phoneenvelopphone

لغو تابعیت چیست و چگونه اتفاق می‌افتد؟ امروزه اخذ تابعیت دوم برای همه افراد نسبتا راحت شده‌است و افراد به‌دنبال زندگی و رفاه بیشتری می‌گردند. جلوگیری از لغو تابعیت و حفظ آن هیچ‌گاه آسان نبوده است. بسیاری از کشورها تابعیت خود را با برنامه‌های سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهند.

کشورهای حاضر در دریای کارائیب آتنیگوا و باربودا، دومینیکا، گرانادا، سنت لوسیا، سنت کیتس و نویس و کشور وانواتو در حوزه اقیانوس آرام و ترکیه، همگی برنامه‌های خاص خود را برای اخذ شهروندی و تابعیت دوم از طریق سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهند.

دریافت تابعیت دوم با این برنامه‌ها ساده و مقرون ‌به‌صرفه است. حداقل میزان سرمایه‌گذاری از ۱۰۰۰۰۰ دلار شروع می‌شود. متقاضیان می‌توانند گذرنامه جدید خود را در مدت کمتر از شش ماه دریافت کنند.

اما موضوعی دیگر وجود دارد که بسیاری از آن غفلت می‌کنند، جلوگیری از لغو تابعیت دوم و حفظ آن است. در حقیقت این کار چندان دشوار نیست. اما خطاهای ساده و پیش پا افتاده‌ای وجود دارند که باید به آن‌ها دقت کنید. به این وسیله می‌توانید از لغو شهروندی دوم خود جلوگیری کنید.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی این اشتباهات بپردازیم. بعد از آن بتوانید تابعیت و شهروندی دوم خود را نگه دارید.

لغو تابعیت دوم به چه معنا است

کشورها می‌توانند تابعیت دوم یک فرد را لغو کنند. یعنی با توجه ‌به قوانین و مقررات داخلی کشورشان پاسپورت یک یا چند نفر از کسانی که شهروندی آن کشور را دارند، باطل کنند.

وقتی صحبت از تابعیت دوم می‌شود، مشکل اصلی می‌تواند فعالیت‌های مجرمانه و غیرقانونی باشد. اکثر کشورها روی لغو تابعیت افرادی که در کشورشان سرمایه‌گذاری کرده باشند و سپس مرتکب جرم یا جنایتی شوند، تاکید بسیار زیادی داشته‌اند.

اشتباهات و خطاهای کوچکتری نیز وجود دارند که ممکن است باعث دیپورت شدن شخص شوند که در ادامه به مهم‌ترین موارد اشاره می‌کنیم.

حفظ مبلغ سرمایه‌گذاری

کشورهایی که اجازه اخذ شهروندی را به واسطه سرمایه‌گذاری می‌دهند، معمولا برنامه‌های مختلفی برای این کار ارائه خواهند کرد. البته به جز کشور وانواتو. بنابراین ما روی همان کشورها تمرکز خواهیم کرد.

یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری، خرید ملک در کشور موردنظر است. اما دولت از کسانی که خرید املاک و مستغلات را انتخاب می‌کنند، می‌خواهد آن ملک را تا زمان مشخص و تعیین شده‌ای حفظ کنند. ازاین‌رو، فروش این املاک تا مدتی مشخص ممنوع است.

برای مثال کشور دومینیکا از متقاضیان خود می‌خواهد تا حداقل پنج سال صبر کنند. سپس اجازه فروش ملک را به آن‌ها می‌دهد. در حالی‌که ترکیه از سرمایه‌گذاران می‌خواهد ملک خود را به مدت سه سال حفظ کنند.

هر کشوری قانون خاص خودش را دارد، اما تمام این قوانین پایه و اساسی یکسان دارند. تابعیت دوم هر فردی که املاک خود را پیش از پایان دوره تعیین شده بفروشد، لغو خواهد شد.

اثبات منبع سرمایه نقدی شما

هر فردی که از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری برای تابعیت دوم اقدام می‌کند، باید پیش از دریافت پاسپورت کشور مورد نظر، سرمایه او مورد بررسی قرار گیرد.

فرآیند بررسی و صحت سرمایه متقاضیان باعث حفظ نظم و یکپارچگی برنامه‌های اخذ تابعیت خواهد شد. و تضمین می‌کند که آن‌ها، شهروندانی مناسب برای کشور خواهند بود و مرتکب جرم و خطای بزرگی نمی‌شوند.

در این فرآیند نه تنها سوابق جنایی افراد بلکه منبع سرمایه‌گذاری آن‌ها نیز بررسی می‌شود. بنابراین باید پیش از هر کار، از وجود منابع واضح و دقیق برای کسب سرمایه خود اطمینان حاصل کنید تا روند دریافت پاسپورت دومتان سریع‌تر انجام گیرد.

اطلاعات لو رفته نشان می‌دهند یکی از بزرگترین مسائل پیش‌آمده در برنامه‌های سرمایه‌گذاری قبرس که باعث به تعلیق درآمدن شهروندی افراد زیادی شده است، فقدان منبع معتبر برای بودجه متقاضیان بود.

دولت قبرس از آن زمان تحقیقات بسیار زیادی را انجام داده است و تاکنون تابعیت‌ دوم افراد زیادی را لغو کرده است.

ازاین‌رو، هنگام سرمایه‌گذاری برای دریافت پاسپورت دوم مطمئن شوید مسیری واضح، روشن و قانونی را در پیش گرفته‌اید تا بتوانید صلاحیت خود را برای اخذ تابعیت دوم اثبات کنید.

اقامت الزامی

تنها یکی از کشورهای ذکر شده از شما خواهد خواست تا برای کسب پاسپورت، مدتی در این کشور اقامت داشته باشید.

این کشور، آنتیگوا و باربودا نام دارد که در ناحیه دریای کارائیب واقع شده است. دولت این کشور از شما می‌خواهد پس از دریافت شهروندی و در ظرف پنج سال، حداقل پنج روز را در این کشور سپری کنید. به این وسیله می‌توانید پاسپورت آنتیگوا و باربودای خود را دوباره تمدید کنید.

به یاد داشته باشید در صورتی ‌که این پنج روز خواسته شده در این کشور سپری نشوند، تابعیت شما لغو نخواهد شد اما نمی‌توانید گذرنامه خود را مجددا تمدید کنید.

واسطه‌های کلاهبردار

اکثر برنامه‌های شهروندی با استفاده از سرمایه‌گذاری، لیستی از آژانس‌ها و نمایندگی‌های بین‌المللی تایید شده دارند. سعی کنید تنها با این نمایندگی‌ها که نزد دولت کشور مقصدتان اعتبار و شهرت دارند، همکاری کنید تا از کلاهبرداری‌ها دور بمانید.

اگر به هر دلیلی نتوانستید یا نخواستید تابعیت خود را با کمک نمایندگی‌های منتخب دریافت کنید، ممکن است راه را برای کلاهبرداران باز کنید. در این صورت دولت کشور مقصد هیچ مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت.

این امر ممکن است منجر به لغو تابعیت و ازدست‌دادن سرمایه‌تان شود. بنابراین همیشه با شرکتی کار کنید که گواهی‌های لازم را از کشور مورد نظرتان دریافت کرده باشد.

حفظ تابعیت دومینیکا

در پایان باید گفت که حفظ و نگهداری تابعیت دوم پس از دریافت آن، مسئولیتی مشترک میان دولت‌ها و شهروندان است. دولت‌ها باید ضمن وضع قوانین شفاف، از حقوق شهروندان حمایت کنند. شهروندان نیز موظفند با آگاهی از قوانین و پرهیز از اشتباهات، تابعیت خود را حفظ نمایند.

بنابراین با مطالعه، تحقیق و مشورت با متخصصان می‌توان از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرده و از موهبت تابعیت دوم، به بهترین نحو ممکن بهره‌مند شد.

یکی از راه‌های ساده و آسان برای دریافت پاسپورت و تابعیت دوم از کشورها، سرمایه‌گذاری و خرید املاک و مستغلات است. اما گاهی برخی افراد به رعایت نکاتی بسیار جزئی دقت نمی‌کنند که باعث لغو تابعیت دوم آن‌ها خواهد شد.

شما می‌توانید کشور دومینیکا را برای این امر انتخاب کنید و با سرمایه‌گذاری مبلغ تنها ۱۰۰ هزار دلار و خرید خانه و املاک، پاسپورت این کشور را ظرف مدت دو الی سه ماه به دست آورید.

پاسپورت دومینیکا رتبه بسیار بالایی دارد. با استفاده از آن می‌توانید به بیش از ۱۴۰ کشور مطرح دنیا سفر کنید. مانند کشورهای حوزه شنگن، انگلستان، روسیه، کره جنوبی و هنگ کنگ.

با مشاوران ما در شریف تریپ تماس بگیرید تا به شما در مسیر اخذ پاسپورت دوم‌تان کمک کنیم.