phoneenvelopphone

در سال‌های اخیر آمار مهاجرت در کشور بسیار افزایش یافته است، افراد زیادی به دلیل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت دائمی به کشورهای مختلفی رفته و در آنجا زندگی می‌کنند. در این موارد تنها توجه به اقتصاد و پیشرفت کشور کافی نیست، مهاجران باید به آب و هوای منطقه نیز توجه کنند تا بتوانند بهترین شرایط آب و هوایی که می‌توانند با آن وفق یابند را پیدا کنند. در این مقاله از شریف تریپ به تحلیل و بررسی شرایط آب و هوای کشور دومینیکا می‌پردازیم.

 اگر شما هم جز افزادی هستید که قصد سفر یا مهاجرت به این کشور زیبای ساحلی را دارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. در این مقاله آب و هوای dominica به طور کامل بررسی شده و بهترین زمان سفر به این کشور نیز معرفی می‌شود، پس با ما همراه باشید.

آشنایی با جغرافیای کشور دومینیکا

این کشور یکی از کشورهای جزیره‌ای و ساحلی دریای کاراییب بوده که دارای مساحت ۷۵۱ کیلومتر مربع است. این کشور در شمال جزایر بادگیر قرار داشته و در جنوب و جنوب شرقی جزیره گوادلوپ و شمال غربی مارتینیک قرار دارد و به دلیل زیبایی و طبیعت بکر و نابی که دارد به عنوان جزیره طبیعت شناخته شده است. این جزیره دارای کوه‌های آتشفشانی بسیاری بوده که معمولا غیر فعال هستند؛ اما چشمه‌های آب گرم زیادی در این کشور جریان دارد که باعث جذب توریستان بسیاری شده است.

خاک این منطقه معمولا آبرفتی و آتشفشانی و غنی است که برای کشاورزی و رویش گیاهان خاص بسیار مناسب است، به همین دلیل سرتاسر این کشور را جنگل‌های سرسبز و به هم فشرده پر کرده است. این جزیره دارای صخره‌های بلند و جذابی است که مخاطبان خاص خود را دارد. تمامی این زیبایی‌ها کنار هم جمع شده‌اند که این منطقه را به عنوان یک کشور زیبا و مهاجر پذیر تبدیل کنند. در ادامه درباره آب و هوای این کشور توضیحاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید با در نظر داشتن آب و هوای آن اقدام به اخذ پذیرش و ویزا به این کشور کنید.

آب و هوای کشور دومینیکا

کشور دومینیکا را می‌توان کشوری با آب و هوای گرم و استوایی دانست، به طوری که حتی در زمستان‌ها نیز آب و هوای آن کمتر از ۳۰ درجه نمی‌شود. می‌توان گفت در فاصله زمانی دسامبر تا مارس که تقریبا آب و هوای سرد به اقصی نقاط جهان حاکم می‌شود، این کشور آب و هوایی دلپذیر و ایده آل دارد. دمای تابستان‌های این کشور به صورت میانگین، ۳۲ درجه سانتی گراد گزارش شده است.

همچنین این کشور آب و هوای گرم و خشک را درفاصله زمانی فوریه تا ماه می تجربه می‌کند و می‌توان گفت این مدت زمان شدیدترین گرما بر این منطقه حاکم می‌شود. ماه‌های بارانی این کشور از ژوئن تا ماه اکتبر گزارش شده است که آب و هوایی دلپذیر و شاداب ایجاد می‌کند. گفتنی است در ماه‌های بارانی امکان وقوع تندبادهای شدید نیز در این منطقه وجود دارد.

بارش باران در دومینیکا

آسمان این کشور ابرهای فصلی مختلفی تجربه می‌کند، می‌توان گفت از آخرین روزهای نوامبر تا اواسط آپریل تعداد ابرهای کمی در آسمان کشور دومینیکا وجود دارد. صاف‌ترین آسمان دومینیکا نیز در ماه ژانویه رخ می‌دهد، برعکس ابری‌ترین آسمان در ماه سپتامبر رخ می‌دهد.

هوای بارانی این کشور نیز وابسته به وضع آب و هوای آسمان این کشور است. میانگین میزان بارش در این کشور به دلیل استوایی بودن آب و هوای این کشور زیاد گزارش شده است، به طوری که پایتخت دومینیکا به طور میانگین میزان ۲۰۰۰ میلی متر باران به صورت سالانه تجربه می‌کند.

میزان باران در بخش‌های مختلف کشور متفاوت است، برای مثال در سمت سواحل غربی کشور این میزان به ۲۵۰۰ میلی متر و در بخش شمالی کشور این میزان به حدود ۹۰۰۰ میلی متر می‌رسد. در بخش جنوبی کشور میزان باران بارشی به صورت تکه‌ای بوده و بسیار شدید است، به همین دلیل نمی‌تواند تاثیر زیادی در خنک شدن آب و هوا داشته باشد.

رطوبت هوا در دومینیکا

همان طور که می‌دانید، این کشور در منطقه‌ای استوایی قرار دارد و رطوبت در این منطقه بسیار بالا است. این کشور را معمولا منطقه‌ای با جنگل‌های استوایی می‌شناسند که انواع گیاهان و درختان استوایی در آن رشد می‌کنند. رطوبت در این منطقه با توجه به فصول مختلف سال تغییر می‌کند، این مقدار از آپریل افزایش یافته و در ماه سپتامبر به اوج می‌رسد. رطوبت هوا در شبانه روز تغییر قابل توجهی نداشته و همانند دما تغییر زیادی تجربه نمی‌کند؛ بنابراین شما می‌توانید براساس رطوبت سال فصل مناسب برای سفر به این کشور را برگزینید و بلیط خود را رزرو کنید.

دمای آب در کشور دومینیکا

این کشور جزیره‌ای در میان دریای کاراییب قرار دارد و در داخل این جزیره سه دریاچه کوچک وجود دارد که دمای آب آن‌ها با توجه به دمای محیط متغیر است. دمای آب در این منطقه در فصول مختلف سال بسیار بالا است، برای مثال در سپتامبر این دما به ۳۰ درجه می‌رسد. در فصول سرد سال در بازه ژانویه تا آوریل این دما به خنک‌ترین مقدار خود یعنی ۲۶ درجه می‌رسد. چشمه‌های آب گرم گوگردی نیز در این کشور وجود دارد که معمولا مورد توجه بیماران است که برای درمان برخی از بیماری‌ها به این مکان‌ها می‌روند.

بهترین زمان سفر به کشور دومینیکا

معمولا مسافران به یکی از مواردی که در هنگام سفر کردن توجه می‌کنند، آب و هوای منطقه است. اگر به دنبال پیدا کردن زمان مناسبی برای سفر به دومینیکا هستید، بهتر است پیش بینی آب و هوای این منطقه را بررسی کنید. اما به صورت کلی می‌توان گفت بهترین زمان برای سفر به این کشور می‌تواند بین ماه‌های دسامبر تا اواسط مارس اتفاق بیفتد. شما می‌توانید بلیط و هتل خود را برای این بازه رزرو کنید تا بتوانید بهترین لذت را از سفر به این منطقه ببرید.

شما در این بازه می‌توانید اکثر تفریح‌های شهرهای دومینیکو را انجام دهید و بیشتر تایم سفر خود را به خاطر باران یا گرمای شدید در هتل سپری نکنید. در این بازه شما می‌توانید به چشمه‌های آب گرم، صخره‌های بلند، جنگل‌های انباشته از درخت این منطقه سری بزنید و از سفر خود نهایت استفاده را بکنید.

مزایای پاسپورت دوم

حال که با آب و هوای کشور دومینیکا آشنا شدید، برخی از افراد به دلیل مهاجرت به این شهر سفر می‌کنند. مهاجرت و داشتن پاسپورت دوم می‌تواند مزایای بسیاری برای افراد داشته باشد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم :


 1. افراد با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانند به صورت مادام العمر شهروند این کشور محسوب شوند.
 2. اعضای خانواده این افراد می‌توانند برای اقامت و گرفتن پاسپورت دومینیکا اقدام نمایند.
 3. افرادی که پاسپورت کشور دومینیکا را دارند، معاف از مالیات هستند و دیگر نیاز نیست مالیات فعالیت‌های خارج از دومینیکا را پرداخت کنند.
 4. با داشتن پاسپورت این کشور می‌توان بدون ویزا به ۱۴۰ کشور دنیا سفر کرد و دیگر زمان زیادی را در صف‌های انتظار سفارت برای اخذ ویزا سپری کنید.
 5. نیازی به مدرک زبان برای اخذ ویزا و پاسپورت وجود ندارد و همچنین نیازی به حضور فیزیکی در این کشور برای گرفتن پاسپورت وجود ندارد.
 6. شما می‌توانید به راحتی با داشتن پاسپورت دومینیکا، در آن کشور افتتاح حساب کرده و سرمایه خود را به این کشور انتقال دهید.
 7. امکان اخذ ویزای آمریکا یا کانادا با داشتن پاسپورت دومینیکا بسیار آسان است.

مزایای شریف تریپ

یکی از موسسات معتبر در زمینه اخذ ویزا و پذیرش دومینیکا، موسسه شریف تریپ است که در ادامه برخی از مزایای این مجموعه را باهم بررسی می‌کنیم:

 

 1. موسسه ما، یکی از باتجربه‌ترین موسسات است که بیش از ۳۰۰ پروژه موفق و ۱۲۰۰ متقاضی دارد.
 2. مشاوران و پشتیبانان این مجموعه تماما افراد حرفه‌ای و کاربلدی هستند که در کل مسیر همراه فرد متقاضی بوده و به او راهنمایی‌های لازم را اطلاع می‌دهند.
 3. برای پرداخت خق الزحمه این موسسه راه و روش مختلفی وجود دارد، برای مثال شما می‌توانید این هزینه را با کالای لوکس یا ارز دیجیتال پرداخت کنید.
 4. این موسسه مترجم همراه نیز دارد که می‌توانید در صورت وجود مشکل با آن‌ها در ارتباط باشید.
 5. امکان اخذ گواهینامه رانندگی بین المللی از طریق این موسسه وجود دارد
 6. امکان افتتاح حساب بانکی توسط این موسسه وجود دارد و شما می‌توانید از آن استفاده کنید.
 7. تمدید و تعویض پاسپورت دومینیکا توسط این موسسه نیز امکان پذیر است و شما می‌توانید این کارها را بدون مشکل انجام دهید.
 8. خدماتی همچون رزرو هتل، بلیط و ترانسفر نیز وجود دارد که می‌توانید در تمامی روزهای هفته به صورت شبانه روزی از آن‌ها بهره مند شوید.

 آب و هوای استوایی گرم و مرطوب دومینیکا

در این مقاله از شریف تریپ آب و هوای دومینکا را مورد بررسی قرار دادیم و شما با ماه‌های پر باران، گرم و خشک، رطوبت بالا و غیره آشنا شدید. حال می‌توانید به صورت آگاهانه زمان سفر یا مهاجرت خود را انتخاب کنید. همان طور که مطالعه کردید، این کشور به عنوان یکی از کشورهای استوایی شناخته می‌شود و آب و هوایی گرم و معتدل دارد. برای اخذ ویزا و گرفتن پاسپورت می‌توانید از شرکت مهاجرتی ویزا تریپ اقدام کنید. این موسسه یکی از موسسات با سابقه عالی در این زمینه است که می‌تواند در تمامی مراحل اخذ ویزا و پاسپورت همراه شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان مجرب و کاربلد این موسسه در ارتباط باشید.