مقایسه پاسپورت دومینیکا و پاسپورت برزیل

امروزه ایرانی‌های زیادی تمایل دارند به تا با اخذ پاسپورت برزیل بتوانند از مزایای پاسپورت و شهروندی آن کشور بهره‌مند شوند . هدف این مقاله نیز دادن اطلاعات کافی در مورد پاسپورت دومینیکا و برزیل است تا راحت‌تر بتوانید برای گرفتن تابعیت دوم تصمیم بگیرید. پس تا انتها با شریف تریپ همراه باشید.

اعتبار پاسپورت

زمانی‌که شخصی می‌خواهد برای گرفتن پاسپورت دوم اقدام کند، اعتبار آن پاسپورت را باید در نظر بگیرد. همان‌طور که می‌دانید در صورت نداشتن پاسپورت معتبر، نمی‌توان به کشور‌های دیگر سفر کرد. اگر بخواهیم اعتبار پاسپورت دومینیکا و برزیل را مقایسه کنیم اعتبار پاسپورت برزیل از دومینیکا بالا‌تر است. طبق گزارش‌هایی که انجام شده است، رتبه پاسپورت دومینیکا ۳۳ و رتبه پاسپورت برزیل ۲۰ است.

رفتن به کشور‌های دیگر بدون ویزا

مورد دومی که برای افراد در گرفتن پاسپورت یک کشور اهمیت دارد، سفر به کشور‌های دیگر بدون اپلای کردن برای ویزا است. با گذرنامه دومینیکا می‌توانید به بیش از ۱۴۰ کشور و با پاسپورت برزیل به ۱۲۷ کشور بدون داشتن ویزا سفر کنید.

میزان تسلط به زبان انگلیسی

یکی از فاکتور‌های مهم در اخذ پاسپورت دوم، داشتن مهارت در زبان کشور مورد نظر است. بیشتر مردم برزیل به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند که نسبتا زبان مشکلی برای یادگیری است.

در مقایسه می‌توان گفت که یکی از مزیت‌های پاسپورت دومینیکا زبان انگلیسی این کشور است و همان‌طور که می‌دانید زبان انگلیسی یک زبان بین‌المللی است و در اکثر کشور‌ها می‌توان با این زبان ارتباط برقرار کرد.

سرمایه‌گذاری

فاکتور دیگری که برای گرفتن پاسپورت دوم اهمیت دارد، سرمایه‌گذاری است. با سرمایه‌گذاری به مقدار ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا فرد می‌تواند پاسپورت دومینیکا را دریافت کند، اما برای دریافت پاسپورت برزیل باید ۱۵۰۰۰۰ دلار آمریکا در این کشور سرمایه‌گذاری کند.

هزینه دریافت پاسپورت

همچنین مهاجر می‌خواهد بداند باید چه مقدار هزینه کند تا پاسپورت مورد نظر خود را دریافت کند. متقاضی برای گرفتن پاسپورت دومینیکا در زمان ثبت نام باید ۱۲۵۰ دلار آمریکا پرداخت کند در‌حالی‌که برای دریافت پاسپورت برزیل حدود ۱۲۰ دلار آمریکا هزینه می‌کند.

شریف تریپ همراه شما برای اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا

کشور دومینیکا با داشتن زیبایی‌های بکر و طبیعی انسان را ترغیب می‌کند تا به این کشور سفر کند. همان‌طور‌که در بالا نیز اشاره شد، زبان رسمی این کشور انگلیسی است و این بالا‌ترین مزیت این کشور نسبت به برزیل است. به راحتی می‌توانید با مردم این کشور ارتباط ایجاد کنید.

همچنین از مزیت‌های دیگر این کشور سرمایه‌گذاری کمتر نسبت به برزیل است و با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توان به کشور‌های بیشتری بدون داشتن ویزا سفر کرد.

اگر شما نیز با مواردی که در مورد پاسپورت دومینیکا در این مقاله گفته شد سوالی دارید یا در پروسه گرفتن پاسپورت دومینیکا با مشکلی رو‌به‌رو شدید، می‌توانید برای ادامه راه و کسب اطلاعات بیشتر از گروه شریف تریپ کمک بگیرید.

این گروه متخصصان با تجربه‌ای دارد که به شکل آنلاین و ۲۴ ساعته می‌توانند در این مورد شما را راهنمایی و همراهی کنند.

تماس با کارشناسان ما
09127666665

 

منابع:

http://novayork.itamaraty.gov.br/en-us/consular_fees.xml

https://citizenmatch.com/residency-programs/america/brazil/

https://visaindex.com/country/brazil-passport-ranking/

https://www.babbel.com/en/magazine/most-spoken-languages-in-brazil

https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Dominica_citizens

https://globalresidenceindex.com/dominica-citizenship-investment/

https://visafreecountries.com/brazilian-passport

,

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست