phoneenvelopphone

کلاهبرداری موسسه های مهاجرتی؛ چطور شرکت‌های مهاجرتی کلاهبردار را شناسایی کنیم

timer2 دقیقه

  هر روز در رسانه‌های مجازی و غیر مجازی تبلیغات زیادی در مورد بورسیه‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌ها، دریافت مجوز کار برای مشاغل با درآمد بالا، برخورداری از مزایای بی‌شمار، زندگی بهتر و امنیت بالا مشاهده می‌کنید.

  متاسفانه تعداد زیادی از آن‌ها دروغ و کلاهبرداری است. همکاری با چنین موسسه‌هایی موجب از دست رفتن سرمایه و فرصت‌های مناسب احتمالی آینده بدون دریافت نتیجه‌ای خواهد شد.

  در این مطلب در مورد روش‌های کلاهبرداری موسسه های مهاجرتی و نکاتی که در انتخاب یک موسسه مهاجرتی باید در نظر گرفت، اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم. پس تا انتها با ما باشید.

  کلاهبرداری موسسه های مهاجرتی

  همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد، این روز‌ها شاهد آژانس‌ها و موسسه‌های مهاجرتی زیادی هستیم که متقاضیان مهاجرت به خارج بدون داشتن اطلاعات کافی از قوانین مهاجرتی کشور مقصد، ممکن است موسسه یا آژانس مهاجرتی را انتخاب کنند که اعتبار لازم را ندارد.

  در نتیجه، آن‌ها متقبل هزینه زیادی می‌شوند و در نهایت به هدف خود نمی‌رسند و ناکام می‌مانند. انتخاب درست یک موسسه مهاجرتی با داشتن مشاوران مجرب و موفق به‌طور حتم می‌تواند راهنمای مناسبی برای مهاجرت شما باشد.

  در انتخاب یک شرکت مهاجرتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

  داشتن اطلاعات کامل از کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید و مشخص کردن هدف خود از این کار، اولین قدمی است که هر شخص باید بردارد.

  هدف باید مشخص باشد، زیرا کشورهایی هستند که پس از پایان تحصیلات، اخذ شهروندی آن‌ها به‌راحتی امکان‌پذیر نیست. از جمله آن‌ها می‌توان به چین، ژاپن و آلمان اشاره کرد.

  پیدا کردن یک شرکت مهاجرتی قابل اعتماد

  پیدا کردن یک شرکت مهاجرتی قابل اعتماد

  حرکت بعدی برای دور ماندن از کلاهبرداری موسسه های مهاجرتی، پیدا کردن شرکت مورد اعتماد است. در نظر داشته باشید که این روز‌ها به علت تعداد زیاد متقاضیان مهاجرت شرکت‌های مهاجرتی زیادی نیز به‌وجود آمده‌اند. تعدادی از آن‌ها فقط با هدف سوء استفاده از متقاضی وارد این مسیر شده‌اند.

  وقتی اطلاعات زیادی در مورد کشور مقصد داشته باشید با شنیدن حرف‌های مسئولان شرکت‌های مهاجرتی تا حدودی متوجه خواهید شد که آیا واقعیت را می‌گویند یا برای جذب شما حرف‌هایی می‌زنند که شما را ترغیب به مهاجرت کنند.

  مشاوره دادن

  در نظر داشته باشید اولین وظیفه یک آژانس یا موسسه مهاجرتی ارائه مشاوره تخصصی به متقاضیان است. مشاور صادق باید شرایط شما را از هر نظر مانند زبان، سلامتی، تمکن مالی، سن، هدف و موارد دیگر بررسی کند و بهترین گزینه متناسب با آن را پیشنهاد دهد.

  نوشتن قرار‌داد

  همچنین در نوشتن قرار‌داد با یک موسسه مهاجرتی کاملا دقت کنید. زیرا در قرارداد‌ها به شرایطی اشاره می‌کنند که در صورت عمل نکردن، آن‌ها فسخ می‌شوند.

  موسسه انتخابیتان در قبال هزینه‌ای که از شما می‌گیرد، باید کل خدمات ذکر شده در قرار داد را کامل انجام دهد. اگر موسسه‌ای تمام مبلغ قرارداد را پیش از پایان کار از شما درخواست کند، بهتر است به آن اعتماد نکنید.

  چگونه قانونی بودن یک شرکت را استعلام کنیم؟

  تشخیص کلاهبرداری موسسه های مهاجرتی غیر‌مجاز چندان سخت نیست. نام شرکت‌های معتبر معمولا در ارگان‌ها، سازمان‌های دولتی، سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور ثبت می‌شوند.

  برای استعلام قانونی بودن شرکتی می‌توانید با داشتن نام شرکت، شماره ثبت شرکت یا شناسنامه ملی شرکت در وب‌سایت اداره ثبت اسناد و املاک کل کشور به آدرس www.ssaa.ir مراجعه کنید.