دومینیکا پاسپورت

فرصت طلایی دریافت تابعیت دومینیکا با شرکت شریف تریپ

مناسبت های کشور دومینیکا؛ جزیره‌ای غرق در طبیعت، موسیقی و زیبایی

 

دومینیکا کشور کوچکی در منطقه کارائیب است. این کشور گزینه‌ای جذاب برای سرمایه گذاران است؛ به ویژه برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در صنعت گردشگری را دارند. دلیل آن وجود جاذبه‌های طبیعی و رویدادهای متنوع و جذاب است، بطوریکه نه تنها گردشگران، بلکه مردم محلی را مشتاق شرکت در رویدادها کرده است.

اگر می‌خواهید با مناسبت های کشور دومینیکا آشنا شوید این مقاله را تا انتها دنبال کنید. شرکت در رویدادهای دومینیکا برای کسانی که به موسیقی علاقمند هستند فرصتی بی‌نظیر خواهد بود.

۱- جشنواره غواصی Dive Fest

از مهمترین مناسبت های کشور دومینیکا جشنواره Dive Fest است؛ این جشنواره همه ساله توسط انجمن ورزش های آبی دومینیکا برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این جشنواره،‌ آشنایی مردم با ورزش غواصی به نام Scuba Diving، و افزایش آگاهی عمومی درباره محیط زیست منحصربفرد دومینیکا است. جشنواره غواصی دایو فست طولانی‌ترین جشنواره غواصی در منطقه کارائیب است. این جشنواره از سال 1994 شروع شده و هر ساله از 9 تا 18 جولای برگزار می‌شود.

ویژگی خاص جشنواره غواصی این است که برنامه‌ها آنقدر متنوع‌اند که برای سنین مختلف جذاب است. رویدادهای ورزشی مانند مسابقات شنا، مسابقات کایاک سواری و مسابقات Pwi Pwi همگی بخشی از این جشنواره هستند.

معروف ترین رویداد این جشنواره مسابقه قایقرانی گوبولی (Kubuli Canoe Race) است. در این مسابقه،‌ تیم‌های چهار نفره در قایق‌های ماهیگیری سنتی به رقابت می‌پردازند. این مسابقه در آخرین روز جشنواره برگزار می‌شود.

در این جشنواره،‌ می‌توانید از جلسات غواصی و استخر با تخفیف استفاده کنید. اگر قصد بازدید از این جشنواره جذاب را دارید، امکان اجاره پلاژ و تجربه Scuba diving است.

۲- رویداد Dominica Hike Fest

 اگر مناسبت های کشور دومینیکا را دنبال کنید رویداد Dominica Hike Fest را از دست ندهید! این جشنواره، یک برنامه کامل برای پیاده‌ روی در طبیعت دومینیکا است. این جشنواره در شنبه‌های اول ماه جولای برگزار می‌شوند.در مناطق مختلف برنامه‌ها متنوع هستند و در هزینه‌های مختلف ارائه می‌شوند.

یکی از تورهای پرطرفدار پیاده روی با این برنامه برگزار می‌شود:

شنبه اول: پیاده‌ روی دسته جمعی این پیاده‌ روی حدود ۵.۵ ساعت طول می‌کشد.

شنبه دوم:‌ بازدید از آبشار ویکتوریا. شامل پیاده روی ۵ ساعت

شنبه سوم: پیاده‌روی شبانه به سمت پارک ملی Cabrits

شنبه چهارم: در روز آخر، مسابقه Morne Diablo Tin برگزار می‌شود، که در آن تیم‌های سه نفره برای فتح بلندترین کوه دومینیکا در سریع‌ترین زمان به رقابت می‌پردازند.

در این تورها، هزینه ورودی ۱۵ دلار و پکیج کامل ۴۰ دلار است. هزینه شامل راهنمای تور،‌ جابجایی، تیشرت و خوراکی است.

۳- روز میراث‌ Heritage Day

رویداد ۲۲ اکتبر هر سال و در روستاهای متفاوتی برگزار می‌شود. هدف از این رویداد،‌ نشان‌ دادن دادن منحصربفرد بودن فرهنگ هر روستا است.هدف از برگزاری این رویداد، نمایش تاریخ و فرهنگ پرافتخار به وسیله بزرگترها است. آنها با این کار، سعی بر نشان دادن به نسل جوان دارند. در این روز، جوایزی به افراد برجسته در جامعه،‌ بویژه همان روستا،‌ اهدا می‌شود.

این روز با سرویس دهی در کلیسا آغاز می‌شود.کسانی که ‌نمی‌توانند در این رویداد شرکت کنند، می‌توانند آن را از رادیو دنبال کنند. این برنامه مثل بقیه رویدادها رنگی و متنوع است. مردم لباس‌های متنوع و رنگارنگ می‌پوشند. زن‌ها تا مسیر کلیسا به رقص و پایکوبی می‌پردازند. این لباس‌های سنتی برای اولین بار توسط بردگانی که باعث استقلال دومینیکا شدند، پوشیده می‌شد.

زنان در این مراسم با لباس‌ّای سنتی رنگارنگ، آرایش های سنگین و رنگ های روشن و جواهرات رنگارنگ در مراسم شرکت می‌کنند. لباس سنتی مردان شلوار مشکی با پیراهن سفید ساده و شال قرمز است که به دور کمر می‌پیچند.

پس از مراسم کلیسا،‌ مردم در محلی جمع می شوند که معمولا پارک یا حیاط مدرسه است. در آنجا مردم مردم غذاها و نوشیدنی‌های محلی، کباب، موز سبز، ماهی شور، نان برشته شده و کیک می فروشند.علاوه بر این، صنایع دستی محلی نیز فروخته می‌شود.

اما جذابیت این رویداد بعد از ظهر اتفاق می‌افتد. یک نمایش فرهنگی برگزار می‌شود که در آن تعدادی رقص سنتی، داستان‌ سرایی محلی، و موسیقی سنتی جینگ پینگ، فلوت بامبو، یک گروه موسیقی سنتی به نام La Peau Labwit را به نمایش می‌گذارد. این رویداد هر ساله با استقبال خوبی همراه است. افراد از سراسر جزیره می‌آیند تا در جشن‌های روز میراث در دومینیکا شرکت کنند.

۴- رویداد کارناوال Carnival

کارناوال (Carnival) در آخرین شنبه و یکشنبه فوریه برگزار می‌شود. این برنامه جذاب که دو روز اجرا می‌شود، از سنتی ترین مناسبت های کشور دومینیکا است که در منطقه کارائیب برگزار می‌شود. برگزاری جشن امروزه دقیقا به همان صورتی است که در سال ۱۹۸۴ اجرا می‌شد. کارناوال دومینیکا میراثی فرهنگی و سنتی است که از طریق موسیقی، غذا و مجالس بزم به نمایش در می‌آید.

این برنامه شامل رژه، کارناوال مسابقات ملکه (Carnival Queen) و کالیپسو (Calypso) است. اگر قصد سفر به دومینیکا را دارید حتما سری به این جشنواره بزنید.

۵- هفته کارائیب Carib Week

تاریخچه برگزاری رویداد هفته کارائیب به دهه ۱۹۳۰ برمی‌گردد. این رویداد به تاریخ این کشور باز می‌گردد؛ زمانیکه اولین ساکنان کارائیبی در این مکان ساکن شدند. بومیان کارائیبی اکنون حدود ۳۴۰۰ نفر هستند و در سمت شمال شرق کشور دومینیکا زندگی می‌کنند. به همین دلیل، مردم دومینیکا از ۱۴ تا ۲۱ سپتامبر را هفته کارائیب نامگذاری کرده‌اند.

در این هفته،‌ برنامه های متنوعی شامل بازدید از مدارس محلی برگزار می‌شود. معروف‌ترین و پرطرفدارترین برنامه هفته کارائیب نمایشی با عنوان «آخرین جگوار و مردم بومی جهان» (The last of the Jagua and the indigenous people of the world) است. در پایان مراسم هم جوایز و گواهی‌هایی به افراد شرکت کننده اهدا می‌شود.

۶-جشنواره World Creole Music Festival

این رویداد هر سال در آخرین جمعه ماه اکتبر آغاز می‌شود و تا سه روز ادامه دارد. هدف از اجرای این جشنواره،‌ ترویج گردشگری دومینیکا و ایجاد یک بستر مناسب برای موسیقی دومینیکا است. در این جشنواره، کنسرت‌هایی با سبک‌های  Cadence-lypso، Kompas، Zouk، Soukous، Bouyon و Zydeco اجرا می‌شود. همچنین، گروه‌هایی از منطقه کارائیب، آنتیل فرانسه،‌ آفریقا و آمریکای شمالی برنامه اجرا می‌کنند.

این جشنواره به دلیل ایجاد همکاری‌های منطقه‌ای و قابلیت‌های شبکه‌ای در گردشگری، فرهنگ و سرگرمی و پذیرایی مورد توجه قرار گرفته است؛ به‌طوریکه دارای بیش از ۱۰۰۰۰ حامی، ۱۰۰ شریک رسانه‌ای بین‌المللی و منطقه‌ای و بیش از ۲۰ فعالیت فرهنگی و موسیقی در هر سال است.

مطالعه بیشتر: راهنمای سفر به دومینیکا

اخذ ویزای دومینیکا

کشور دومینیکا پر از جاذبه‌های مختلف گردشگری است. مناسبت های کشور دومینیکا که همه ساله برگزار می‌شود، بستر مناسبی برای راه‌اندازی کسب و کار در دومینیکا ایجاد کرده است. برای اینکه بتوانید از این فرصت‌ها بهره ببرید، می‌توانید با سرمایه‌گذاری اقتصادی پاسپورت این کشور را به دست بیاورید.با داشتن پاسپورت دومینیکا، می‌توانید به راحتی و مانند سایر شهروندان در این کشور زندگی کنید و در فعالیت‌های اقتصادی سرمایه‌گذاری کنید.

دریافت پاسپورت دومینیکا به دو روش امکان پذیر است:

  • سرمایه گذاری در صندوق دولت
  • سرمایه گذاری با خرید ملک

هرکدام از دو روش فوق مزایا و معایب خاص خود را دارد. برای اینکه بفهمید کدام روش برای شما مناسب تر است، می‌توانید از تیم گردشگری شریف تریپ مشاوره بگیرید.

شریف تریپ

تیم شریف تریپ در سال ۱۳۹۵ کار خود را در زمینه مشاوره، جهت اخذ ویزا و پاسپورت دومینیکا آغاز کرد. داشتن بیش از ۳۰۰ پرونده موفق در این زمینه، نشان دهنده حرفه‌ای بودن این تیم و خوش نامی آنها دارد. در سال ۱۴۰۰، این تیم دایره فعالیت خود را گسترش داد و اکنون در در حوزه‌های فروش بلیط،‌ تور و فروش ویزا و پاسپورت دومینیکا در حال فعالیت است.

اگر قصد سفر یا تحصیل در دومینیکا را دارید،‌ تیم شریف تریپ در هر مرحله به شما کمک می‌کند تا در حداقل زمان ویزا یا پاسپورت دومینیکا را دریافت کنید.

 

 

S H A R I F T R I P

مشاوره رایگان