phoneenvelopphone

شهرهای مهم کشور دومینیکا

یکی از دغدغه‌های امروزه بشر مهاجرت و ساختن زندگی بهتر و باکیفیت‌تر در کشوری دیگر است. افراد زیادی به دنبال پیشرفت در شغل، نحوه زندگی فرهنگ و غیره هستند، بنابراین به دنبال مهاجرت هستند. مهاجران معمولا در انتخاب مقصد بسیار حساس و دقیق عمل می‌کنند تا مقصدی مناسب از نظر فرهنگی، آب و هوایی، اقتصادی، اجتماعی و غیره پیدا کنند. کشور دومینیکا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که اخیرا توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. شما می‌توانید با شناخت شهرهای مهم دومینیکا مقصد نهایی خود را انتخاب کنید.

اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور خوش آب‌وهوا و ساحلی را دارید، تا انتهای این مطلب از شریف تریپ با ما همراه باشید تا اطلاعات خود در مورد نواحی و شهرهای کشور دومینیکا را افزایش داده و سپس با آگاهی کامل شهر دلخواه اقامتی خود را برگزینید.

آشنایی با کشور دومینیکا

بهتر است پیش از آشنایی با شهرهای این کشور، اطلاعاتی راجع به کشور دومینیکا در اختیار شما قرار داده شود. این کشور یکی از جزایر زیبا و ناب دریای کارائیب شناخته شده است که به دلیل مناظر زیبا و جذابش به عنوان جزیره طبیعت کارائیب نامیده می‌شود. این کشور در سال ۱۹۷۸ میلادی استقلال یافت و از آن زمان تا به حال بیشترین ارتباط و همکاری را با کشور بریتانیا دارد. مردم در این کشور معمولا به زبان‌های اسپانیایی و انگلیسی صحبت می‌کنند.

ساکنین این کشور افرادی بسیار مهمان نواز و خونگرم هستند و دین آن‌ها کاتولیک است. اگر بخواهیم در مورد تقسیمات کشوری دومینیکا سخن بگوییم، می‌توانیم اشاره کنیم که این کشور دارای ۳۰ ایالت است که در هریک شهرهای مهمی وجود دارند که توضیحات راجع به آن‌ها در ادامه در اختیار شما قرار داده می‌شود.

شهرهای مهم دومینیکا

همانطور که گفتیم این کشور به ۳۰ ایالت تقسیم شده است و در هر یک از ایالات شهرهای مختلفی قرار دارند. در این بخش از مقاله به معرفی شهرهای مهم کشور دومینیکا می‌پردازیم.

شهرهای کشور دومینیکا؛ معرفی مهم‌ترین شهرهای دومینیکا

شهر روسو

این شهر بزرگ‌ترین شهر کشور دومینیکا است که به عنوان پایتخت این کشور نیز انتخاب شده است. این شهر محل استقرار پیروان دین سنت جورج است و ساکنان زیادی در آن زندگی می‌کنند. اگر به کوچه و خیابان‌های این شهر نگاهی بیندازید ترکیب زیبایی از تاریخ و مدرنیته را خواهید دید، زیرا طراحان این شهر سنت و فرهنگ این شهر را با نمادهایی از فرانسه مدرن ترکیب کرده‌اند. تمامی این زیبایی‌ها کنار هم جمع شده‌اند که تصاویر زیبایی از شهر روسو را در ذهن مسافران و مهاجران باقی بگذارند.

مطالغه بیشتر : روسو پایتخت دومینیکا

شهر پورتسموث

این شهر بعد از شهر روسو بزرگ‌ترین و مجهزترین شهر کشور دومینیکا شناخته می‌شود. این شهر در ابتدا به عنوان پایتخت این کشور معرفی شده بود؛ اما به دلیل بندری بودن این شهر، این انتخاب لغو شده و روسو به عنوان پایتخت انتخاب شد. شما می‌توانید فرهنگ و تمدن دومینیکا را در این شهر بندری زیبا مشاهده کنید، حتی اهالی این شهر معتقد هستند که زیبایی این شهر تا حدی مثال زدنی است که گویی تکه‌ای از بهشت در این شهر نمایان شده است. در شهر پورتسموث کاخ‌ها و مقبره‌های سنتی و بزرگی قرار دارد که به عنوان جاذبه‌های توریستی شناخته می‌شود. این شهر برای خرید، عکاسی، مدیتیشن بسیار مناسب است به عبارتی شما می‌توانید آرامش گم شده خود در زندگی شهری و شلوغ خود را در کوچه و پس کوچه‌های این شهر بیابید. حتی می‌توانید در روزهای سه شنبه و جمعه و شنبه به بازار محلی کشاورزی این شهر رفته و محصولات تازه و ارگانیک مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب از آنجا تهیه کنید.

شهر کالیبیشی

این شهر یکی از رویایی‌ترین و زیباترین شهرهای کشور دومینیکا به شمار می‌آید. در اطراف این شهر جنگل‌ها مسحورکننده و سرسبزی وجود دارد، همچنین در سوی دیگر شهر، صخره‌هایی زیبا قرارو این شهر را به عنوان سرزمین صخره‌ها مشهور کرده‌اند. اگر نام این شهر برای شما هم عجیب و نا آشنا است باید بگوییم که این شهر نام خود را از اولین مسافر خود گرفته است. این شهر محل مناسبی برای گذراندن سفر رویایی دو نفره یا ماه عسل است، شما می‌توانید تفریحات مختلف این شهر را از جمله ماهیگیری، ورزش‌های آبی، صخره نوردی و غیره را انجام داده و به هیجان سفر خود بیافزایید. گفتنی است اهالی این شهر بسیار مهمان نواز هستند به طوری که می‌توانید شبی را مهمان آن‌ها باشید.

شهر سالیسبوری

یکی از شهرهای بکر و زیبای کشور دومینیکا است که در بخش اداری سنت جوزف قرار دارد. جمعیت این شهر در حدود ۱۲۱۲۹ نفر است و تفریحات و خدمات بسیاری در آن قرار دارد.

 شهر کانفیلد

یکی دیگر از شهرهای مهم کشور دومینیکا است که درسواحل غربی دومینیکا واقع شده است. این شهر مشرف به خلیج پرینگل بوده و زیبایی بی‌نظیری دارد.

شهر پاریش

یکی از شهرک‌های معروف این کشور است که جمعیت محدودی در حدود ۲۸۰۳ نفر دارد. این شهرک به دلیل قرار داشتن فرودگاه دوم کشور در آن بسیار شناخته شده است.

روستای ماهوت

یکی از روستاهای این کشور است که زیبایی‌اش شهره خاص و عام است، در این روستا در حدود ۲۳۹۹ نفر اقامت دارند.

شهر ماریگوت

یکی از شهرهای مهم کشور دومینیکا است که به دلیل داشتن فرودگاه بین المللی بسیار معروف و مشهور است. به دلیل قرار گرفتن فرودگاه در این شهر، هتل‌ها و رستوران‌های لوکس و جذابی نیز در این شهر ساخته شده‌اند که باعث زیبایی هرچه بیشتر این شهر شده‌اند.

شهر سوفریره

یکی از شهرهای مهم کشور دومینیکا است که به دلیل وجود آب معدنی گوگرد‌ دار مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این آب برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مناسب بوده و طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

اقامت در شهرهای مهم کشور دومینیکا

حال که با شهرهای مهم این کشور آشنا شدید وقت آن رسیده است در مورد نحوه اقامت در این شهرها نیز اطلاعاتی داشته باشید. برای گرفتن اقامت در این کشور نیاز است شما به مقدار حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری کنید. این سرمایه گذاری می‌تواند خرید خانه، زمین، ویلا و غیره باشد. با خرید این موارد می‌توانید در مدت زمان کوتاهی در حدود ۲ الی ۴ ماه اقامت خود را دریافت کرده و پاسپورت دومینیکا را به دست آورید. اقامت دومینیکا از مزایای بسیاری برخوردار است که در ادامه به توضیح برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • مهاجران با داشتن پاسپورت دومینیکا تا آخر عمرشان شهروند این کشور محسوب می‌شوند.

  • نیاز به حضور فیزیکی برای دریافت پاسپورت وجود ندارد.

  • می‌توان پاسپورت را برای دیگر اعضای خانواده نیز تهیه کرد.

  • دارندگان این پاسپورت از پرداخت مالیات فعالیت‌های خارج از کشور دومینیکا معاف می‌شوند.

  • امکان سفر به ۱۴۰ کشور بدون ویزا وجود دارد.

  • نیازی به داشتن مدرک زبان برای مهاجرت و سرمایه گذاری وجود ندارد.

  • می‌توان در بانک‌های این کشور افتتاح حساب کرد.

  • امکان دریافت ویزای کانادا و آمریکا احتمال بیشتری دارد.

هزینه زندگی در شهرهای کشور دومینیکا

اگر بخواهیم اطلاعاتی در مورد هزینه‌های شهرهای مهم دومینیکا در اختیار شما قرار دهیم باید به هزینه مسکن، گذراندن زندگی اشاره کنیم. هزینه خرید خانه در مرکز شهر روسو متری ۳۲۵ دلار و در خارج از این شهر در حدود ۱۲۵ دلار است. این در حالی است که این قیمت‌ها می‌تواند با توجه به معروف و پر رفت و آمد بودن شهرها متفاوت باشد. برخی از افراد به دنبال اجاره خانه هستند که این مبلغ نیز در حدود ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار به صورت ماهانه است؛ جالب است بدانید این مبلغ در مقایسه با شهرهای اروپایی و آمریکایی بسیار مناسب است.

هزینه امکاناتی همچون آب، برق، سرمایش، گرمایش و تخلیه زباله برای یک خانه تک خوابه در کشور دومینیکا در حدود ۱۲۵ دلار به صورت ماهانه است. بقیه هزینه‌ها مانند هزینه لباس، هزینه تفریح، هزینه سفر و غیره به شیوه زندگی شما بستگی دارد.

پیشرفت در شهرهای کشور دومینیکا

کشور دومینیکا از جمله کشورهایی است که در سال‌ها اخیر پیشرفت‌های زیادی کرده است و از این طریق توانسته است نظر مهاجران بسیاری را به سوی خود جذب کند. از پیشرفت شهرهای این کشور می‌توان به پیشرفت اقتصادی اشاره کرد، در تمامی شهرها مخصوصا پایتخت این کشور اقتصاد پیشرفت قابل توجهی کرده است، به طوری که آمار بیکاری به شدت کاهش یافته است. از دیگر موارد پیشرفت این کشور می‌توان به پیشرفت در زمینه ساخت و ساز اشاره کرد.

این کشور از نظر بهداشتی و سلامت نیز پیشرفت زیادی کرده است و ریشه بسیاری از بیماری‌ها در این کشور سست شده است. از دیگر موارد رشد و پیشرفت این کشور می‌توان به رشد فرهنگی این کشور اشاره کرد. این کشور از آخرین تکنولوژی‌ها برای تشویق شهروندان خود به کتابخوانی استفاده می‌کنند. همچنین سیستم آموزشی این کشور نیز دچار تغییرات مثبتی شده است و همه ساله میزبان دانشجویان بین المللی زیادی است.مهاجرت به دومینیکا، فرصتی طلایی برای زندگی بهتر

در این مقاله درباره شهرهای دومینیکا اطلاعاتی یافتید. همچنین درباره پیشرفت، هزینه زندگی و اقامت در این کشور نیز اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده شد. شما می‌توانید برای مهاجرت به این کشور از طریق موسسه معتبر شریف تریپ اقدام کنید. این موسسه یکی از با تجربه‌ترین موسسه‌ها در امر مهاجرت به دومینیکا است و بیش از ۱۲۰۰ متقاضی و ۳۰۰ پرونده موفق دارد. شما نیز می‌توانید بعد از تماس با کارشناسان مجرب این موسسه با خیالی آسوده اقدام به مهاجرت و اخذ ویزا و پاسپورت دومینیکا کنید.