phoneenvelopphone

 

دومنیکا کجاست؟


دومینیکا: کشور Dominica یک جزیره در دریای کارائیب (اقیانوس اطلس) و قاره آمریکا است. پایتخت آن شهر روسو، و واحد پول دومینیکا دلار کارائیب شرقی است. جمعیت کشور دومینکا ۷۲ هزار نفر در سال ۲۰۲۱ اعلام شده است. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و مردم این کشور از زبان فرانسوی نیز برای گفتگو استفاده می‌کنند.

تاریخچه دومینیکا 


تاریخچه شکل‌گیری دولت دومینیکا، داستان جالبی دارد. این کشور در قرن هفدهم میلادی به تسلط دولت فرانسه درآمد و در طول دو قرن بعد، برای چندین بار بین حکومت فرانسه و بریتانیا دست به دست شد تا سرانجام در سال ۱۸۳۳، بریتانیا توانست دومینیکا را تحت سلطه خود درآورد.

در اواسط قرن بیستم بود که مردم دومینیکا برای دستیابی به استقلال، شروع به مبارزه کردند. با وجود اینکه به مرور زمان از وابستگی دومینیکا به سایر دولت‌ها کمتر می‌شد، ولی همچنان این کشور تحت سلطه حکومت بریتانیا بود. تا اینکه در نهایت در ۳ نوامبر سال ۱۹۷۸ و پس از چندین سال مذاکره، سرانجام دومینیکا توانست به‌طور کامل از سلطه بریتانیا خارج شود و دولت مستقل خود را تشکیل دهد.

مردم دومینیکا که از حکومت دیکتاتوری خسته شده بودند، با تشکیل یک سیستم حکومتی پارلمانی با سلطنت مشروطه، در یک مراسم باشکوه و پر جمعیت استقلال خود را به مردم جهان اعلام کردند.

در این رویداد مردم دومینیکا استقلال خود را جشن گرفتند و برای اولین بار، پرچم دومینیکا را برافراشتند.

از آن زمان به بعد، دومینیکا با مشارکت در سازمان‌های مختلف منطقه‌ای و جهانی مانند جامعه کارائیب (CARICOM) و سازمان ملل متحد به عضوی فعال در جامعه بین‌المللی تبدیل شده است.

پاسپورت دومینیکا 


پاسپورت دومینیکا یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است که شما می‌توانید با استفاده از اقامت Dominica به بیش از ۱۴۰ کشور جهان از جمله کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا سفر کنید. همچنین با داشتن پاسپورت دومینیکا، مجاز به درخواست ویزا ۱۰ ساله توریستی آمریکا هستید. مدت زمان دریافت این پاسپورت کمتر از ۶ ماه است و بدون حضور در کشور مقصد (دومینیکا) به راحتی می‌توانید ویزا و اقامت dominica را دریافت کنید

مزایای پاسپورت دومینیکا

 • هزینه پایین برای اخذ پاسپورت دومینیکا
 • عدم نیاز به مدرک زبان و یا سابقه‌ی کار قابل توجه
 • فرایند دریافت پاسپورت دومینیکا طی ۶ ماه صورت می‌گیرد
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی تا زمان اخذ پاسپورت این کشور
 • پاسپورت دومینیکا امکان سفر بدون ویزا یا با ویزای ساده‌تر به بیش از ۱۴۰ کشور جهان را فراهم می‌کند.
 • دریافت پاسپورت دومینیکا می‌تواند درهای مهاجرت و زندگی در این کشور زیبای حوزه دریای کارائیب را نیز به روی افراد بگشاید.


راهنمای سفر به دومینیکا


دومینیکا یکی از بهترین جزیره‌های مملو از راز و زیبایی کارائیب است. زیبایی‌های طبیعی این کشور و هزینه‌های پایین اقامت در آن، باعث شده است تا افراد بسیاری از سرتاسر جهان برای تعطیلات خود به‌دنبال راهنمای سفر به دومینیکا باشند.

اولین سوالی که پیش می‌آید این است که میان این همه کشور زیبا در دنیا، چرا دومینیکا؟ دلیل آن این است که این کشور تمام نیازهای مسافران را از سرتاسر جهان تامین می‌کند. زیبایی‌های طبیعی مانند جنگل‌های سرسبز و رودخانه‌های پر و پیچ و خم، استراحتگاه‌های باکیفیت و زیست شبانه، از جمله این نیازها هستند.

دومینیکا یکی از بکرترین و به‌خوبی حفظ شده‌ترین نقاط در نیمکره غربی زمین است. بنابراین فرصت بازدید از این کشور برای افرادی که نسبت به یک ماجراجویی اصیل در طبیعت و حیات وحش علاقمند هستند، تکرار نشدنی است. دریافت اطلاعات بیشتر راهنمای سفر به دومینکا


هزینه زندگی در دومینیکا


اطلاع از سرانهٔ قیمت‌ها و متوسط  هزینه‌ زندگی در دومینیکا می‌تواند یکی از بهترین معیارهای ارزیابی شرایط و میزان کیفیت زندگی (Quality of life) در این کشور باشد که در حوزهٔ کارائیب قرار دارد.

مطابق گزارش‌های مؤسسهٔ نامبئو (Numbeo) در سال 2022، هزینه زندگی در دومینیکا که هزینه‌های حمل‌و‌نقل، غذا، اجارهٔ مسکن و غیره را شامل می‌شود، با توجه به شیوهٔ زندگی افراد و شهر محل اقامتشان ماهانه حدود 750 تا 1100 دلار آمریکا است.

مالیات دومینیکا


برای اینکه شما کشور مناسبی برای راه اندازی کسب‌وکار و تاسیس شرکت بین‌المللی خود انتخاب کنید، لازم است اطلاعات کاملی در مورد کشورها جمع‌آوری نمایید. یکی از مهم‌ترین مسائل معافیت‌های مالیاتی است که بدون شک در افزایش ثروت و پیشرفت در زندگی بسیار مهم و موثر است.

اولین موردی که می‌توان در مورد معافیت مالیات در دومینیکا اشاره کرد، سود کسب شده از فروش ملک است. شما اگر با فروش ملک به یک سود مناسب برسید، هیچ مالیاتی برای آن پرداخت نخواهید کرد. در برخی کشورهای اروپایی درصد قابل توجهی به عنوان مالیات بر دارایی از افراد مهاجر اخذ می‌شود. به عنوان مثال اگر خانه‌ای برای خود تهیه کنید و خودرویی زیر پای خود داشته باشید، باید برای آن‌ ها مالیات پرداخت کنید.

مالیات بر دارایی در دومینیکا اخذ نمی‌شود و این یک مزیت فوق‌العاده است. مورد دیگری که افراد در این کشور از پرداخت مالیات آن معاف هستند، ارث است. زمانی که به شما در این کشور ارثی برسد، هیچ هزینه‌ای دولت برای آن از شما نمی‌گیرد.

همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم، در دومینیکا مالیاتی برای درآمدهای خارجی شما در نظر نمی‌گیرند. در نهایت مالیات بر درآمد مورد دیگری است که باید با جزئیات کامل به آن بپردازید. با کمی تحقیق و بررسی متوجه خواهید شد که اگر در این کشور ساکن شوید کمترین مالیات بر درآمد در مقایسه با سایر کشورها در دومینیکا اخذ می‌شود که باعث رفاه بیشتر و زندگی بی دغدغه می‌گردد.

مهاجرت به دومینیکا


دومینیکا شرایط سختگیرانه‌ای را برای مهاجران در نظر گرفته اما با این‌حال سفر به این کشور نسبتا آسان است و قوانین آن از الزامات بین المللی پیروی می‌کند.

شهروندان کشورهای حوزه دریای کارائیب به‌دلیل اشتراک منافع کشورشان با دومینیکا محدودیت بسیار کمتری را نسبت به شهروندان دیگر کشورها برای ورود به این کشور تجربه می‌کنند. افراد خارج از این حوزه باید برای سفر و مهاجرت به دومینیکا طبق قوانین تعیین شده عمل کرده و مدارک و ویزای مورد نیاز را تهیه کنند.

دومینیکا مانند هر کشور دیگری برای بازدیدکنندگان و مهاجران خود مقررات خاصی را تعیین کرده است که برای ورود به این کشور باید از آن‌ها پیروی کنید. 

هزینه پرواز به دومینیکا


 اکثر افراد برای سفر به دومینیکا هواپیما را انتخاب می‌کنند. برای پرواز از تهران به دومینیکا، باید هزینه‌ای بین ۱۹۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان را بسته به روز و نوع پرواز بپردازید. 

ایران به دومینیکا پرواز مستقیمی ندارد و برای رفتن به این کشور چاره‌ای جز پروازهای غیرمستقیم ندارید. به‌طور کلی، فاصله دومینیکا تا ایران حدود ۲۳ ساعت است و برای رفتن به دومینیکا می‌توانید ابتدا از تهران به فرانکفورت بروید که حدود ۵ ساعت و نیم است؛  بعد از آن به میامی بروید که زمان این پرواز حدود ۱۰ ساعت تخمین زده شده است؛ سپس از میامی به مقصد سان خوان فرود بیایید که این پرواز نیز ۲ ساعت به‌طول می‌انجامد و در آخر، پرواز از سان خوان به مقصد دومینیکا نزدیک به ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه طول خواهد کشید.

معرفی هتل‌های دومینیکا

 • هتل Garraway دومینیکا
 • هتل Garraway دومینیکا
 • هتل Evergreen
 • هتل Pagua Bay House Oceanfront Cabanas
 • هتل secret bay
 • هتل champs
 • هتل Cabrits Resort & Spa Kempinski Dominica


مشاهده جزئیات هتل‌های دومینیکا


معرفی جاهای دیدنی دومینیکا

آب‌وهوای نسبتا معتدل، مکان‌های دیدنی جذاب و شرایط اجتماعی و اقتصادی مطلوب، این جزیره کوچک با جمعیت کم را به مقصدی پرطرفدار برای اخذ تابعیت دوم به ویژه برای ایرانیان تبدیل کرده است. البته لازم به ذکر است که کشور دومینیکا تنها برای اخذ تابعیت دوم مورد توجه نیست، بلکه به دلیل برخورداری از صنعت گردشگری پویا، افراد بسیار زیادی تمایل به سفر و بازدید از جاهای دیدنی دومینیکا را دارند. با اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا، متقاضیان علاوه بر اجازه کار و اقامت دائم در این کشور، می‌توانند بدون نیاز به ویزا و یا با دریافت ویزای فرودگاهی به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا سفر کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا ارائه درخواست پاسپورت دومینیکا ، شما عزیزان می‌توانید با کارشناسان و وکلای برجسته ما در ارتباط باشید.

کشور دومینیکا در سال‌های اخیر با ارائه برنامه‌های متنوعی نسبت به اعطای شهروندی با شرایطی ویژه به متقاضیان دریافت پاسپورت و شهروندی این کشور اقدام کرده است.

مهم‌ترین مکان‌های دیدنی دومینیکا

 • پارک‌های ملی دومینیکا
 • پارک ملی کابریت
 • پارک ملی مورن ترویس پیتون
 • آبشارهای دومینیکا
 • تپه های  مرجانی شامپاین


ارزش پاسپورت دومینیکا

رتبه‌بندی پاسپورت دومینیکا نیز براساس مجموع کشورهایی است که دارندگان گذرنامه بدون نیاز به ویزا از آن بازدید می‌کنند و کشورهایی که دارندگان ویزا می‌توانند در بدو ورود به آن‌ها ویزا دریافت کنند.

عمده ارزش پاسپورت دومینیکا به ۱۱۲ کشوری است که شهروندان دومینیکا می‌توانند بدون نیاز به ویزا از آن‌ها دیدن کنند.

انواع سرمایه گذاری در دومینیکا


برنامه دریافت شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌ گذاری یکی از جذاب‌ترین برنامه‌های قانونی دولت است. این برنامه در چند سال اخیر بسیار محبوب شده است. به‌همین دلیل در این قسمت به معرفی روش‌های سرمایه‌ گذاری در دومینیکا می‌پردازیم.

دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا به ۲ روش امکان‌پذیر است:

 • کمک بلاعوض به صندوق تنوع اقتصادی
  این روش برای تأ‌مین هزینه توسعه زیرساخت‌های آموزشی، بهداشتی و … جزیره است که در این برنامه متقاضی باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا را به‌عنوان هزینه کمک بلاعوض به دولت پرداخت کند.
 • سرمایه‌ گذاری در املاک و پروژه‌های مورد تایید دولت
  این روش نیز شامل تمامی پروژه‌های ساخت‌وساز مورد تایید دولت است که هزینه آن ۲۲۰ هزار دلار آمریکا است.

تحصیل در دانشگاه‌های دومینیکا به چه صورت است؟


سیستم آموزشی کشور دومینیکا شامل چهار مقطع مختلف است. آموزش پیش‌دبستانی، ابتدایی، متوسطه و عالی از جمله مقاطع آموزشی هستند که ساکنان این کشور باید آن را طی کنند. تحصیل در مقطع پیش‌دبستانی به صورت شهریه پرداز است چرا که تمامی پیش‌دبستانی‌ها خصوصی می‌باشند.

مطالعه بیشتر تحصیل در دومینیکا