phoneenvelopphone

آخرین اخبار

آخرین اخبار

dominica

دومینیکا

پاسپورت

مشاهده بیشتر

پر طرف دارترین اخبار

  دومینیکا یکی از کشورهای منحصر به‌فردی است که به دلیل برخورداری از طبیعت بکر و خیره کننده، سالانه تعداد زیادی مسافر و گردشگر را به خود جذب می‌کند و به همین دلیل بخش زیادی از اقتصاد خود را از درآمدهای بخش گردشگری تامین خواهد کرد.در این مطلب همراه ما باشید تا راهنمای گردشگری مختصری را از سفر به دومینیکا در اختیارتان قرار دهیم.

  این کشور جاذبه‌های توریستی و گردشگری زیادی را در خود جای داده است، به‌طوری که مسافران برای سفر به این کشور نمی‌دانند دقیقا به کجاها سفر کنند و چه نکاتی را رعایت کنند.

  معرفی دومینیکا

  دومینیکا یکی از کشورهای واقع در دریای کارائیب است و از کشورهای جزیره‌ای به شمار می‌رود. جالب است بدانید این کشور به دلیل برخورداری از طبیعت بکر، عنوان «بهشت استوایی» را به خود اختصاص داده است. زبان رسمی دومینیکا انگليسی است، پس نیازی نیست نگران صحبت با ساکنان این کشور و برقراری ارتباط با آن‌ها باشید. به این دلیل که تنها تسلط ابتدایی بر زبان انگلیسی و دانستن اصطلاحات ضروری برای رفع کارهای ضروری کافی است.

  مساحت این کشور را حجم عظیمی از جنگل‌ها در بر گرفته‌ است و بنابراین لقب «خانه دوم جنگل‌های داغ» را نیز به خود اختصاص داده است. آب و هوای دومینیکا گرمسیری است و تحت تاثیر بادهای شمال شرقی قرار دارد. علاوه بر این، دومینیکا بارش‌های سنگینی دارد، در حدی که ممکن است باعث ایجاد سیلاب شوند. همچنین اواخر تابستان‌های این کشور معمولا طوفانی است.

  هزینه سفر به دومینیکا

  اگر می‌خواهید یک دید کلی از هزینه سفر خود به دومینیکا به دست آورید، باید بگوییم هزینه متوسط سفر یک هفته‌ای به دومینیکا، حدود ۲.۲۸۲ دلار به ازای هر فرد و حدود ۳.۹۸۳ دلار آمریکا برای یک زوج بدون فرزند و با در نظر گرفتن هزینه پرواز تخمین زده شده است.

  هتل‌ها و مراکز اقامتی این کشور در ماه‌های جولای تا دسامبر بیشترین مقدار هزینه را برای اجاره اتاق‌ها به مسافران دریافت می‌کنند. به‌طوری که هزینه اقامت یک شب در دومینیکا در طول این ماه‌ها، حدود ۵۱ دلار آمریکا خواهد بود.

  از طرف دیگر، هزینه هتل‌های این کشور در ماه‌های ژانویه یا آوریل به پایین‌ترین مقدار خود می‌رسد و اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی صرف اقامت خود کنید، بهتر است در این ماه‌ها سفر کنید. هزینه اقامت یک شب در طول این مدت زمان در هتل‌های دومینیکا حدود ۲۹ دلار آمریکا است.

  از طرف دیگر، هزینه متوسط سرو وعده‌های غذایی در رستوران‌های کنار جاده (بدون محل برای نشستن) در دومینیکا برای هر نفر حدود ۱۲ دلار آمریکا است. همچنین هزینه خوردن غذا در رستوران‌هایی که محلی برای نشستن دارند، برای دو نفر حدود ۱۴ دلار آمریکا خواهد بود.

  اگر به جاذبه‌های توریستی و تفریحی این کشور فکر می‌کنید، باید بگوییم هزینه تورهای گروهی معمولا حدود ۱۰ دلار و نمایش و تئاتر حدود ۱۸ دلار آمریکا هستند.

  نکته دیگری که مسافران دومینیکا باید بدانند، هزینه حمل و نقل در این کشور است. بد نیست بدانید هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی یا تاکسی در این کشور حدود ۸ دلار آمریکا است.

  مسافران دومینیکا در مورد آب و هوای این کشور بهتر است بدانند گرم‌ترین ماه‌های این کشور از ماه می تا نوامبر ادامه دارند. متوسط دمای این کشور حدود ۳۱ درجه است.

  همچنین ماه‌های بارانی این کشور از ژوئن تا اکتبر هستند و متوسط میزان بارندگی در دومینیکا ۱۱۳ میلی‌متر است.

  بهشت استوایی دومینیکا، برنامه‌ریزی سفری لذت‌بخش

  دومینیکا با طبیعت زیبا و بکر خود، یکی از بهترین مقاصد گردشگری دریای کارائیب محسوب می‌شود. سواحل ماسه‌ای زیبا، جنگل‌های انبوه استوایی، آب‌های شفاف دریا و مردم مهمان‌نواز، دومینیکا را به بهشتی استوایی برای علاقه‌مندان به طبیعت تبدیل کرده است.

  با برنامه‌ریزی درست و انتخاب زمان مناسب برای سفر، می‌توان از تمام زیبایی‌های دومینیکا بهره‌مند شد. پس اگر دوست‌دار طبیعت و ماجراجویی هستید، حتما سفر به این بهشت استوایی را در برنامه‌هایتان قرار دهید.