دومینیکا پاسپورت

فرصت طلایی دریافت تابعیت دومینیکا با شرکت شریف تریپ

ویزای انگلستان

اگر قصد دارید برای تحصیل، تفریح، تجارت، زندگی و کار به انگلستان سفر کنید، باید ویزا انگلیس را داشته باشید. برخلاف بیشتر کشورهای اروپایی، از سال ۲۰۲۰ به بعد داشتن ویزای شنگن برای رفتن به انگلستان کافی نیست.

البته باید بدانیم داشتن سابقه سفر در حوزه شنگن برای دریافت ویزا انگلستان امتیازی مثبت محسوب می‌شود. پروسه اخذ ویزا ممکن است تا سی روز زمان ببرد. باید حداقل از سه ماه قبل برای دریافت ویزا اقدام کنید. این مقاله راهنمای گام‌به‌گام درخواست ویزا انگلستان است و همه مراحل را در آن شرح داده‌ایم.

مشاوره رایگان

رد ویزای انگلستان

از رایج‌ترین دلایل ریجکت‌شدن ویزای انگلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

به شما اکیداً پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت ویزا به یک مؤسسه معتبر مراجعه کنید. هرچند هزینه‌ای در میان پرداخت خواهد شد؛ اما در عوض مسیر بسیار راحت‌تر و بی‌دردسرتر طی می‌شود. وکلای ماهر ما در مجموعه X شما را در این مسیر یاری خواهند کرد. بی‌شک حضور فردی کاردان و باتجربه مسیر استرس‌زای مهاجرت را راحت‌تر می‌کند.

سند ملکی و مدارک شغلی

هر فرد متقاضی باید اسناد مالی دال بر تمکن مالی ارائه دهد. حداقل این تمکن حدود مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان خواهد شد. این مبلغ باید در حساب کوتاه‌مدت فرد موجود باشد. تمکن مالی باید به پوند یا دلار آمریکا محاسبه شود. گردش حساب برای تمکن مالی ویزا انگلیس باید برای ۳ تا ۶ ماه اخیر باشد (منظور تعداد تراکنش‌هاست). تمام مدارک مالی، گردش حساب و حقوق به‌دقت بررسی می‌شوند. مطمئن باشید که مدارک واقعی ارائه می‌دهید.

تاریخچه سفر

از موارد مهم و مثبت در اخذ ویزا تاریخچه سفر است. اگر فرد دیگر ویزاهای معتبر دیگری نیز داشته باشد، فرایند دریافت ویزا انگلیس برایش راحت‌تر خواهد بود. این ویزاهای معتبر شامل ویزای شنگن، ویزای کانادا، استرالیا، آمریکا و ژاپن است. البته ویزاهای ارائه شده استعلام و اعتبارسنجی خواهند شد.

دعوت‌نامه

پیش‌تر نیز دربارهٔ دعوت‌نامه حرف زدیم. بستگان درجه یک، آشنایان و دوستان واجد شرایط می‌توانند دعوت‌نامه ارسال کنند. دعوت‌نامه شامل اطلاعاتی همچون تاریخ ورود و خروج به انگلستان، محل و مدت اقامت و نسبت فرد با دعوت‌کننده است.

انواع ویزا انگلیس

استاندارد و توریستی: برای اقامت‌های کوتاه شش‌ماهه یا مواردی که فرد به علت شغل حمل‌ونقل دائماً در حال سفر به انگلستان است. هزینه آن بسته به تایم سفر شما متفاوت است. نکته مهم این ویزا این است که علاوه بر اقامت محدود، شما اجازه کار یا فعالیت در انگلستان را نخواهید داشت و در ادامه نیز نخواهید توانست نوع آن را تغییر بدهید.

هرچند که مدت صدور این ویزا شش‌ماهه است، اما می‌تواند چند بار صادر شود و تا پنج سال می‌توان با این روند از آن استفاده کرد. البته مدت حضور با این ویزا از ده سال بیشتر نخواهد شد.

هزینه ویزای انگلستان

هزینه ویزای استاندارد توریستی در حال حاضر حدود ۱۲۵ دلار است. هزینه ویزای انگلستان برای هر نوع ویزا متفاوت است. این موارد را می‌توان در وبگاه GOV.UK یافت.

شرایط اخذ ویزا پاسپورت معتبر بین‌المللی با صفحه‌ای که دو طرف آن خالی است برگه درخواست ویزا تکمیل شده (این برگه به‌صورت آنلاین پر می‌شود) یک قطعه عکس گذرنامه که شرایط لازم را داشته باشد هزینه ویزا مدارک مالی (مثلاً اصل صورت‌حساب بانکی برای سه‌ماهه اخیر) تأیید اقامت و رزرو پرواز یک دعوت‌نامه؛ درصورتی‌که یکی از دوستان یا اعضای خانواده از شما حمایت می‌کنند. اصل سند ازدواج در صورت سفر با همسر شناسنامه فرزندان در صورت سفر خانوادگی آخرین قبض‌های آب و برق اگر سفر شما کاری است، باید موارد زیر را نیز به همراه داشته باشید: دعوت‌نامه/تأیید آموزش/تأیید کنفرانس و جزئیات کامل یک نماینده مجاز از شرکت شما و جزئیات تماس آن‌ها.

برای اپلای ویزا، باید به مراکز درخواست ویزای انگلستان مراجعه کرد.

نحوه درخواست ویزای انگلستان

درخواست ویزای انگلستان یک فرایند گام‌به‌گام است. در ادامه این فرایند را توضیح خواهیم داد.

پردازش ویزای انگلستان

روند درخواست ویزای انگلستان می‌تواند از چهار الی شش روز کاری طول بکشد. بااین‌حال، در برخی موارد، درخواست ویزا ممکن است تا ۳۰ روز طول بکش. این موارد شامل مفقودشدن مدارک یا نیاز به توجه ویژه به دلیل سابقه کیفری یا سابقه ریجکت‌شدن می‌شود.

نشانی دفاتر شرکت VFS Global

شرکت در تهران چندین دفتر دارد. ساعت کاری این دفاتر، روزهای شنبه تا پنج‌شنبه از هشت صبح تا سه بعدازظهر است. دو شعبه اصلی آن به شرح زیر هستند.

شعبه A: تهران، میدان هروی، مجتمع هروی سنتر

شعبه B: تهران، آرژانتین، خیابان الوند

اخذ ویزا انگلیس در ایران

از سال ۲۰۱۳ به بعد، شرایط گرفتن ویزا برای ایرانیان سخت‌تر شده است. پروسه ارائه مدارک و دریافت ویزا پیچیده‌تر شده و گاهی بسیار زمان‌بر است. در ادامه این شرایط را شرح خواهیم داد. بعد ازآنکه درخواست ویزا را به سفارت انگلیس در ایران ارائه دادید، باید از طریق مراکز VFS Global در ایران و خارج از ایران روند انگشت‌نگاری و بیومتریک را طی کنید. برای گرفتن ویزا انگلیس باید از طریق ورود به شرکت VFS Global اقدام کرد.

این شرکت دفتر رسمی دارد و ویزا VFS به متقاضیان می‌دهد. ازاین‌جهت کار راحت است و ایرانیان بدون نیاز به رفتن به کشورهای همسایه می‌توانند در ایران ویزا بگیرند. شایان‌ذکر است این شرکت هیچ تأثیری در روند اخذ ویزا ندارد و صرفاً کارهای اسنادی آن را انجام می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر به وبگاه VFS Global مراجعه کنید.

سوالات متداول در رابطه با ویزا انگلستان

داشتن تمکن مالی و اثبات منبع درآمد، داشتن سابقه سفر و داشتن وابستگی به محل اقامت

دریافت ویزا حداقل ۱ تا ۲ ماه به زمان نیاز دارد

  • مدارک شناسایی
  • مدارک شغلی
  • مدارک مالی
  • اثبات منبع در آمد
  • وابستگی به کشور محل اقامت

درخواست ویزا توریستی ۶ماهه، ۲ساله، ۵ساله و ۱۰ساله است.

با ما در ارتباط باشید

شما در تمامی ساعات شبانه روز از طریق چت آنلاین می‌توانید با کارشناسان شریف تریپ در ارتباط باشید

شما می‌توانید به صورت مستقیم برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان شریف تریپ در تماس باشید

با درخواست مشاوره رایگان کارشناسان شریف تریپ در هر زمانی که شما بخواهید با شما تماس می گیرند

مشاوره رایگان

مجله شریف تریپ

S H A R I F T R I P

مشاوره رایگان