دومینیکا پاسپورت

فرصت طلایی دریافت تابعیت دومینیکا با شرکت شریف تریپ

مقایسه پاسپورت دومینیکا و پاسپورت اتریش

مقایسه پاسپورت دومینیکا و پاسپورت اتریش

مقایسه پاسپورت دومینیکا و پاسپورت اتریش

بسیاری از افراد به دنبال دریافت تابعیت و پاسپورت کشورهای پیشرفته و مطمئن هستند تا بتوانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. دو کشور دومینیکا و اتریش همواره از جمله مقاصد محبوب برای دریافت پاسپورت دوم بوده‌اند.

دومینیکا جزیره‌ای زیبا با طبیعت بکر در دریای کارائیب است و اتریش کشوری در قلب اروپا با آب و هوا و مناظر طبیعی دل‌انگیز است. اما سوال اینجاست که کدام یک انتخاب بهتری برای دریافت پاسپورت دوم است؟

در ادامه این مقاله از شریف تریپ قصد داریم تفاوت‌های پاسپورت دومینیکا و اتریش را بررسی و مقایسه کنیم تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

تفاوت‌های جغرافیایی دومینیکا و اتریش

دومینیکا و اتریش از لحاظ جغرافیایی تفاوت‌های اساسی با یکدیگر دارند. دومینیکا جزیره‌ای است به مساحت تقریبی 750 کیلومتر مربع در دریای کارائیب و در منطقه آنتیل بزرگ. این جزیره دارای آب و هوای گرمسیری و اقلیم مرطوب است.

از سوی دیگر، اتریش کشوری است به مساحت تقریبی 84 هزار کیلومتر مربع در قلب اروپا. اتریش دارای آب و هوای قاره‌ای معتدل و فصول چهارگانه مشخص است. این کشور در مرکز اروپا واقع شده و با هشت کشور همسایه است.

دومینیکا و اتریش از نظر موقعیت جغرافیایی، اندازه، آب و هوا، اقلیم و میزان دسترسی تفاوت‌های قابل توجهی با یکدیگر دارند که باید در انتخاب محل زندگی خود آن‌ها را مد نظر قرار دهید.

اعتبار پاسپورت اتریش و پاسپورت دومینیکا

اعتبار یک پاسپورت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن به‌شمار می‌رود. هر چقدر پاسپورت یک کشور از اعتبار و قدرت بیشتری برخوردار باشد، دارنده آن می‌تواند از امتیازات و فرصت‌های بیشتری بهره‌مند شود.

در مقایسه پاسپورت اتریش و دومینیکا، پاسپورت اتریش دارای اعتبار بسیار بالاتری است. پاسپورت اتریش در شاخص قدرت پاسپورت‌های جهان، رتبه 3 را داراست در حالی که رتبه پاسپورت دومینیکا 33 می‌باشد.

پاسپورت اتریش به دارنده آن اجازه ورود بدون ویزا به بیش از 180 کشور دنیا را می‌دهد در حالی که این رقم برای پاسپورت دومینیکا حدود 140 کشور است. همچنین با پاسپورت اتریش می‌توان به راحتی در کشورهای اروپایی اقامت گرفت.

البته پاسپورت دومینیکا نیز مزایای خاص خود را دارد اما از نظر اعتبار و قدرت، پاسپورت اتریش در سطح بسیار بالاتری قرار دارد. انتخاب نهایی بستگی به اهداف و برنامه فرد دارد.

مقایسه پاسپورت دومینیکا و پاسپورت اتریش

داشتن مهارت در زبان یک کشور

برای گرفتن تابعیت و پاسپورت دوم باید شرایطی را داشته باشید که یکی از آن‌ها داشتن مهارت در زبان آن کشور است. زبان کشور اتریش آلمانی است که به مراتب در مقایسه با یادگیری انگلیسی زحمت بیشتری برای آن بکشید. همچنین از این زبان تنها در کشور آلمان و اتریش می‌توانید استفاده کنید.

در مقایسه زبان کشور دومینیکا انگلیسی است که این زبان در بیشتر کشور‌ها برای ایجاد ارتباط استفاده می‌شود.

تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری

تعداد زیادی از مهاجران تمایل دارند تا از طریق سرمایه‌گذاری تابعیت یک کشور را به‌دست آورند. به همین علت می‌خواهند بدانند چقدر سرمایه برای  این کار نیاز است. مقدار سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا حدود ۱۰۰.۰۰۰ دلار آمریکا است، اما این مقدار در کشور اتریش حداقل حدود ۲ میلیون یورو تخمین زده شده است. در نتیجه، با این تفاسیر سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا از اتریش آسان‌تر است.

مدت زمان گرفتن تابعیت و اخذ پاسپورت اتریش و دومینیکا

افرادی که تمایل دارند به کشور اتریش یا دومینیکا مهاجرت کنند، دوست دارند تا هر چه زودتر تابعیت این کشور را به‌دست آورند.

اگر بخواهیم این مورد را در پاسپورت دومینیکا و اتریش مقایسه کنیم، پاسپورت دومینیکا از اتریش بهتر است. شاید بپرسید چرا؟ در کشور دومینیکا تابعیت کامل را بعد از چهار تا شش ماه به متقاضی می‌دهند. در مقایسه در کشور اتریش بعد از دو تا سه سال امکان تابعیت فرد متقاضی را اعلام می‌کنند.

شریف تریپ راهنمای ورود تا شهروند شدن دومینیکا

همان‌طور ‌که در بالا خواندید در بعضی موارد مزیت پاسپورت دومینیکا از پاسپورت اتریش بیشتر است. برای مثال به مقدار سرمایه گذاری، زبان، مدت زمان گرفتن تابعیت و هزینه زندگی می‌توانیم اشاره کنیم. اگر تمایل پیدا کردید برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام کنید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه شریف تریپ تماس بگیرید. این گروه با داشتن مشاوران با تجربه آماده خدمت به مهاجران عزیز به شکل آنلاین و ۲۴ ساعته است.

S H A R I F T R I P

مشاوره رایگان