phoneenvelopphone

مالیات دومینیکا، معافیت مالیاتی دومینیکا و انواع مالیات دومینیکا

timer2 دقیقه

   مالیات در دومینیکا

   در دنیای امروز افراد زیادی به دنبال فرصت مناسبی برای مهاجرت هستند تا تحولی در زندگی خودشان ایجاد کنند. قطعا شما نیز می‌دانید که شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف متفاوت است و باید انتخاب دقیقی در این زمینه داشته باشید. تنها کسب اطلاعات جامع و مشورت با افراد کاربلد می‌توانید یک مقصد مهاجرتی عالی با توجه به شرایط خود در نظر بگیرید.

   یکی از پارامترهای مهمی که باید در انتخاب خود دخیل کنید، توجه به مالیات در کشور مورد نظر است. برخی از کشورها مالیات سنگینی برای مهاجرین در نظر می‌گیرند که فرد درصد زیادی از درآمد ماهانه خود را مجبور می‌شود به آن اختصاص دهد. آیا شما گزینه مناسبی برای سفر و لذت بردن از دقیقه به دقیقه زندگی سراغ دارید؟ ما در این مطلب می‌خواهیم شما را با مالیات در دومینیکا و این کشور خاص آشنا کنیم.

   کشور دومینیکا را بشناسید

   یکی از کشورهایی که در سال ۱۹۷۸ از استعمار انگلستان درآمد و به استقلال رسید، کشور دومینیکا است که شاید شما هم چندان با این نام آشنا نیستید. دین اکثر افراد در این کشور مسیحی است و صنعت گردشگری یکی از صنایع مادر دومینیکا می‌باشد.

   این کشور از نظر جغرافیایی در دریای کارییب و شمال جزیره ویندوارد واقع شده و همچنین از جنوب و جنوب شرقی به جزیره گوادلوپ چسبیده است. کل مساحت آن ۷۵۱ کیلومتر مربع بوده و پایتخت آن شهر روسو است که اکثر مردم به زبان‌های انگلیسی، فرانسه و کوریول صحبت می‌کنند. جالب است بدانید که شعار دولت دومینکا ” زمین بعد از خداوند ” است. به دلیل قوانین خارق‌العاده مالیات در دومینیکا افراد زیادی عزم مهاجرت به این کشور را می‌کنند و قطعا گزینه مناسبی برای ایرانیان نیز است.

   اخذ شهروندی دومینیکا

   این کشور متحدالمنافع که در آمریکا واقع است، برنامه بلند مدتی برای آینده دارد. همین نگرش مثبت به آینده باعث شده تا این کشور به یک مقصد مهاجرتی جذاب تبدیل شود. راه‌های مختلفی برای اخذ شهروندی دومینیکا وجود دارد که بهترین و ساده‌ترین راه سرمایه‌گذاری در این کشور است.

   جالب است بدانید که برای سفر به این کشور باید گذرنامه دوم دریافت کنید که هزینه و زمان کمتری در بر خواهد داشت. دومینیکا روابط دیپلماتیک قدرتمندی دارد که به واسطه آن توانسته برای شهروندان خود گذرنامه قوی ارائه دهد تا شهروندان بتوانند با در دست داشتن آن بتوانند به سادگی به ۱۴۰ کشور سفر کنند. مالیات در دومینیکا یکی دیگر از مزایای اخذ شهروندی این کشر است که در ادامه در مورد آن بحث خواهیم کرد.

   شرایط مالیات در دومینیکا

   یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که مهاجرین به آن توجه خاصی دارند، مالیات در کشوری است که به عنوان مقصد انتخاب کرده‌اند. دومینیکا نسبت به دیگر کشورها شرایط مالیاتی منعطفی دارد و به همین دلیل گزینه جذابی برای افراد سرمایه‌گذار در کشورهای خارجی می‌باشد.

   تنها کافی است شرایط مالیات در دومینیکا را با دیگر کشورهای اروپایی یا آمریکایی مقایسه کنید تا بدانید که مالیات‌ها در این کشور کمتر از بقیه کشورها است. درست است که تنها به دلیل معافیت‌های مالیاتی دومینیکا و دیگر کشورها نمی‌توان برای سفر آماده شد، اما قطعا این یکی از نکات مثبت مهاجرت می‌تواند تلقی شود.

   افراد زیادی به فکر ثبت شرکت در یکی از کشورهای خارجی هستند که گاهی بحث مالیات افراد مهاجر کار را برای آنها سخت می‌کند. به عنوان مثال در کشوری مانند کانادا ۳۰ درصد از سود شرکت به عنوان مالیات اخذ می‌شود که رقم بسیار زیادی است.

   مالیات اشخاص حقوقی در دومینیکا

   قطعا می‌دانید که به شرکت‌ها، سازمان‌ها، گروه‌ها و… در جامعه اشخاص حقوقی گفته می‌شود. با ثبت یک شرکت یک شخص حقوقی متولد می‌شود و با اتمام کار آن حیات شخص نیز به خاتمه می‌رسد. با توجه به شرایط اقتصادی نا به سامان در کشور، افراد زیادی تصمیم دارند تا در بهترین فرصت کسب‌وکار خود را در یک کشور خارجی راه بیندازند. برای این کار باید حساب کتاب‌های زیادی انجام بگیرد تا با سفر به یک کشور دیگر سرمایه خود را از دست ندهند.

   اشخاص حقوقی در قوانین جدید دومینیکا در زمینه سود سرمایه معاف از مالیات هستند و این مسئله باعث شده تا این کشور به بهشت مالیاتی که البته اگر بهتر بگوییم گریزگاه مالیاتی ملقب شود. اگر بخواهیم برایتان مثال بزنیم، شرکت‌های دریایی که کار خود را در این کشور راه می‌اندازند تا ۲۰ سال معاف از مالیات هستند. به این ترتیب هم سرمایه‌گذار با تمام جان و دل به کسب‌وکار خود مشغول می‌شود و هم دومینیکا خود را برای آینده‌ای زیبا آماده می‌کند.

   نکته دیگری که در ادامه بحث مالیات اشخاص حقوقی در دومینیکا باید خاطر نشان کرد این است که مالیات بر ارث، مالیات بر درآمد و سود شرکت‌ها دریافت نمی‌شود. تنها هزینه‌ای که این شرکت‌ها موظف به پرداخت هستند، هزینه ثبت نام و عوارضی است که در هر سال به صورت جداگانه دریافت می‌گردد.

   مالیات افراد حقیقی در دومینیکا

   اگر شما شرایط مهاجرتی به غیر از ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری به دومینیکا را دارید، توصیه می‌کنیم برای پیشرفت در زندگی و کسب تجارب فوق‌العاده راهی این جزیره دیدنی شوید. شک نکنید که در این کشور صحنه‌های بی نظیر و زیبا خواهید دید و نقطه عطف زندگی‌تان را در این کشور تجربه خواهید کرد.

   برای بررسی این موضوع باید افراد حقیقی را به دو دسته مقیم و غیرمقیم تقسیم کرد. قبل از توضیح به این نکته اشاره می‌کنیم که شما با اخذ پاسپورت این کشور به بیش از ۱۴۰ کشور بدون ویزا می‌توانید سفر کنید و در یک کشور دیگر مقیم شوید.

   افراد مقیم در دومینیکا موظف به پرداخت مالیات برای تمام درآمدهای خود به غیر سود خرید و فروش املاک هستند. این افراد حتی بر درآمدهای جهانی خود نیز باید مالیات پرداخت کنند که شاید زیاد برای شما جذاب به نظر نرسد. در نقطه مقابل افراد غیر مقیم بر درآمدهای جهانی خود هیچ مالیاتی پرداخت نمی‌کنند و فقط بر درآمدهای خود در داخل این کشور مالیات ناچیزی پرداخت می‌نمایند.

   به نظر می‌رسد برای افرادی که به دنبال پاسپورت دوم و راه‌حل‌هایی برای کم کردن هزینه‌های مالیاتی هستند، این کشور بسیار پرپتانسیل است و شما نیز می‌توانید روی این گزینه تمرکز داشته باشید.

   معافیت‌های مالیاتی دومینیکا

   برای اینکه شما کشور مناسبی برای راه اندازی کسب‌وکار و تاسیس شرکت بین‌المللی خود انتخاب کنید، لازم است اطلاعات کاملی در مورد کشورها جمع‌آوری نمایید. یکی از مهم‌ترین مسائل معافیت‌های مالیاتی است که بدون شک در افزایش ثروت و پیشرفت در زندگی بسیار مهم و موثر است.

   اولین موردی که می‌توان در مورد معافیت مالیات در دومینیکا اشاره کرد، سود کسب شده از فروش ملک است. شما اگر با فروش ملک به یک سود مناسب برسید، هیچ مالیاتی برای آن پرداخت نخواهید کرد. در برخی کشورهای اروپایی درصد قابل توجهی به عنوان مالیات بر دارایی از افراد مهاجر اخذ می‌شود. به عنوان مثال اگر خانه‌ای برای خود تهیه کنید و خودرویی زیر پای خود داشته باشید، باید برای آن‌ ها مالیات پرداخت کنید.

   مالیات بر دارایی در دومینیکا اخذ نمی‌شود و این یک مزیت فوق‌العاده است. مورد دیگری که افراد در این کشور از پرداخت مالیات آن معاف هستند، ارث است. زمانی که به شما در این کشور ارثی برسد، هیچ هزینه‌ای دولت برای آن از شما نمی‌گیرد.

   همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم، در دومینیکا مالیاتی برای درآمدهای خارجی شما در نظر نمی‌گیرند. در نهایت مالیات بر درآمد مورد دیگری است که باید با جزئیات کامل به آن بپردازید. با کمی تحقیق و بررسی متوجه خواهید شد که اگر در این کشور ساکن شوید کمترین مالیات بر درآمد در مقایسه با سایر کشورها در دومینیکا اخذ می‌شود که باعث رفاه بیشتر و زندگی بی دغدغه می‌گردد.

   چرا پاسپورت دومینیکا بگیریم؟

   در ادامه می‌خواهیم دلایلی را که دومینیکا را به یک هدف فوق‌العاده تبدیل می‌کنند، باهم مرور کنیم. اولین دلیل این است که فرآیند اخذ تابعیت خیلی کوتاه و ساده است و شما در کمتر از ۶ ماه تمام کارهای خود را به واسطه یک موسسه معتبر می‌توانید انجام دهید.

   برای اخذ این پاسپورت لازم نیست شما در دومنیکا حضور داشته باشید. بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری به دلیل قوانین خاص مالیات در دومینیکا برای هر فرد فراهم شده است. جالب است بدانید که شهروندی در این کشور به نسل‌های آینده قابل انتقال است.

   فرزندانتان به راحتی می‌توانند در بهترین مدارس و دانشگاه‌های جهان تحصیل کنند. بدون هیچ مزاحمتی می‌توان به ۱۴۰ کشور در جهان سفر کرد و از زندگی آزاد لذت برد. معافیت‌های مالیاتی دومینیکا را هم که در این متن باهم مرور کردیم که یکی دیگر از مزایای انتخاب این کشور می‌باشد.

   انتخاب یک مرجع معتبر برای اخذ پاسپورت دومینیکا

   قطعا می‌دانید که این روزها انجام مهاجرتی یک کشور خاص به تخصص تبدیل شده و هر کدام از موسسات در گرفتن ویزا و حق شهروندی یک کشور خاص فعالیت می‌کنند. این نوع فعالیت برای همه افراد حائز اهمیت است تا کارها دقیق و بدون هیچ ایرادی انجام پذیرند.

   یکی از برترین موسساتی که در زمینه اخذ پاسپورت دومینیکا تخصص دارد، موسسه شریف تریپ است. این موسسه کار خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز کزده و در همین مدت زمان کم توانسته پروژه‌های موفق زیادی داشته باشد.

   مشاورین ما در این مجموعه با بررسی شرایط شما می‌توانند ایده‌های فوق‌العاده‌ای برای شما ارائه کنند تا شما با قطعیت تصمیم بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کشور و جزئیات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن‌های مندرج در سایت تماس بگیرید.

   جمع بندی

   در دنیای امروز برای اینکه پیشرفت کنید، نیاز به سفر دارید تا دائما نگرش وسیعی به جهان داشته باشید. برای سفر به کشورهای خارجی باید محتاط عمل کرد تا بتوان کارهای جدید را با سرعت عالی به صورت صعودی پیش برد. یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری، کشور دومینیکا است.

   با بررسی مالیات در دومینیکا به این نتیجه رسیدیم که برای سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر می‌توان کار را از این کشور آغاز کرد. این کشور قوانین مالیاتی منعطفی دارد که می‌تواند شما را نیز به خود جذب کند. با شریف تریپ می‌توانید در مورد این کشور بیشتر بدانید و راه سفر خود را هموارتر کنید.