phoneenvelopphone

آخرین اخبار

آخرین اخبار

dominica

دومینیکا

پاسپورت

مشاهده بیشتر

پر طرف دارترین اخبار

  دومینیکا کشوری جزیره‌ای و دارای طبیعتی زیبا و منحصر بفرد است. این کشور از طریق مطرح کردن برنامه‌های سرمایه‌‌گذاری، فرصتی را برای متقاضیان دریافت شهروندی و پاسپورت خود را فراهم آورده است.

  فراهم آوردن شرایط مطلوب زندگی در این کشور زیبا و مزایای دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا به قدری است که می‌تواند هرکسی را که مایل به داشتن پاسپورت از کشوری دیگر و یا برخورداری از حق شهروندی از جایی جز وطن خود است را، وسوسه نماید.

  اگر شما هم یکی از افرادی هستید که پیش‌تر نسبت به دریافت پاسپورت دومینیکا و برخورداری از شرایط شهروندی این کشور اقدام کرده اید لازم است طی گذشت مدت زمانی معین نسبت به تمدید پاسپورت دومینیکا اقدام نمایید. همچنین اگر پاسپورت دومینیکا شما از نوع معمولی است باید آن را تعویض و از پاسپورت بایومتریک دومینیکایی استفاده نمایید.

  به همین جهت در این مطلب از وب‌سایت شریف‌تریپ قصد داریم به بررسی موارد و نکات مرتبط با تمدید پاسپورت دومینیکا و یا تعویض پاسپورت دومینیکا بپردازیم. با ما همراه باشید.

  پاسپورت دومینیکا

  پاسپورت دومینیکا یکی از پاسپورت‌های بسیار معتبر و دارای مزایای بسیار است. دریافت پاسپورت این کشور نیاز به صرف مدت زمانی طولانی ندارد و با قدم گذاشتن در مسیر درست می‌توان به راحتی و در طی حدود ۳ تا ۶ ماه آن را دریافت کرد.

  به علاوه با برخورداری از پاسپورت دومینیکا این امکان برای شما فراهم است که بتوانید بدون ویزا به بیشتر از ۱۴۰ کشور دنیا به راحتی سفر کنید. در دست داشتن این پاسپورت و برخورداری از شهروندی دومینیکا امکان داشتن تابعیت مادام‌العمر، با حفظ تابعیت اولیه را برای متقاضی و اعضای خانواده او نیز در پی دارد.

  همچنین برای اقدام به دریافت آن برخورداری از مدرک تحصیلی خاص و یا داشتن مدارک زبان در سطحی تعیین شده، موردنظر نمی‌باشد. تمامی این موارد از نکات مثبتی هستند که می‌توانند هر متقاضی داشتن پاسپورت دوم را به دریافت پاسپورت دومینیکا ترغیب نماید.

  تمدید پاسپورت دومینیکا

  تمامی پاسپورت‌‌‌ها، از جمله پاسپورت دومینیکا، از تاریخ صدور خود تا مدت زمانی مشخص دارای اعتبار هستند. بنابراین لازم است تا پس از دریافت آن، بعد از مدت زمان تعیین شده، نسبت به تمدید پاسپورت دومینیکا و یا در صورت لزوم نسبت به تعویض پاسپورت دومینیکا اقدام نمایید.

  تعویض پاسپورت برای افرادی نیاز است که پیش از تصمیم دولت دومینیکا به بایومتریک شدن پاسپورت‌های این کشور، پاسپورت معمولی دومینیکا را دریافت کرده‌اند. طی این مراحل تعویض، پاسپورت جدید علاوه بر داشتن اطلاعات فردی و متنی در خود، شامل اطلاعات بیومتریک فرد، در خود می‌باشد.

  مدت زمان اعتبار پاسپورت دومینیکا

  افراد بزرگسال و دارنده پاسپورت دومینیکا، لازم است هر ۱۰ سال یکبار نسبت به تمدید پاسپورت دومینیکا اقدام نمایند. این مدت زمان اعتبار پاسپورت، برای سایر افراد زیر ۱۶ سال و کودکان، ۵ سال اعلام شده است.

  هزینه تمدید پاسپورت دومینیکا

  برای اطلاع از هزینه‌های مربوط به تمدید و یا تعویض پاسپورت دومینیکا از طریق موسسه مهاجرتی شریف تریپ می‌توانید به مراجعه به راه‌‌‌های ارتباطی اعلام شده در وب‌سایت این موسسه، نسبت به دریافت اطلاعاتی که در این زمینه و یا موضوعات دیگر به آن نیاز دارید، اقدام نمایید.

  شرایط و مراحل تمدید پاسپورت دومینیکا

  تقریبا می‌توان گفت که طی حدود ۱ یا ۲ سال گذشته دولت دومینیکا نسبت به صدور پاسپورت‌های بایومتریک برای شهروندان خود و یا سایر افراد متقاضی دریافت پاسپورت دومینیکا، کرده است. پیش از این زمان تمامی پاسپورت‌ها به صورت معمولی صادر می‌شدند.

  تفاوت پاسپورت‌های بیومتریک با پاسپورت معمولی در این است که در این پاسپورت‌ها، علاوه بر مشخصات فردی و تصویر شخص دارنده‌ی پاسپورت، اطلاعات و داده‌های دیجیتالی و بایومتریک درون تراشه‌ای تعبیه و در این پاسپورت جای داده شده است. اطلاعات درون این تراشه می‌تواند شامل مشخصاتی از قبیل اثر انگشت، رنگ چشم‌ها و یا طرح مربوط به عنبیه چشم باشد. این موضوع کمک شایانی به تشخیص دقیق و حرفه‌‌ای چهره و عدم امکان سواستفاده از پاسپورت و یا جعل آن، می‌کند.

  در پاسپورت‌های معمولی این عمل توسط افسران کنترل کننده و به صورت شخصی صورت می‌گیرد و امکان خطا وجود دارد. اما با استفاده از پاسپورت‌‌های بیومتریک دومینیکا این عملیات به صورت کاملا خودکار و تمام الکترونیک مورد انجام قرار می‌گیرد.

  بنابر همین موضوع لازم است تا با برخورداری از شرایط اعلام شده برای تمدید پاسپورت نسبت به این امر، اقدام نمایید. امور مرتبط با تمدید و یا تعویض پاسپورت‌ها را می‌توانید به کمک موسسات مهاجرتی مربوطه و یا نمایندگان دولتی این کشور بسپارید.

  مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت دومینیکا

  اگر قصد تمدید پاسپورت دومینیکا و یا تعویض این پاسپورت را دارید لازم است مدارک مربوطه را تهیه نمایید.

  • پاسپورت فعلی دومینیکا

  • گواهی برخورداری از امکان شهروندی کشور دومینیکا

  • شناسنامه ایرانی فرد متقاضی که لازم است ترجمه شده باشد

  • سند ازدواج برای متقاضیانی که در وضعیت تاهل قرار دارند، به صورت ترجمه شده

  • عکس مورد تایید که لازم است براساس قوانین و چارچوب‌ها اعلام شده تهیه شود و برای درج در پاسپورت مورد استفاده قرار گیرد.

  تمدید پاسپورت دومینیکا، گامی ضروری برای استفاده از مزایای آن

  در مجموع می‌توان گفت که داشتن پاسپورت دومینیکا مزایای بسیاری به همراه دارد. اما لازم است، پس از مدتی نسبت به تمدید آن اقدام شود. بهتر است برای انجام این کار از خدمات موسسات معتبر مهاجرتی بهره برد. آنها می‌توانند با در اختیار داشتن تجربه و آگاهی لازم، راهنمایی‌های مفیدی برای طی مراحل تمدید به شما ارائه دهند و از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کنند.