phoneenvelopphone
timer4 دقیقه

  امروزه داشتن پاسپورت دوم به یکی از دغدغه‌های روزمره مردم ایران تبدیل شده‌ است. چراکه شما با پاسپورت دوم می‌توانید به بسیاری از کشور‌ها بدون درخواست برای ویزا سفر کنید و در آن‌ها اقامت داشته باشید.

  دو پاسپورتی که امروزه بسیار مورد توجه متقاضیان پاسپورت دوم واقع شده‌ است، پاسپورت دومینیکا و پاسپورت یونان است. کشور یونان در جنوب شرقی اروپا، در حوزه دریای مدیترانه واقع شده‌ است. این کشور از شمال با آلبانی و مقدونیه شمالی، از شرق با ترکیه و از غرب با دریای یونان هم‌مرز است.

  از طرف دیگر، دومینیکا در منطقه دریای کارائیب واقع شده و یکی از کشورهای جزایر ویندوارد محسوب می‌شود. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با این دو کشور‌ آشنا کنیم و اطلاعاتی درباره پاسپورت‌ یونان و پاسپورت دومینیکا در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید انتخاب بهتری برای اخذ پاسپورت دوم خود داشته باشید.

  دستاوردها و چالش‌های گرفتن پاسپورت یونان برای مهاجران

  همان‌طور که گفته شد کشور یونان در جنوب شرقی اروپا، در حوزه دریای مدیترانه و در شبه جزیره بالکان واقع شده‌ است. از این رو دارای آب و هوای خنک و مدیترانه‌ای با مردمی خونگرم است. پاسپورت این کشور یکی از پاسپورت‌های آبی رنگ است. این پاسپورت‌ها جزو محبوب‌ترین پاسپورت‌های جهان به‌حساب می‌آیند و دارای قابلیت‌های بیشتری برای شهروندانشان هستند.

  دستاوردها و چالش‌های گرفتن پاسپورت یونان برای مهاجران

  برای مثال، شهروندان یونان از امکانات زیر برخوردار هستند: 

  • امکان سفر به ۱۱۹ کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا

  • اخذ شهروندی به روش سرمایه‌گذاری

  • دسترسی به امکانات بهداشتی و آموزشی پیشرفته 

   

  اما برای دسترسی به همه این امکانات، افراد با برخی چالش‌ها مواجه می‌شوند؛ از جمله: 

  • هزینه‌های بسیار بالا برای درخواست و سرمایه‌گذاری در کشور یونان

  • پروسه زمان‌بر و طولانی برای اخذ شهروندی کشور یونان

  • پرداخت مالیات‌های بسیار بالا

  • پذیرش‌های سختگیرانه و حضور اجباری در کشور برای اخذ پاسپورت

  • دارای نرخ بیکاری بالای ۱۷٪

  • وجود ناآرامی‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی 

  • محدودیت در مشاغل و حرفه‌های خاص برای خارجی‌ها

   

  با توجه به نکات مطرح شده در مورد پاسپورت و شهروندی یونان، می‌توان گفت این کشور هرچند دارای مزایایی از جمله موقعیت جغرافیایی مناسب و دسترسی به کشورهای مختلف بدون ویزا است، اما چالش‌ها و محدودیت‌هایی نیز برای متقاضیان وجود دارد. در ادامه، به بررسی وضعیت پاسپورت و شهروندی دومینیکا خواهیم پرداخت تا مزایا و معایب آن را نیز مشخص کنیم.

  دومینیکا کشوری مناسب در دریای کارائیب برای اخذ پاسپورت دوم 

  دومینیکا کشوری واقع در منطقه کارائیب با آب و هوای استوایی و مرطوب است و جمعیت این کشور به‌حدود ۷۵ هزار نفر می‌رسد. یکی از ویژگی‌های خوب دومینیکا این است که مردم این کشور انگلیسی‌زبان هستند و چالش یادگیری زبان در این کشور نسبت‌به دیگر کشور‌ها کمتر‌ خواهد بود. لازم به ذکر است که اقتصاد این کشور به‌علت بارندگی خوبی که در طی سال وجود دارد، بیشتر بر پایه گردشگری و کشاورزی است.

  دومینیکا کشوری مناسب در دریای کارائیب برای اخذ پاسپورت دوم 

  اخیرا دولت این کشور برای توسعه اقتصاد دومینیکا شرایط ویژه‌ای در اختیار مهاجرین به‌صورت سرمایه‌گذاری قرار داده‌است که افراد حتی بدون حضور در این کشور قابلیت دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور را داشته‌ باشند.

  در زیر به برخی از ویژگی‌های مثبت و منفی پاسپورت این کشور برای متقاضیان پرداخته‌ایم: 

  • امکان سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا از جمله کشورهای منطقه شینگن اروپا

  • امکان درخواست شهروندی بدون حضور در خاک

  • فرایند نسبتا سریع دریافت شهروندی و پاسپورت، در مدت ۳ تا ۴ ماه

  • هزینه‌های پایین برای دریافت شهروندی با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار دلار

  • معافیت از پرداخت مالیات بر درآمد و مالیات بر سود سرمایه متقاضیان

  • برخورداری از مزایای رفاهی و تامین اجتماعی کشور

  • دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی کشور

  • امکان تحصیل فرزندان در مدارس و دانشگاه‌های کشور

  • تنوع آب و هوایی و مناظر زیبای طبیعی

  • دارای مردمی با فرهنگ مهمان‌نواز و صمیمی

  • ثبات سیاسی و امنیت اجتماعی بالا

  • فرصت سرمایه‌گذاری و کسب و کار در کشور دومینیکا

   

  دومینیکا مانند هر کشور و منطقه دیگری دارای یک‌سری چالش‌ها و معایبی است:

  • وابستگی زیاد اقتصاد کشور دومینیکا به گردشگری

  • آسیب‌پذیری در برابر حوادث طبیعی چون باران و طوفان 

  • خدمات محدود پزشکی در برخی مناطق 

  هیچ‌یک از این دو کشور به‌تنهایی نمی‌توانند نیازهای همه افراد را برآورده کنند و هر فرد نسبت‌به نیاز‌های خود باید برای پاسپورت دوم خود اقدام کند.

  یونان یا دومینیکا؟ کدام پاسپورت مناسب شماست؟

  یونان یا دومینیکا؟ کدام پاسپورت مناسب شماست؟

  پاسپورت‌های یونان و دومینیکا هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و انتخاب بین این دو پاسپورت بستگی به اهداف، سبک زندگی و اولویت‌های فردی هر شخص دارد.

  برای افرادی که به‌دنبال زندگی در یک کشور اروپایی پیشرفته با امکانات رفاهی مناسب هستند، پاسپورت یونان می‌تواند انتخاب مناسبی باشد، اما اگر اولویت‌ شما آرامش، پرداخت هزینه پایین‌تر، معافیت‌های مالیاتی و زندگی در یک محیط استوایی زیبا باشد، پاسپورت دومینیکا گزینه بهتری است.

  مطالغه بیشتر : مالیات در دومینیکا

  در نهایت، تصمیم برای انتخاب پاسپورت باید بر اساس اهداف و نیازهای شخصی هر فرد و با در نظر گرفتن تاثیر آن بر زندگی شخصی و تجاری او گرفته شود. مشاوره با یک متخصص مهاجرت می‌تواند در انتخاب درست پاسپورت بسیار راه‌گشا باشد.

  سوالات متداول شما:

  ۱- پاسپورت دومینیکا و پاسپورت یونان چه تفاوتی دارند؟

  پاسپورت دومینیکا به افراد امکان سفر به بیش از ۱۴۰ کشور بدون ویزا و هزینه‌های پایین‌تر برای دریافت شهروندی می‌دهد، ولی پاسپورت یونان امکان سفر به ۱۱۹ کشور بدون نیاز به ویزا را فراهم می‌کند و از لحاظ موقعیت جغرافیایی اروپایی جذابیت دارد.

   

  ۲- چه مزایا و معایبی برای پاسپورت یونان وجود دارد؟

  پاسپورت یونان امکان دسترسی به بازارهای اروپایی را فراهم می‌کند، اما هزینه‌های بالا و پرداخت مالیات‌های بالا چالش‌های آن هستند.

   

  ۳- دومینیکا چه ویژگی‌هایی دارد و چه چالش‌هایی وجود دارد؟

  دومینیکا به‌علت هزینه‌های پایین‌تر برای دریافت شهروندان، امکان سفر به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا بدون ویزا و معافیت‌های مالیاتی جذابیت بیشتری برای مخاطبان دارد، هرچند وابستگی به گردشگری و آسیب‌پذیری در برابر حوادث طبیعی چالش‌های آن هستند.

   

  ۴- چگونه باید پاسپورت مناسب خود را پیدا کرد؟

  تصمیم‌گیری بین پاسپورت یونان و دومینیکا باید بر اساس اهداف و نیازهای شخصی شما گرفته شود به‌همین خاطر به شما پیشنهاد می‌شود با مشاوره یا متخصص مهاجرت مشورت کنید تا انتخاب درست‌تری داشته باشید.

  اگر مجذوب دومینیکا شده‌اید و قصد دارید برای اخذ شهروندی این کشور و بهره‌گیری از مزایای پاسپورت این کشور اقدام کنید، مشاوران شریف تریپ می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند و مواجهه با چالش‌های موجود در مسیر اخذ پاسپورت را برای شما آسان‌تر کند.

  برای اطلاعات بیشتر و پاسخ به سوالات خود با مشاوران ۲۴ ساعته آنلاین شریف تریپ در ارتباط باشید.