phoneenvelopphone

خرید ملک در دومینیکا

احتمالا شما هم به فکر مهاجرت و اقامت در کشور دیگری افتاده‌اید. آیا می‌دانید یکی از اولین و مهم‌ترین نیازهای افراد در هنگام مهاجرت به کشورهای دیگر چیست؟ یافتن و داشتن خانه و محل اسکان.

خرید خانه نه تنها به عنوان یکی از راه‌های سرمایه گذاری‌های بلند مدت به شمار می‌آید، بلکه می‌تواند در هنگام مهاجرت اقامتگاهی مناسب برای خانواده و خودتان باشد. در برخی از کشورها حتی می‌توان با خرید خانه که نوعی سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود تابعیت آن کشور را نیز گرفت. در این مقاله از شریف تریپ در مورد خرید ملک در دومینیکا توضیحاتی ارائه می‌دهیم.

دومینیکا، یکی از جزیره‌های زیبا و چشم نواز دریای کاراییب است. مهاجرت به این کشور دارای مزایای بسیاری است به همین دلیل توانسته است نظر مهاجران بسیاری را به خود جلب کند. در ادامه توضیحاتی در این باره در اختیارتان قرار می‌دهیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

معماری خانه‌ها در دومینیکا

اگر شما هم به فکر خرید ملک در جزیره دومینیکا هستید، بهتر است با معماری و شهرهای مهم این کشور آشنا شوید. همان طور که گفتیم، این کشور یکی از جزیره‌های دریای کاراییب بوده، بنابراین خانه‌ها و ساختمان‌های ساخته شده در این کشور با توجه به آب و هوا و اقلیم این منطقه ساخته شده‌اند.
اکثر خانه‌ها در این منطقه دو یا سه طبقه بوده و روی ساحل یا جنگل ساخته می‌شوند. البته با افزایش روند سرمایه‌گذاری، تعدادی ویلای لوکس نیز دیده می‌شود که زیبایی این منطقه را دو چندان می‌کند.
از شهرهای معروف این منطقه که افراد معمولا برای سرمایه گذاری استفاده می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱-شهر روسو که به عنوان پایتخت این کشور شناخته می‌شود و یکی از بهترین شهرها برای سرمایه گذاری و خرید ملک است.

۲-شهر پورتسموث به عنوان دومین شهر بزرگ این کشور شناخته می‌شود و منظره‌ای زیبا و دنج دارد.

۳-شهر کالیبیشی را می‌توان یکی از زیباترین شهرهای ساحلی جهان دانست. این شهر می‌تواند انتخاب درست و مناسبی برای برای خرید خانه باشد.

هزینه خرید خانه در کشور دومینیکا

بسیاری از مهاجران که به دنبال خرید ملک در دومینیکا هستند، در مورد قیمت آن‌ها سوال می‌پرسند، زیرا اطلاعات دقیقی از آن در دسترس ندارند. اگر بخواهیم درباره قیمت اطلاعاتی ارائه دهیم، باید به موارد مختلفی اشاره کنیم، برای مثال خرید ملک در هریک از شهرها هزینه مختلفی داشته، همچنین هزینه خانه به مواردی همچون متراژ، تعداد اتاق، طبقه، امکانات و بسیاری از موارد دیگر بستگی دارد
شما می‌توانید با متخصصان این زمینه در ارتباط باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در این باره در اختیارتان قرار گیرد. همچنین می‌توانید درباره حداقل سرمایه‌ای که برای خرید خانه و ملک نیاز است اطلاع یابید و با توجه به آن هزینه سرمایه گذاری را کنار بگذارید.

شرایط خرید ملک در دومینیکا

برای خرید خانه در این منطقه باید برخی از شرایط را دانسته و آن‌ها را رعایت کرد. درباره شرایط خرید خانه و ملک در این منطقه می‌توان به مواردی همچون موارد زیر اشاره کرد :

۱-یکی از شرایط خرید خانه در دومینیکا، شرایط سنی است. معمولا برای خرید خانه در این منطقه قوانین و شرایط سختی در نظر گرفته نشده است تا افراد بتوانند به راحتی اقدام به خرید ملک در دومینیکا کنند. حداقل سن مناسب برای خرید خانه، ۱۸سال است.

۲-حداقل سرمایه ۲۰۰ هزار دلار آمریکا؛ یکی دیگر از شرایطی است که افراد برای خرید خانه باید در نظر داشته باشند و آن را تهیه کنند.

۳-مبلغی را برای دریافت ویزا باید به دولیت این کشور داد. این مورد یکی دیگر از شرایط موردنیاز برای خرید خانه به شمار می‌رود.

۴-پیش از خرید خانه و ملک، باید دولت آن ملک را دیده و بررسی کند، در صورت تایید امکان خرید خانه نیز وجود دارد.

مدارک لازم جهت سرمایه گذاری خرید ملک در دومینیکا

در این بخش در مورد مدارکی که باید برای خرید خانه و ملک در دومینکا تهیه کنید، صحبت خواهیم کرد که به شرح زیر می‌باشند:

 • اولین موردی که باید در نظر داشته باشید، پرینت گردش حساب بانکی است که نشان دهد شما توان مالی این کار را دارید. سپس باید در کشور مقصد حساب بانکی افتتاح کنید و سرمایه خود را به بانک‌های این کشور انتقال دهید.

 • مدرک و گواهی که نشان دهد فرد خریدار هیچ‌گونه سابقه کیفری در کشور خود و هیچ کشور دیگری نداشته باشد.

 • پاسپورت که دارای تاریخ و اعتبار باشد. پاسپورت به عنوان مدرک هویتی شناخته می‌شود.

 • دادن اجازه به یک کارگزار املاک تا بتواند به صورت قانونی و صحیح پروسه خرید خانه را در کشور دومینیکا حتی بدون حضور شما در این کشور به انجام برساند.

اقامت با خرید خانه در دومینیکا

یکی از مواردی که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است، امکان اخذ اقامت دومینیکا با خرید ملک در دومینیکا است. برای این مورد باید اشاره شود فرد متقاضی باید ملک را به مدت سه سال بدون فروش نگه دارد.
پس از این مدت، فرد متقاضی می‌تواند اقدام به اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده‌اش کند. این بازه در حدود یک الی چهار ماه زمان می‌برد، فرد متقاضی می‌تواند برای خانواده خود یا خانواده همسر خود نیز ویزا و اقامت دریافت کند. لازم به ذکر است که داشتن پاسپورت دومینیکا یک مزیت به شمار می‌آید؛ زیرا رتبه ۳۳ جهانی را از آن خود کرده است.
همچنین دارندگان این پاسپورت می‌توانند به ۱۴۰ کشور جهان بدون ویزا سفر کنند. یکی دیگر از مزیت‌های سرمایه گذاری در کشور دومینیکا این مورد است که نیازی به حضور فیزیکی شما در این کشور نیست، بنابراین متقاضیان می‌توانند تمام مراحل را در کشور خود سپری کنند.

مراحل خرید خانه در کشور دومینیکا

 • بررسی اولیه:

در این زمان نیاز است شما در مورد چگونگی روند، مدارک لازم و چگونگی پروسه اطلاع یابید.
تهیه مدارک: مدارک ذکر شده در بخش‌های قبلی را می‌بایستی در این مرحله تهیه کنید. این مدارک باید به زبان رسمی ترجمه شده و به مرکز CBI این کشور ارسال شود.

 • بررسی مدارک:

پس از ارسال مدارک، درخواست‌ها و خواسته‌های شما در مرکز معینی بررسی شده و سپس تایید یا عدم تایید آن مشخص می‌شود. بهتر است بدانید این پروسه در حدود ۲ الی ۶ ماه زمان می‌برد، پس نباید نگران این مورد باشید.

 • خرید ملک:

پس از تایید شدن مدارک، فرد متقاضی می‌تواند اقدام به خرید ملک در این کشور کند. این پروسه زمان کمی نیاز دارد و شما می‌توانید در حدود یک ماه ملک موردنظر خود را یافته و خریداری نمایید. بعد از این پروسه مجوز اقامت صادر می‌شود و افراد می‌توانند در آن اقامت گزینند.

مزایا داشتن پاسپورت دومینیکا

در بخش‌های قبل شرایط، پروسه و مدارک موردنیاز برای خرید خانه و گرفتن اقامت این کشور به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت. حال نوبت آن رسیده است در مورد مزایای داشتن پاسپورت دومینیکا توضیحاتی ارائه دهیم :

 • افرادی که پاسپورت این کشور را دریافت می‌کنند، به صورت مادام العمر شهروندی این کشور را می‌پذیرند.

 • افراد می‌توانند بدون حضور در کشور تمام کارهای سرمایه گذاری و غیره را انجام دهند.

 • فرد متقاضی می‌تواند برای اعضای خانواده خود نیزپاسپورت و اقامت تهیه کند.

 • اقامت در این کشور بدون پرداخت مالیات‌های کشورهای دیگرانجام می‌گیرد.

 • برای اخذ اقامت نیاز به هیچ‌گونه مدرک زبان وجود ندارد.

 • می‌توان به کشورهای زیادی بدون داشتن ویزا سفر کرد.

 • امکان افتتاح حساب در بانک‌های این کشور وجود دارد.

 • امکان دریافت ویزای آمریکا و کانادا نیز افزایش می‌یابد که یکی از دلایل مهم به شمار می‌آید.

مزایا استفاده از خدمات شریف تریپ

شریف تریپ، یکی از موسسات معتبر در زمینه اخذ پذیرش و اقامت دومینیکا به شمار می‌آید. این موسسه خدمات و امکانات بسیاری را برای متقاضیان در نظر گرفته است که در ادامه در این باره اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار داده می‌شود :

 • این موسسه بیش از ۳۰۰ پرونده موفق در این حوزه داشته و بیش از ۱۲۰۰ متقاضی دارد.

 • پشتیبانان مجرب این موسسه تمام توصیه‌ها و پیشنهادات خود را در ۲۴ ساعت شبانه روز در اختیار فرد متقاضی قرار می‌دهند.

 • امکان پرداخت حق الزحمه این افراد با کالای لوکس یا ارز دیجیتال نیز وجود دارد، تا افرادی که پول نقد ندارند به مشکل نخورند.

 • این موسسه دارای مترجم همراه است که نشان از دقت و عملیات دقیق آن است.

 • توسط این موسسه می‌توان اقدام به افتتاح حساب در آن کشور برای خرید ملک در دومینیکا کرد.

 • توسط این مجموعه می‌توان اقدام به اخذ گواهینامه راهنمایی و رانندگی بین المللی کرد.

 • شریف تریپ به شما کمک می‌کند که پاسپورت دومینیکا خود را به راحتی تمدید یا تعویض کنید.

 • علاوه بر تمام موارد ذکر شده، این مجموعه در زمینه رزرو بلیط هواپیما و هتل در سراسر جهان فعالیت می‌کند و کاربران می‌توانند به صورت ۷/۲۴ از آن استفاده کنند.

سرمایه‌گذاری پرسود در دومینیکا با راهنمایی متخصصان

علاوه بر اینکه مسکن یکی از نیازهای اولیه بشر شناخته می‌شود، امروزه خرید خانه نوعی سرمایه‌گذاری نیز به شمار می‌آید. خرید خانه در دومینیکا یکی دیگر از راه‌های سرمایه گذاری است که مزایای بسیاری برای متقاضیان دارد که در این مقاله به طور کامل مورد بررسی قرار داده شد. شما می‌توانید برای انجام این امور مهم و حساس از مجموعه‌ای متخصص در این زمینه یعنی شریف تریپ راهنمایی بگیرید. همانطور که در بخش‌های قبل مطالعه کردید، این مجموعه یکی از خوش‌نام‌ترین موسسات در زمینه اخذ اقامت و پذیرش در کشور دومینیکا است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با مشاوران و متخصصان این مجموعه در ارتباط باشید.