phoneenvelopphone

  دومینیکا یکی از زیباترین کشورهای حوزه دریای کارائیب است که طبیعت بکر و دست‌نخورده‌ای دارد. این کشور علاوه بر جاذبه‌های طبیعی فراوان، دارای نظام آموزش عالی پیشرفته‌ای است که هر ساله تعداد زیادی دانشجو را از سراسر دنیا به خود جلب می‌کند.

  دانشگاه‌های دومینیکا از استانداردهای بالای آموزشی برخوردارند و دانش آموختگان آن‌ها مدارکی با اعتبار بین‌المللی کسب می‌کنند. همین امر باعث شده تا بسیاری از دانشجویان خارجی به دنبال فرصت‌های تحصیلی در این کشور باشند.

  پس اگر به دنبال تحصیل در محیطی الهام‌بخش و دستیابی به مدرکی ارزشمند هستید، دومینیکا انتخابی عالی برای شماست. در ادامه با شریف تریپ همراه باشید تا بیشتر درباره تحصیل در این کشور بدانید.

  کشور دومینیکا برای بهبود و توسعه اقتصاد خود از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کند؛ به این معنا که اگر افراد در این کشور سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند تابعیت و حقوق شهروندی آن را دریافت نمایند. البته باید گفت که سرمایه‌گذاری در این کشور شرایطی دارد که شما می‌توانید با مراجعه به مشاوران مجرب شریف‌تریپ از روند فرآیند آن مطلع شوید.

  از آنجایی که امروزه بسیاری از افراد به دنبال اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا هستند تا بتوانند به راحتی به بیش از ۱۴۰ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنند، موضوع تحصیل در دانشگاه‌های دومینیکا نیز شاید برای آن‌ها جالب باشد. به عنوان مثال اگر شما فرزندی دارید که در برنامه اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا همراه‌تان است، شاید برای او مهم باشد که در کدام یک از دانشگاه‌های این کشور تحصیل کند و یا اینکه چه دانشگاه‌هایی در کشور دومینیکا معتبر هستند. از این رو با شریف‌تریپ همراه باشید تا به تحلیل و بررسی تحصیل و دانشگاه‌های دومینیکا بپردازیم.

  تحصیل در دومینیکا

  در این قسمت از مقاله ما قصد داریم به بررسی تحصیل در دومینیکا بپردازیم. البته ابتدا باید بدانیم که برای مهاجرت تحصیلی به کشور دومینیکا چه شرایطی لازم است؟ هزینه تحصیل در دومینیکا چقدر است؟ چه دانشگاه‌هایی در این کشور وجود دارند؟

  شرایط تحصیل در برترین دانشگاه‌های دومینیکا

  متقاضیان خارجی برای مهاجرت تحصیلی به کشور دومینیکا به گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دومینیکا و ویزای تحصیلی نیاز دارند. برای همین دانشجویان باید در ابتدا دانشگاه‌های برتر این کشور را بررسی کنند و از آن‌ها اطلاعات جامعی را به دست بیاورند و پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر  خود مدارک زیر را ارسال کنند:

  • تکمیل فرم مورد نظر

  • پاسپورت معتبر با حداقل ۱۲ ماه اعتبار

  • ارائه اصل و فتوکپی از مدارک شناسایی

  • مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

  • گواهی تمکن مالی

  • مدرک معتبر زبان انگلیسی

  • گواهی سوپیشینه تایید شده

  • مدارک پزشکی

  • عکس پاسپورتی

  • بیمه مسافرتی

  • گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر

  بدین ترتیب متقاضی می‌تواند جهت دریافت ویزای تحصیلی دومینیکا اقدامات لازم را انجام دهد.

  دانشگاه‌های دومینیکا

  کسب اطلاعات در رابطه با بهترین دانشگاه‌های دومینیکا برای متقاضیانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند کمک می‌کند تا بتوانند مناسب‌ترین دانشگاه را انتخاب کنند. کشور دومینیکا با توجه به مزایایی همچون امکان تحصیل به زبان انگلیسی، شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه، امکان دریافت بورسیه تحصیلی، کار حین تحصیل و کیفیت آموزش بالا سالانه متقاضیان بسیاری را از سرتاسر دنیا به خود  جذب می‌کند. اکنون بیایید تا برخی از برترین دانشگاه‌های دومینیکا را معرفی کنیم.

  این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های خصوصی کشور دومینیکا می‌باشد که در قلب شهر سانتو دومینگو واقع شده است. دانشگاه UNIBE در سال ۱۹۸۲ به وسیله دکتر جورج آبراهام حضوری تاسیس گردیده؛ در این دانشگاه، امکان تحصیل در رشته‌های مختلفی وجود دارد اما رشته‌های مدیریت کسب و کار، هنر، علوم رفتاری و بهداشت و روانشناسی، مدیریت مهمانداری، حقوق، آموزش و پرورش و اقتصاد جزو رشته‌های پرمخاطب به حساب می‌آیند.

  دانشگاه UNIBE همچنین تنوع علمی و فلسفی را تشویق می‌کند و به ایدئولوژی های مذهبی و فلسفی احترام می‌گذارد.

   

  فعالیت‌های دانشگاه در زمینه آموزش فراگیر برای معلولین و برطرف کردن نیازهای آن‌ها به وسیله صندوق یونسکو حمایت و پشتیبانی می‌شود. شایان ذکر است که این دانشگاه بیش از ۱۲ هزار دانشجو دارد که حدود ۸۰۰۰ دانشجو تاکنون فارغ‌التحصیل شده‌اند. از دیگر مزایای این دانشگاه می‌توان به رشد و رفاه دانشجویان اشاره کرد، تمامی کارکنان متخصص و حرفه‌ای آن انگیزه و اشتیاق به سمت پیشرفت  را در دانشجویان بیدار می‌کنند. در آخر باید گفت که هزینه تحصیل در این دانشگاه به صورت میانگین ۵۴۰۰ دلار آمریکا است.

  دانشگاه کاتولیک شیلی

  این دانشگاه در سال ۱۸۸۸ به وسیله مونسینیور ماریو کازانوا، اسقف اعظم سانتیاگو تاسیس گردید. دانشجویان در این دانشگاه با هدف تحصیل در رشته‌های هنر، علوم انسانی و اخلاق کاتولیک به یادگیری دروس می‌پردازند. از این رو، دانشجویان نه تنها از لحاظ فنی و عملی برای حضور در جامعه آماده می‌شوند بلکه برای پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی و تاثیرگذاری در جامعه نیز آماده می‌گردند.

  این دانشگاه با ۱۲۴ سال تجربه جزو یکی از بهترین دانشگاه های دومینیکا محسوب می‌شود. در این دانشگاه ۲۱ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند و رشته هایی که در آن تدریس می‌شوند عبارتند از:علوم طبیعی، علوم اجتماعی، اقتصاد، بهداشت، کشاورزی، فلسفه، الهیات، هنر و … رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد نیز شامل معماری، حقوق، علوم سیاسی، مهندسی صنایع و غیر هستند.

  گفتنی است که هزینه تحصیل در رشته های مختلف با یکدیگر متفاوت است و به طور میانگین ۱۵۰۰ الی ۹۰۰۰ دلار آمریکا به صورت سالیانه تخمین زده شده است.


  دانشگاه سانتو دومینگو

  دانشگاه سانتا دومینگو در شهر دومینگو یکی از دانشگاه های دومینیکا است که در سال ۱۵۳۸ تاسیس شد. از آنجایی که این دانشگاه به طور رسمی مورد تایید وزارت تحصیلات عالی دومینیکا می‌باشد از اعتبار بالایی برخوردار است.

  این دانشگاه هم‌اکنون ۴۵ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف تحصیلی دارد و مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد ودکترا را ارائه می‌دهد. از جمله رشته‌های ارائه شده در دانشگاه سانتا دومینگو، فلسفه،عمران،جغرافی،اقتصاد،حسابداری، حقوق، ادبیات، مهندسی آی تی، هتلداری، رادیوگرافی و دندانپزشکی است.

  دانشگاه کاتولیک مدری میسترا

  این دانشگاه یک موسسه خصوصی وابسته به مذهب کاتولیک است که در سال ۱۹۶۲ در شهر سانتیاگو دو لوس تاسیس شده است، رتبه این دانشگاه در کشور دومینیکا ۲ می باشد و در سطح جهانی در جایگاه ۴۲۰۱ قرار گرفته است.

  در این دانشگاه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می گردد. رشته‌هایی همچون مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازرگانی، مدیریت جهانگردی، بازاریابی مالی، مدیریت ریسک و خزانه داری، مدیریت کیفیت و امنیت غذایی، طراحی داخلی، روانشناسی بالینی، مطالعات سیاسی و … در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود. شایان ذکر است که اکثر این رشته ها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند.


  فرصت تحصیل و اخذ شهروندی دومینیکا

  دومینیکا کشوری است که از لحاظ طبیعی و جغرافیایی زیبایی‌های بسیاری دارد. این کشور در شرق دریای کارائیب قرار گرفته و بزرگترین جزیره در میان جزایر بادگیر محسوب می‌شود.

  علاوه بر طبیعت بکر، دومینیکا دارای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با کیفیتی است که هر ساله دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا به خود جلب می‌کند بنابراین، کسانی که علاقمند به اخذ شهروندی دومینیکا هستند می‌توانند علاوه بر بهره‌مندی از مزایای این کشور، تحصیل در دانشگاه‌های باکیفیت آن را نیز تجربه کنند.