دومینیکا پاسپورت

فرصت طلایی دریافت تابعیت دومینیکا با شرکت شریف تریپ

فهرست اقلام داروهای ممنوع هنگام سفر به کشورهای دیگر

بسیاری از داروهایی که در ایران بدون نسخه پزشک قابل خریداری‌اند در کشورهای دیگر جریمه‌های سنگینی به دنبال دارند. به همین دلیل اگر داروهای خاصی مصرف می‌کنید و قصد سفر به کشوری دیگر را دارید، از قوانین آن کشور در خصوص
داروهای ممنوع
مطلع شوید تا در گمرک به مشکل نخورید.

حمل داروی غیرمجاز حتی با نسخه پزشک ممنوع است و مجازات در پی دارد. اما به همراه داشتن دیگر داروها با نسخه پزشک و به اندازه مورد نیاز ممانعتی ندارد.

ما در این مقاله فهرستی از داروهای ممنوع در بعضی از کشورهای پربازدید تهیه کرده‌ایم، تا با اطلاع از آن‌ها سفری امن و بی‌دردسر را برای خود رقم بزنید. پس در ادامه با ما همراه شوید.

کشورهای آسیای میانه

اخیرا گمرک ایران در طی اطلاعیه‌ای فهرستی از داروهای ممنوعه در کشورهای آسیای میانه را اعلام کرد. اگر مقصد شما در سفر کشورهای ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان است از به همراه داشتن داروهای زیر خودداری کنید:

آستامینوفن
کدئین
کلرودیازپوکساید
دیفنوکسیلات
کلونازپام
کلداکس
سودافد
کلد استاپ
ترامادول
فنیل آفرین

کانادا

کانادا یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگردی در میان ایرانیان است. این کشور نیز قوانین خاص خودش را در خصوص داروهای غیرمجاز دارد. اما به‌طور کلی از حمل داروهای حاوی روانگردان، سودوافدرین، ترامادول و مخدر به این کشور خودداری کنید.

داروهای حاوی مخدر:

آستامینوفن کدئین
دیفنوکسیلات
کلونازپام
فنیل آفرین
داروهای حاوی روانگردان:

کلردیازپوکساید
داروهای حاوی سودوافدرین:

کلداکس
Sudafed
کلد استاپ
داروهای حاوی ترامادول:

تی دول ۱۰۰
رای دول ۱۰۰
و دیگر داروهایی مانند:

دیازپام
متادول
مرفین
دیین فسفات

کشورهای اروپایی

قوانین بسیاری از کشورهای اروپایی در حوزه داروهای مصرفی مانند هم است و از یک قاعده کلی پیروی می‌کنند. پس با دانستن ترکیبات دارویی غیرمجاز می‌توانید از بروز هر مشکلی در هنگام سفر به اروپا جلوگیری کنید.

داروهای آرام‌بخش و خواب آور، داروهای مسکن، داروهای ضد افسردگی، داروهای حاوی اکستازی یا مواد روانگردان، مرفین، متادون و دیفنوکسیلات در کشورهای اتحادیه اروپا ممنوع است.

در هر حال به همراه داشتن مقدار زیادی از یک دارو حتی داروی مجاز در هنگام سفر ممنوع است و حکم قاچاق و واردات دارد.

ترکیه

این روزها کشور ترکیه به یکی از بزرگ‌ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان تبدیل شده است و سالانه پذیرای گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا است.

براساس قوانین این کشور داروهای خواب آور، مسکن‌های قوی و داروهای اختلال نقص توجه ممنوع است. متاسفانه نبود اطلاعات کافی در این زمینه مشکلات فراوانی را برای مسافران ایرانی بوجود آورده است.

داروهای دیگری نیز وجود دارد که در فهرست بالا نیامده‌اند. در نتیجه برای اطمینان بهتر است ترکیبات داروی خود را بررسی کنید. همچنین می‌توانید از گمرک درباره حمل داروی مورد نظر در حین سفر اطلاع کسب کنید و سپس برای سفر برنامه‌ریزی انجام دهید.

مقایسه پاسپورت ترکیه و دومینیکا

شریف تریپ همراه شما برای اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا

اگر شما هم با مطالعه تعدادی از مهم‌ترین مزایای شهروندی دومینیکا ترغیب به اخذ پاسپورت آن شده‌اید، بهترین گزینه برای همراهی شما در این مسیر، شریف تریپ است.

شما می‌توانید با برقراری ارتباط با این تیم مجرب، مسیر اخذ پاسپورت دومینیکا را به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ مشکلی طی کنید. برای شروع، بهتر است با استفاده از مشاوره آنلاین این تیم، هفت روز هفته ۲۴ ساعت شبانه روز با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

S H A R I F T R I P

مشاوره رایگان