phoneenvelopphone

فرق دومینیکن و دومینیکا و مهمترین تفاوت های این دو کشور

timer2 دقیقه

  دریافت پاسپورت دوم و تابعیت دوم، به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد تبدیل شده است. این موضوع باعث می‌شود که افراد بسیاری در جستجوی بهترین مقصد برای مهاجرت و اخذ تابعیت دوم باشند.

  از نظر این افراد بهترین کشوری که می‌توان به عنوان مقصد انتخاب کرد باید دارای شرایط خاصی باشد. با توجه به موضوعات بیان شده، کشور دومینیکا یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن به منظور مقصد مهاجرت است. در اینجا نکته جالب آن است که بسیاری از افراد ،دو کشور دومینیکا و دومینیکن را به اشتباه یکی می‌دانند.

  فرق دومینیکن و دومینیکا

  • کشور دومنیکا در دریای کارائیب است اما کشور دومینیکن در جزیره آنتیل بزرگ قرار دارد.
  • پاسپورت دومنیکا بسیار قدرتمند است و  با آن میتوان به بیش از ۱۴۰ کشور بدون ویزا سفر کرد.
  • مهاجرت به دومنیکا خیلی ساده تر از مهاجرت به دومنیکن است. 
  • زبان رسمی دومنیکا انگلیسی است اما زبان رسمی دومنیکن اسپانیایی است.
  • واحد پول دومنیکا دلار کارائیب شرقی است اما واحد پول دومینیکن پزو است.

  معرفی کشور دومینیکا و دومینیکن

  وجود تشابه اسمی بین برخی از کشورها موجب شده است تا مردم گاهی در انتخاب کشور مقصد برای سفر و یا مهاجرت دچار اشتباه شوند، مانند دو کشور دومینیکن و دومینیکا. به همین منظور نیز در این مقاله بر آن شدیم تا به تفاوت دومینیکا و دومینیکن اشاره کنیم که شما عزیزان با آگاهی هر چه تمام‌تر بتوانید مقصد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

  دو کشور دومینیکا و دومینیکن اگر چه از نظر اسم شباهت بسیاری به یکدیگر دارند اما در واقع تفاوت‌های فراوانی نیز دارند. کشورهای دومینیکا و دومینیکن هر دو کشورهای جزیره‌ای هستند که در دریای کارائیب واقع شده‌اند.

  کشور دومینیکن، جزیره‌ای است که در نواحی شرقی جزیره هیسپانیولا قرار گرفته است. شهر سانتو دومینگو پایتخت کشور دومینیکن می‌باشد. این کشور در اوایل پیدایش خود تحت استعمار اسپانیا بود و بعد از آن به عنوان مستعمره فرانسه شناخته می‌شد.

  آن چه اهمیت دارد این است که کشور دومینیکن در حال حاضر مجددا مستعمره اسپانیا حساب می‌شود و این موضوع پس از گذر از روزها و جنگ‌های طولانی صورت گرفته است. جمعیت این کشور جزیره‌ای، از دومینیکا بیشتر است و مردم آن غالبا به زبان اسپانیایی سخن می‌گویند.

  کشور دومینیکا در نواحی جنوبی گوادلوپ و نواحی شمالی مارتینیک قرار گرفته است. در میان شهرهای مختلف این کشور، شهر روسو را به عنوان پایتخت برگزیده‌اند. کشور دومینیکا تا سال ۱۹۷۸ مستعمره انگلیس به شمار می‌رفت و پس از آن به استقلال رسید و در حال حاضر نیز کاملا مستقل است و تحت استعمار هیچ کشوری قرار ندارد. این کشور دارای جمعیتی قریب بر ۷۵ هزار نفر است که نژاد اغلب جمعیت این کشور آفریقایی است.

  چنین جمعیتی در مساحتی نزدیک به ۷۵۰ هزار متر مربع سکونت دارند. همچنین لازم به ذکر است که زبان رسمی و محاوره‌ای در این کشور زبان انگلیسی است. دومینیکا از نظر جاذبه‌های گردشگری در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد و همچنین دارای خاک حاصلخیزی است. این موضوع باعث شده که این کشور دارای محصولات کشاورزی با کیفیتی باشد.

  جالب است بدانید که این کشور برای اولین بار توسط کریستف کلمب در روز یکشنبه کشف شد. همین مسئله دلیل نام گذاری این منطقه شد چرا که دومینیکا به معنای یکشنبه است.

  لازم به ذکر است که هر دو کشور دومینیکن و دومینیکا به لحاظ جغرافیایی در یک محدوده و در مجمع الجزایر کارائیب قرار گرفتند و همچنین با این که این دو کشور از هم مجزا هستند، شهروندان هر دو با عنوان دومینیکن در دنیا شناخته می‌شوند. کشور دومینیکا در سال ۱۹۷۸ با جدایی از بریتانیا به استقلال رسید، این کشور در زمره‌ی کشورهای جزیره‌ای قرار داشته و در کشورهای مشترک المنافع عضویت دارد. همچنین زبان رسمی این کشور انگلیسی است.جمهوری دومینیکن که دومین کشور بزرگ در منطقه کارائیب به شمار می‌رود در سال ۱۸۲۱ از کشور اسپانیا اعلام استقلال نمود و هم اکنون نیز زبان رسمی این کشور اسپانیایی است. بخش بزرگی از درآمد هر این کشورها نیز طریق صنعت توریسم تامین می‌گردد. هر دو کشور به دلیل قرارگرفتن در منطقه کارائیب از مناظر طبیعی بسیار زیبا و دیدنی بهره‌مند هستند.

  به عنوان نمونه دومینیکا در میان گردشگران به بهشت و یا جزیره طبیعت معروف شده است. جمهوری دومینیکن هم به دلیل برخورداری از جاذبه‌های بکر و طبیعی مانند جزیره کاتالینا، پارک ملی لوس هایسنس، آبشارها، وجود امکان بالن‌سواری در بالای مزرعه‌های شکر و … از محبوبیت خاصی بین گردشگران خارجی برخوردار است. البته شباهت و تفاوت دومینیکا و دومینیکن تنها به امکانات و مقاصد گردشگری آن دو محدود نمی‌شود و برای آگاهی از تفاوت‌های این دو کشور به منظور مهاجرت و سفر باید نگاهی تخصصی‌تر به تمام جوانب داشت.

   

  تفاوت دومینیکا و دومینیکن

  کشور دومینیکن و دومینیکا تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند، اما برخی از این تفاوت ها باعث می‌شود تا کشور دومینیکا مقصد مناسبی برای مهاجرت شود. تفاوت های این دو کشور به شرح زیر است :

  روش های مختلف اقامت در کشور دومینیکا نسبت به دومینیکن

  ارزش پاسپورت این دو کشور

  مکان های دیدنی و تفریحی دومینیکا و دومینیکن

  زبان این دو کشور

  ۱- مهاجرت آسان‌تر دومینیکا نسبت به دومینیکن

  به عنوان اولین  تفاوت دومینیکن و دومینیکا می‌توان به این مسئله اشاره کرد که کشور دومینیکا طی برنامه‌ای، امکان اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری را فراهم نموده است اما برنامه‌های جمهوری دومینیکن در این زمینه با دومینیکا متفاوت است. به منظور تصمیم‌گیری برای انتخاب مقصد مهاجرتی و یا مسافرتی خود به شما هموطنان عزیز توصیه می‌شود که حتما ادامه مطلب حاضر را مطالعه کرده تا با تفاوت‌های دو کشور یاد شده به صورت اجمالی و کامل آشنا شوید.

  ۲- تفاوت دوم دومینیکا و دومینیکن، ارزش پاسپورت آنها

  این دو کشور شاید در نگاه اول به یکدیگر شبیه باشند اما پس از بررسی دقیق خواهید دید که تنها چند وجه اشتراک با یکدیگر دارند. مهم‌ترین مسئله‌ای که تفاوت دومینیکا و دومینیکن برای افرادی که قصد مهاجرت دارند مهم است ارزش پاسپورت این دو کشور است. در واقع پاسپورت کشور دومینیکن از ارزش کمتری نسبت به پاسپورت دومینیکا برخوردار است. بنابراین چنانچه قصد مهاجرت و اخذ تابعیت دوم را دارید توصیه می‌کنیم کشور دومینیکا را به این منظور انتخاب کنید و به سراغ کشور دومینیکن نروید.

  با بهره‌مندی از پاسپورت دومینیکا می‌توانید به راحتی و بدون ویزا به بیشتر از ۱۴۰ کشور دنیا سفر کنید و این کشورها شامل تمامی کشورهای اروپایی، حوزه شنگن، کشورهای مهم آسیایی و … می‌شود. گرچه ضمن داشتن پاسپورت دومینیکا برای سفر به کشورهایی چون آمریکا، استرالیا و کانادا به اخذ ویزا نیاز دارید اما این ویزاها برای دارندگان پاسپورت قدرتمند و معتبر دومینیکا به راحتی صادر می‌گردد.


  مطالعه بیشتر: تفاوت انواع ویزای شینگن

   

  ۳- مکان های تفریحی و جذاب این دو کشور

  این دو کشور دارای مکان‌های تفریحی و سرگرمی متعدد و متنوعی هستند. در دومینیکن شنا در دریای کارائیب و دیدن اختاپوس و شیرماهی یکی از جذاب‌ترین تفریحات ممکن است. همچنین این کشور دارای مزارع شکری نیز می‌باشد که هنگام طلوع خورشید افراد بسیاری روی این مزارع بالن سوای می‌کنند و از دیدن زیبایی‌های خیره کننده آن لذت می‌برند. کشور دومینیکا نیز به شما اجازه شنا و غواصی در دریای کارائیب را می‌دهد. در کنار این می‌توانید از صخره شامپاین این کشور نیز دیدن کنید و شگفت زده شوید.

  دلیل نامگذاری این منطقه وجود چشمه‌های آبگرم است که باعث ایجاد کف روی آب می‌شوند. همچنین اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به جنگل و قدم زدن در آن علاقه دارید، کشور دومینیکا انتخاب بسیار مناسبی برای شما است، چرا که دارای جنگل‌های بارانی فوق العاده زیبایی است.

  دیگر تفاوت دومینیکا و دومینیکن این است که شما با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولتی و یا مورد تایید دولت کشور دومینیکا، پاسپورت این کشور را اخذ خواهید کرد اما در جمهوری دومینیکن، چنین امکانی فراهم نشده است زیرا شرایط سرمایه‌گذاری مناسبی ندارد. پاسپورت دومینیکن به شما امکان سفر به ۷۶ کشور دیگر را به شما می‌دهد که شامل کشورهای بزرگ و مهم نیست. در واقع می‌توان گفت با داشتن پاسپورت دومینیکن شما نمی‌توانید به کشورهای حوزه شینگن به راحتی سفر کنید.

  ۴- تفاوت زبان کشور دومینیکا و دومینیکن

  همانطور که پیش‌تر ذکر شد، زبان رسمی کشور دومینیکا انگلیسی است که امکان برقراری ارتباط با مردم آن کشور و جامعه بین الملل را بسیار آسان‌تر می‌کند. این‌ها مواردی است که کشور دومینیکا را برای اقامت و دریافت شهروندی به مکانی ایده‌آل برای ایرانیانی که به دنبال اخذ تابعیت دوم هستند، تبدیل می‌کند. بنابراین بهتر است هنگام انتخاب بین دو کشور، با دقت از تفاوت دومینیکا و دومینیکن آگاه شوید تا بتوانید برای آینده خود و فرزندانتان تصمیمی درست اتخاذ کنید.

  مقایسه پاسپورت دومینیکا و دومینیکن

  همانطور که گفته شد مهم ترین تفاوت دومینیکا و دومینیکن به خصوص برای افرادی که می‌خواهند تابعیت دوم بگیرند و یا از طریق پاسپورت دوم خود بدون ویزا به کشورهای مختلفی سفر کنند، موضوع تفاوت پاسپورت‌های این دو کشور است. در حالی که دومینیکا یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان را می‌تواند ارائه دهد، پاسپورت دومینیکن ارزش چندانی ندارد.

  متقاضیان با پاسپورت دومینیکن تنها می‌توانند به ۶۵ کشور، بدون داشتن ویزا سفر کنند. این در حالی است که با استفاده از پاسپورت دومینیکا به راحتی و بدون داشتن ویزا می‌توان به بیش از ۱۴۰ کشور سفر کرد. همچنین یکی از آپشن‌های پاسپورت دومینیکا این است که به دارندگان این پاسپورت امکان سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن، روسیه و انگلستان را می‌دهد. در این باره سفر به کشورهای حوزه شنگن با پاسپورت دومینیکن ممکن نیست.

   

  تفاوت دومینیکا با دومینیکن در یک نگاه

  نکته‌ی مهمی که لازم است در این جا به آن اشاره کنیم، این است که شما برای آگاهی از تفاوت دومینیکا و دومینیکن و همینطور دریافت اقامت دومینیکا نیازی به سفر به آن کشور را نخواهید داشت و تمامی اقدامات لازم جهت اخذ تابعیت و اقامت از ایران و توسط مجموعه ما برای شما عزیزان قابل انجام است. فقط کافی است تا تصمیم خود را گرفته و دومینیکا را به عنوان مقصد مورد نظر را انتخاب کنید و بقیه مراحل را به ما و کارشناسان خبره ما بسپارید.
  فرصت‌های بدیع اقتصادی در کشور دومینیکا منجر شده است تا افراد زیادی در سراسر دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران، تمایل داشته باشند تا پاسپورت آن کشور را به عنوان پاسپورت دوم خود برگزینند. در واقع، جمعیت ۷۳۰۰۰ نفری در کنار وجود امکان سرمایه‌گذاری‌های دولتی، امکان کمک مالی به دولت برای اخذ تابعیت و قدرت این کشور در برقراری ارتباط با جوامع بین الملل به خوبی تفاوت دومینیکا و دومینیکن را نشان می‌دهد.
  بنابر موارد گفته شده، دانستن تفاوت دومینیکا و دومینیکن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که هر دو کشور در یک محدوده قرار گرفتند و شهروندان آنان را در دنیا با یک عنوان می‌شناسند اما برنامه‌ها و امکاناتی که دومینیکا در اختیار متقاضیان مهاجرت به کشور خود قرار می‌دهد در مقایسه با جمهوری دومینیکن بسیار بهتر و معتبرتر است. در جدول زیر به صورت جمع‌بندی شده به تفاوت بین این دو کشور پرداخته شده است:

   دومینیکادومینیکن
  پاسپورتبسیار قدرتمند با امکان سفر به بیش از ۱۴۰ کشور بدون ویزاضعیف، با امکان سفر به ۷۶ کشور بدون ویزا(کشورهای مهم در این لیست نیستند)
  جمعیت۷۳۰۰۰ نفر۱۱ میلیون نفر
  زبان رسمیانگلیسیاسپانیایی

  مسافرت به دومینیکن یا دومینیکا؟

  اگر قصد شما از دانستن تفاوت دومینیکا و دومینیکن، صرفا برای مسافرت به یکی از این کشورها است، خوب است که بدانید که هر دوی آن‌ها به لحاظ گردشگری و برخورداری از جاذبه‌های زیبا و بکر طبیعی بسیار قابل قبول و برای گردشگران در سراسر دنیا جذاب هستند. آب و هوای معتدل، مناظر بی‌نظیر، طبیعت بکر و امکانات تفریحی موجود در هر دو کشور، آن‌ها را به مقاصدی بسیار مطلوب برای سفرهای تفریحی تبدیل کرده است بنابراین کاملا روشن است که چرا صنعت توریسم و گردشگری سهم بزرگی در اقتصاد این کشورها را دارد.
  زیبایی جزیره دومینیکا به قدری است که در آثار ادبی و هنری بارها از آن یاد شده است. وجود جنگال‌های سبز و بارانی، امکان غواصی در سواحل بکر و آرام، چشمه‌های آب گرم و چشمه‌های آب شیرین و … دیدنی‌های جذاب دیگر به زیبایی‌های این کشور افزوده است. وجود دریاچه‌هایی مانند انریکیلو، شهر ساحلی سانتو و … در جمهوری دومینیکن نیز آن را به مقصدی جذاب بدل کرده است. بنابراین می‌‌توان نتیجه گرفت برای سفر این مقاصد بی‌نظیرند و می‌توانند خاطرات خوشی را برای شما رقم بزنند. بهتر است به خاطر داشته باشید که ایرانیان برای سفر به دو کشور دومینیکا و دومینیکن نیاز به ویزا دارند و کارشناسان ما آماده پاسخگویی در زمینه اخذ ویزای توریستی برای کشور دومینیکا به شما عزیزان هستند.

  کلید تصمیم‌گیری درست برای مهاجرت

  با اطلاع از تفاوت دومینیکا و دومینیکن، می‌توانیم برای اخذ تابعیت دوم تصمیم صحیحی گرفته و با سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا علاوه بر اخذ شهروندی آینده‌ای زیبا و درخشان برای خود و خانواده‌ رقم بزنیم. همانطور که در این مقاله اشاره شد، فرق دومینیکن و دومینیکا به ویژه در مسائل مهاجرتی با اینکه هر دو در یک محدوده جغرافیایی هستند، مانند زمین تا آسمان است.
  با شناخت دومینیکن و دومینیکا و با آگاهی از شباهت‌ و تفاوت‌هایشان مقصدی بی‌نظیر را برای تحقق رویاهایتان انتخاب کنید.

  همچنین در این مسیر ممکن است که نیازمند راهنمایی‌های بیشتری باشید که توصیه می‌کنیم از خدمات بی‌نظیر و فوق‌العاده موسسه مهاجرتی شریف تریپ کمک بگیرید. این موسسه با سابقه درخشان چندین ساله می‌تواند با دریافت نازل ترین قیمت اقدام به اخذ پاسپورت مورد نیاز شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن کند.