مقایسه پاسپورت دومینیکا و پاسپورت کلمبیا

ایرانی‌ها به خاطر دلایل زیادی مانند هزینه پایین زندگی، شرایط آسان‌ گرفتن تابعیت و پاسپورت دوم کشورهای دومینیکا و کلمبیا، یکی از این دو کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. به همین علت، علاقمند هستند تا در مورد نحوه گرفتن و ویژگی‌های پاسپورت دومینیکا و پاسپورت کلمبیا اطلاعاتی کسب کنند.

اگر می‌خواهید در مورد پاسپورت‌های این دو کشور اطلاعاتی کسب کنید، این مقاله را دنبال کنید. تا انتها با شریف تریپ همراه باشید.

اعتبار پاسپورت

اعتبار یک پاسپورت اهمیت بسیاری دارد، زیرا اگر پاسپورت یک کشور معتبر نباشد نمی‌توان با آن به کشور‌های دیگر سفر کرد.

اگر بخواهیم اعتبار  پاسپورت دومینیکا با کلمبیا مقایسه کنیم، اعتبار پاسپورت دومینیکا از کلمبیا بیشتر است. دلیل این اعتبار در رتبه آن‌ها دیده می‌شود،. در جدول رتبه‌ها پاسپورت دومینیکا در جایگاه ۳۳ و  کلمبیا در رتبه ۳۶ قرار دارد.

سفر به کشور‌های دیگر بدون ویزا

همان‌طور‌ که می‌دانید گرفتن ویزا بسیار وقت‌گیر و هزینه‌بر است، به ویژه اگر کشور‌های اروپایی باشند. در نتیجه، بیشتر مسافران تمایل دارند تا با گرفتن پاسپورت دومینیکا یا کلمبیا بتوانند بدون ویزا به کشور‌های دیگر سفر کنند. اگر مسافری پاسپورت دومینیکا را داشته باشد، می‌تواند بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور برود، و با داشتن پاسپورت کلمبیا می‌توان به ۱۲۹ کشور سفر کرد.

با این تفاسیر، متوجه می‌شوید اگر پاسپورت دومینیکا را داشته باشید، می‌توانید به کشور‌های بیشتری سفر کنید.

سرمایه‌گذاری

بهترین روش برای گرفتن تابعیت دوم و پاسپورت این دو کشور سرمایه‌گذاری در آن کشور است. با سرمایه‌گذاری به مقدار ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا می‌توان پاسپورت دومینیکا را دریافت کرد در‌حالی‌ که برای سرمایه‌گذاری در کشور کلمبیا به مقدار ۱۷۰۰۰۰ دلار آمریکا نیاز دارید.

هزینه پاسپورت دومینیکا و پاسپورت کلمبیا

کسی که برای گرفتن پاسپورت دوم اقدام می‌کند، دوست دارد تا با هزینه کمتری این پاسپورت را دریافت کند. اگر بخواهیم هزینه اپلای کردن برای پاسپورت دومینیکا را با کلمبیا مقایسه کنیم، هزینه پاسپورت کلمبیا از دومینیکا کمتر است.

طبق گزارش‌هایی که انجام شده است، هزینه اپلای برای کلمبیا حدود ۴۸ دلار آمریکا و هزینه پاسپورت دومینیکا ۱۲۵۰ دلار آمریکا است.

میزان تسلط به زبان انگلیسی

اگر فردی بتواند زبان کشور مورد نظر را یاد بگیرد، می‌تواند سریع‌تر پاسپورت و تابعیت آن کشور را دریافت کند. اهالی کشور کلمبیا بیشتر اسپانیایی صحبت می‌کنند که به مراتب یادگیری آن از یادگیری زبان انگلیسی سخت‌تر است.

در مقایسه بیشتر اهالی کشور دومینیکا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند که یک زبان بین‌المللی بوده و نسبت به زبان اسپانیایی راحت‌تر است.

 

 

شریف تریپ همراه شما برای اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا

با توجه به مواردی که در مورد پاسپورت دومینیکا و کلمبیا اشاره شد، پاسپورت دومینیکا از کلمبیا با ارزش‌تر است.

زیرا با دریافت این پاسپورت می‌توانید به کشور‌های بیشتری بدون نیاز به ویزا سفر کنید، با سرمایه‌گذاری کمتر می‌توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید و این پاسپورت از کلمبیا معتبر‌تر است.

با این توضیحات اگر ترغیب شدید که پاسپورت دومینیکا را به‌دست آورید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از گروه شریف تریپ استفاده کنید. این گروه با داشتن مشاوران با تجربه و موفق در زمینه مهاجرت به شکل آنلاین و ۲۴ ساعته پاسخگوی شما است.

تماس با کارشناسان ما
09127666665

منابع:

https://globalresidenceindex.com/dominica-citizenship-investment/

https://visaindex.com/country/colombia-passport-ranking/

https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Colombian_citizens

https://globalresidenceindex.com/dominica-citizenship-investment/

https://reliefweb.int/map/colombia/translators-without-borders-non-spanish-languages-colombia

https://www.passportindex.org/passport/colombia/

https://en.wikipedia.org/wiki/Colombian_passport

,

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست