عکس پاسپورت دومینیکا

عکس پاسپورت دومینیکا

داشتن یک پاسپورت معتبر در سطح دنیا، خواسته‌ای است که درصد بالایی از افراد به‌دنبال آن هستند. به‌همین دلیل این افراد برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام می‌کنند. اما چه الزاماتی برای دریافت این پاسپورت وجود دارد؟ بدون شک داشتن عکس پاسپورتی مناسب یکی از مهم‌ترین شرایط آن است.

شرایطی که باید برای عکس پاسپورت دومنیکا رعایت کنید بسیار ساده است و شما می‌توانید به‌راحتی این عکس را در خانه بگیرید. برای آن‌که با این الزامات مهم اما ساده آشنا شوید، تا انتها همراه با ما باشید.

ویژگی های عکس مناسب برای پاسپورت دومینیکا

مهم‌ترین الزاماتی که باید برای گرفتن عکس پاسپورت کشور دومینیکا رعایت کنید، موارد زیر است:

 • ابعاد عکس مورد نیاز برای دریافت پاسپورت دومینیکا در ارتفاع 4.5 سانتی متر و 3.5 سانتی متر است.
 • باید برای دریافت پاسپورت عکس رنگی تهیه کرده و ارسال کنید.
 • سر شما در عکس پاسپورت دومینیکا باید صاف بوده و نگاهتان مستقیم به دوربین باشد.
 • عکس باید جدید بوده و نباید بیش از 6 ماه از زمان گرفتن آن گذشته باشد.
 • رنگ پس زمینه عکس پاسپورت باید به رنگ‌های روشن باشد.
 • امکان لبخند زدن خفیف با دهان بسته وجود دارد.
 • چشم‌هایتان باید به وضوح در عکس مشخص باشد.
 • گوش‌هایتان باید در عکس به‌وضوح قابل مشاهده باشند.
 • تصویر باید باکیفیت و دارای وضوح باشد و تار نباشد.
 • در صورتی که چشم‌هایتان قابل مشاهده باشند امکان زدن عینک وجود دارد.
 • استفاده از عمامه، دستار و حجاب تنها برای افراد مذهبی قابل قبول است و یک قاعده پذیرفته شده نیست.
 • حداقل ابعاد و اندازه پیکسل عکس پاسپورت دومینیکا باید 600 dpi باشد.
 • پوشیدن لباس‌های سفید، لباس‌های خاص و مناسبتی، لباس‌های نظامی، پیراهن‌های بدون آستین و تاپ برای عکس پاسپورت دومینیکا مجاز نیست.
 • داشتن ریش تنها در صورتی مجاز است که منعکس کننده ظاهره هرروزه شما باشد.
 • برای دریافت پاسپورت دومینیکا به ارسال 2 قطعه عکس نیاز دارید.

عکس پاسپورت دومینیکا

قوانین و دستورالعمل های عکس پاسپورت

عکس نامناسب گذرنامه یکی از شایع‌ترین دلایلی است که سفارتخانه کشورهای مختلف درخواست ویزای افراد را رد می‌کنند. بنابراین برای آن‌که مشکلی در زمینه عکس پاسپورت دومینیکا نداشته باشید در مورد تعدادی از مشخصاتی که آن‌ها را در بالا ذکر کردیم، توضیحات بیشتری ارائه می‌کنیم. به‌این ترتیب می‌توانید این پاسپورت معتبر را به‌راحتی برای خود و دیگر افراد خانواده‌تان تهیه کنید.

پس زمینه عکس

بهترین پس زمینه برای عکس پاسپورت، رنگ سفید ساده است. اما رنگ‌های روشن دیگری نیز هستند که برای دریافت پاسپورت دومینیکا مورد تایید هستند. خاکستری روشن، آبی روشن، بژ و غیره تعدادی از این رنگ‌ها هستند. فارغ از نوع رنگ، پس زمینه باید ساده بوده و نباید روی آن هیچ رنگ، نقش یا سایه‌ای وجود داشته باشد.

اگر می‌خواهید عکس را در خانه تهیه کنید، این کار را در مقابل یک دیوار سفید انجام دهید. در صورتی که دیوار سفید ندارید، می‌توانید با اتو کردن یک ملحفه سفید و آویزان کردن آن، یک پس زمینه سفید برای خود بسازید.

زاویه صورت

دوربین باید در سطح چشم انسان قرار داشته باشد تا بتواند تمام جزئیات صورت شما را به‌صورت کامل نشان دهد. صورت شما باید صاف و مستقیم باشد تا هر دو طرف صورت به یک اندازه قابل مشاهده باشند. بنابراین از گرفتن عکس‌هایی که به سبک پرتره گرفته می‌شوند پرهیز کنید و صورت خود را به‌هیچ زاویه‌ای کج نکرده و نچرخانید.

حالت چهره

برای گرفتن عکس پاسپورت دومینیکا لازم نیست حالت چهره‌تان خنثی باشد اما برای لبخند زدن الزامی است که دهانتان بسته باشد. با این‌حال خنثی بودن چهره بهترین انتخاب است زیرا در صورت آرام بودن چهره احتمال رد شدن درخواست ویزا کمتر است.

چشم ها

چشم‌ها باید در عکس پاسپورت به‌وضوح مشخص باشند و نباید توسط فریم عینک یا مو پوشیده شوند. نگاه شما در عکس پاسپورت باید مستقیم به دوربین باشد. استفاده از عینک طبی تنها در صورتی مجاز است که تابش نور به شیشه عینک، جلوی دیده شدن چشم‌ها را نگرفته باشد.

استفاده از لنز رنگی و عینک آفتابی در عکس پاسپورت ممنوع است، پس قبل از عکسبرداری آن‌ها را از چشم‌های خود جدا کنید.

عکس پاسپورت دومینیکا

نور و سایه

اگر عکس پاسپورت دومینیکا را در منزل تهیه می‌کنید، اطمینان پیدا کنید که منبع نور در مقابل شما قرار داشته باشد. تنها در این صورت است که روی صورت شما سایه‌ای نخواهد بود. روشنایی عکس باید به‌اندازه بوده و نه خیلی تاریک، و نه خیلی روشن باشد.

پوشش سر

تنها افرادی که می‌توانند در عکس پاسپورت خود حجاب یا پوشش داشته باشند که اعتقادات مذهبی‌شان آن‌ها را ملزم به رعایت آن کرده باشند. در این صورت نیز لازم است که پوشش سر روی صورت شما ایجاد سایه نکند و از بالای سر تا پایین چانه و همچنین از یک گوش تا گوش دیگر در عکس قابل مشاهده باشد.

قوانین و الزامات عکس پاسپورت و ویزا برای نوزادان و کودکان

اگر در میان اعضای خانواده خود کودک یا نوزادی وجود دارد که قصد دارید برای او پاسپورت تهیه کنید، باید دستور العمل‌های زیر را در زمان عکس گرفتن دنبال کنید:

 • در صورتی که سر کودک به‌دلیل کوچک بودن فضای کمتری از تصویر را اشغال کند بلامانع است.
 • در صورتی که باید از کودک خود در حال خوابیده عکس بگیرید، از یک ملحفه سفید یا رنگ روشن استفاده کنید. عکس را از بالا و در حالی‌که کودک به پشت دراز کشیده بگیرید.
 • کودکان باید در عکس پاسپورت دومینیکا بیدار باشند.
 • امکان تصویر گرفتن از نوزاد در حالی‌که روی صندلی نشسته است نیز وجود دارد. در این صورت نیز باید با کمک ملحفه یک پس زمینه روشن یا سفید رنگ برای عکس ایجاد کنید.
 • کودک در زمان گرفتن عکس پاسپورت نباید پستانک یا کلاه داشته باشد بنابراین آن‌ها را پیش از عکس‌برداری از کودک جدا کنید.
 • در عکس پاسپورت دومینیکا یا ویزای آن، کودک باید به تنهایی در عکس حضور داشته باشد.

عکس پاسپورت دومینیکا

 

سخن نهایی

در سال‌های اخیر پاسپورت دومینیکا تبدیل به یکی از محبوب‌ترین و معتبرترین انتخاب‌هایی شده است که افراد به‌عنوان پاسپورت دوم پیش روی خود دارند. برای دریافت پاسپورت این کشور قوانین و شرایط خاصی وجود دارد که داشتن عکس پاسپورت طبق الزامات تعیین شده، یکی از آن‌ها است.

در این مطلب تمام شرایطی که برای عکس پاسپورت دومینیکا برای کودکان و بزرگسالان وجود دارد، بررسی کردیم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست