با توجه به رتبه پایین پاسپورت ایران در بین پاسپورت‌های جهان، در سال‌های اخیر ایرانی‌های بی‌شماری برای اهداف تجاری، تفریحی یا درسی خود به‌‌دنبال یک گذرنامه دوم معتبر بوده‌اند. دلیل افزایش این تقاضاها، پذیرفته نشدن مکرر درخواست ایرانیان توسط سفارت بسیاری از کشورها است. پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی این افراد است.

چرا پاسپورت دومینیکا؟

محدودیت‌های بی‌شمار پاسپورت ایرانی، شهروندان ایرانی را به دریافت گذرنامه دوم ترغیب کرده است اما چرا درصد بالایی از این متقاضیان به‌دنبال دریافت پاسپورت دومینیکا هستند؟ یکی از بزرگترین دلایل این اتفاق، برقراری محدودیت کشورهای ارائه دهنده شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری به ایرانیان است؛ در حالی که این محدودیت‌ها توسط دولت دومینیکا برقرار نشده است.

رتبه گذرنامه ایرانی در شاخص رتبه‌بندی جهانی پاسپورت در حال حاضر 98 است. این به‌معنای آن است که با داشتن این پاسپورت ایرانیان تنها امکان سفر به 41 کشور جهان را بدون نیاز به ویزا دارند. پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان امکان سفر آنان را به بیش از 140 کشور جهان بدون نیاز به ممکن می‌کند.

با داشتن پاسپورت ایران فرقی نمی‌کند که هدف شما از سفر به خارج از کشور گردشگری، تحصیلی، درمانی یا تجارت باشد، شما برای سفر به بسیاری از نقاط جهان به ویزا نیاز دارید. علاوه‌بر این با توجه به روابط دیپلماتیک، گرفتن ویزا از سفارت بسیاری از کشورها سخت و حتی گاهی غیرممکن است. این در حالی است که این محدودیت با داشتن پاسپورت دومینیکا رفع خواهد شد.

نتیجه این اتفاقات باعث شده است که پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های پیش رویشان باشد. با گرفتن گذرنامه این کشور ایرانیان قادر خواهند بود تا به اکثر نقاط جهان بدون نیاز به ویزا در هر زمانی سفر کنند. علاوه بر آن این افراد خواهند توانست تا از فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری بهره ببرند.

پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

یکی دیگر از دلایل مهم اقدام برای دریافت پاسپورت دومینیکا، فراهم کردن امکان دریافت پاسپورت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال دارنده گذرنامه این کشور است. به این ترتیب این افراد نیز خواهند توانست تا از تجربیات فرهنگی و برنامه‌های آموزشی باکیفیت‌تری بهره‌مند شود. تضمین زندگی بهتر برای افراد و خانواده‌شان، از مهم‌ترین اهداف پاسپورت دومینیکا است.

شهروندان ایرانی می‌توانند تابعیت خود را در زمان کوتاه چند ماهه از طریق سرمایه‌گذاری دریافت کنند. در ادامه بیشتر به این برنامه مهاجرتی می‌پردازیم.

تابعیت از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان

برنامه‌های مهاجرتی دومینیکا برای شهروندان ایرانی و در دسترس است و افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این کشور برای خود و خانواده‌شان پاسپورت دریافت کنند. برای دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری تنها یک راه وجود ندارد و شما بسته به شرایطتان می‌توانید یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید. ارسال کمک غیرقابل استرداد، سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک و مستغلات از رایج‌ترین راه‌های دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا است.

دومینیکا قبل از اعطای شهروندی به افراد، مانند هر کشور دیگری به‌دقت سابقه افراد را از جهت فساد و فعالیت‌های غیرقانونی بررسی می‌کنند.

مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری، متعدد بوده که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر است:

  • سرعت دریافت شهروندی از این طریق بسیار بالا است.
  • امکان دسترسی بدون ویزا به بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد.
  • فرصت‌های بیشتری را برای تجارت فراهم می‌کند.
  • امکان تحصیل در بهترین کشورها و دانشگاه‌های ایران را فراهم می‌کند.

پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

برنامه CBI دومینیکا

دومینیکا از سال 1993 با تاسیس برنامه CBI اقدام به پذیرش افرادی کرده است که به‌دنبال داشتن تابعیت دوم هستند. این برنامه سریع‌ترین برنامه شهروندی در حوزه کارائیب بوده و مزایای دریافت آن برای افراد به‌خصوص تاجران و سرمایه‌گذاران زیاد است.

هدف دولت دومینیکا از تاسیس این برنامه مهاجرتی، بهبود وضعیت اقتصادی کشور برای توسعه زیرساخت‌های دومینیکا، ایجاد شغل و ایجاد رفاه بلند مدت برای شهروندان است. بنابراین سرمایه‌گذاران مخاطب اصلی این برنامه مهاجرتی هستند.

پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان از طریق برنامه CBI در مدت 6 ماه در دسترس است. ایرانیان با داشتن پاسپورت این کشور می‌توانند به بیش از 140 کشور جهان از جمله منطقه شنگن سفر کنند.

ایرانیان برای دریافت پاسپورت دومینیکا نیازی ندارند تا به دومینیکا سفر کنند یا زبان این کشور را آموزش ببینند. پس از سرمایه‌گذاری و طی کردن مراحل دریافت تابعیت، پاسپورت به محل آدرس شما ارسال خواهد شد.

افرادی که بخواهند پس از دریافت شهروندی به دومینیکا مهاجرت کنند، از مزایایی مانند شهروندان بومی بهره خواهند بود. حق رای، کار، زندگی و حتی خرید املاک اضافی از جمله این موارد هستند. علاوه بر همسر و فرزندان زیر 18 سال، فرزندان تازه متولد شده نیز در بدو تولد تابعیت دوگانه دومینیکا و ایران را خواهند داشت.

مزایای داشتن پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

4 دلیل اصلی وجود دارد که توانسته دومینیکا را به مقصدی محبوب برای سرمایه‌گذاران جهان به‌خصوص ایرانیان تبدیل کند:

  • امکان دسترسی بدون ویزا به بسیاری از کشورها و مناطق جهان از جمله کشورهای حوزه شنگن و انگلیس وجود دارد.
  • امکان پردازش درخواست شهروندی در بازه کوتاه 4 تا 6 ماهه وجود دارد.
  • طرح‌های مالیاتی سخاوتمندانه‌ای را برای معافیت مالیاتی ارائه می‌کند. در این کشور شما مالیات بر ثروت، بر ارث یا هدیه، بر سود سرمایه و درآمد خارجی نمی‌پردازید.

هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا

هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان بسیار مقرون به‌صرفه است و این افراد می‌توانند با مبلغ بسیار کمکی شهروندی خود را دریافت کنند.

تمامی اتباع خارجی برای دریافت تابعیت دومینیکا باید یک ملک مجاز به مبلغ حداقل 220000 دلار خریداری کرده یا مبلغ 100000 دلار را به‌عنوان سرمایه‌گذاری غیرقابل استرداد پرداخت کنند.

پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

سخن نهایی

متاسفانه شرایط اقتصادی و بی‌اعتباری پاسپورت ایران، ایرانیان بی‌شماری را در سال‌های اخیر به‌فکر مهاجرت یا دریافت تابعیت دوم انداخته است. یکی از مهم‌ترین گزینه‌های پیش روی افرادی که قصد مهاجرت ندارند اما می‌خواهند با داشتن یک پاسپورت معتبر، اهداف تجاری و تفریحی خود را با جدیت بیشتری دنبال کنند، دومینیکا است.

دومینیکا برنامه مهاجرتی خود را از سال 1993 با هدف تزریق مالی به کشور شروع کرده است تا بتواند زیرساخت‌های خود را بهبود ببخشد. بنابراین برای دریافت تابعیت این کشور، باید حداقل 220 هزار دلار ملک مچاز در دومینیکا بخرید یا 100 هزار دلار را به‌عنوان کمک غیرقابل استرداد به دولت پرداخت کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست