دانشگاه های دومینیکا و شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور را بشناسید

دانشگاه های دومینیکا را بشناسید

دومینیکا یک کشور بسیار زیبا است که در شرق کارائیب واقع شده و شمالی‌ترین و بزرگ‌ترین جزیره در میان جزایر بادگیر به حساب می‌آید. کشور دومینیکا که عمدتاً کوهستانی است با گیاهان فراوان و جانوران گوناگون و محیط طبیعی بسیار جذاب خود به عنوان یک اکوسیستم نمونه در نظر گرفته شده است. دانشگاه‌های دومینیکا نیز یکی از عوامل جذب مهاجر به این کشور هستند.

زبان رسمی این کشور انگلیسی است اما زبان‌های دیگری همچون کریول دومینیکایی و فرانسوی به عنوان زبان‌های گفتاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. اقتصاد این کشور در وهله اول وابسته به کشاورزی و سپس گردشگری است.

دانشگاه های دومینیکا و شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور را بشناسید

کشور دومینیکا برای بهبود و توسعه اقتصاد خود از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کند؛ به این معنا که اگر افراد در این کشور سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند تابعیت و حقوق شهروندی آن را دریافت نمایند. البته باید گفت که سرمایه‌گذاری در این کشور شرایطی دارد که شما می‌توانید با مراجعه به مشاوران مجرب شریف‌تریپ از روند فرآیند آن مطلع شوید.

از آنجایی که امروزه بسیاری از افراد به دنبال اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا هستند تا بتوانند به راحتی به بیش از 140 کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنند، موضوع تحصیل در دانشگاه‌های دومینیکا نیز شاید برای آن‌ها جالب باشد. به عنوان مثال اگر شما فرزندی دارید که در برنامه اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا همراهتان است، شاید برای او مهم باشد که در کدام یک از دانشگاه‌های این کشور تحصیل کند و یا اینکه چه دانشگاه‌هایی در کشور دومینیکا معتبر هستند. از این رو با شریف‌تریپ همراه باشید تا به تحلیل و بررسی تحصیل و دانشگاه‌های دومینیکا بپردازیم.

دانشگاه های دومینیکا و شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور را بشناسید

تحصیل در دومینیکا

در این قسمت از مقاله ما قصد داریم به بررسی تحصیل در دومینیکا بپردازیم. البته ابتدا باید بدانیم که برای مهاجرت تحصیلی به کشور دومینیکا چه شرایطی لازم است؟ هزینه تحصیل در دومینیکا چقدر است؟ چه دانشگاه‌هایی در این کشور وجود دارند؟

شرایط تحصیل در برترین دانشگاه ‌های دومینیکا

متقاضیان خارجی برای مهاجرت تحصیلی به کشور دومینیکا به گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه های دومینیکا و ویزای تحصیلی نیاز دارند. برای همین دانشجویان باید در ابتدا دانشگاه‌های برتر این کشور را بررسی کنند و از آن‌ها اطلاعات جامعی را به دست بیاورند و پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر  خود مدارک زیر را ارسال کنند:

 • تکمیل فرم مورد نظر
 • پاسپورت معتبر با حداقل 12 ماه اعتبار
 • ارائه اصل و فتوکپی از مدارک شناسایی
 • مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • گواهی تمکن مالی
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی
 • گواهی سوءپیشینه تایید شده
 • مدارک پزشکی
 • عکس پاسپورتی
 • بیمه مسافرتی
 • گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر

بدین ترتیب متقاضی می‌تواند جهت دریافت ویزای تحصیلی دومینیکا اقدامات لازم را انجام دهد.

دانشگاه های دومینیکا و شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور را بشناسید

دانشگاه های دومینیکا

کسب اطلاعات در رابطه با بهترین دانشگاه های دومینیکا برای متقاضیانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند کمک می‌کند تا بتوانند مناسب‌ترین دانشگاه را انتخاب کنند. کشور دومینیکا با توجه به مزایایی همچون امکان تحصیل به زبان انگلیسی، شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه، امکان دریافت بورسیه تحصیلی، کار حین تحصیل و کیفیت آموزش بالا سالانه متقاضیان بسیاری را از سرتاسر دنیا به خود  جذب می‌کند. اکنون بیایید تا برخی از برترین دانشگاه‌های دومینیکا را معرفی کنیم.

این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های خصوصی کشور دومینیکا می‌باشد که در قلب شهر سانتو دومینگو واقع شده است. دانشگاه UNIBE در سال 1982 به وسیله دکتر جورج آبراهام هزوری تاسیس گردیده؛ در این دانشگاه، امکان تحصیل در رشته‌های مختلفی وجود دارد اما رشته‌های مدیریت کسب و کار، هنر، علوم رفتاری و بهداشت و روانشناسی، مدیریت مهمانداری، حقوق، آموزش و پرورش و اقتصاد جزو رشته‌های پرمخاطب به حساب می‌آیند.

دانشگاه UNIBE همچنین تنوع علمی و فلسفی را تشویق می‌کند و به ایدئولوژی های مذهبی و فلسفی احترام می‌گذارد.

حتما بخوانید: مزایای پاسپورت ارزان دومینیکا

فعالیت‌های دانشگاه در زمینه آموزش فراگیر برای معلولین و برطرف کردن نیازهای آن‌ها به وسیله صندوق یونسکو حمایت و پشتیبانی می‌شود. شایان ذکر است که این دانشگاه بیش از 12 هزار دانشجو دارد که حدود 8000 دانشجو تاکنون فارغ‌التحصیل شده‌اند. از دیگر مزایای این دانشگاه می‌توان به رشد و رفاه دانشجویان اشاره کرد، تمامی کارکنان متخصص و حرفه‌ای آن انگیزه و اشتیاق به سمت پیشرفت  را در دانشجویان بیدار می‌کنند. در آخر باید گفت که هزینه تحصیل در این دانشگاه به صورت میانگین 5400 دلار آمریکا است.

دانشگاه کاتولیک شیلی

این دانشگاه در سال 1888 به وسیله مونسینور ماریو کازانوا، اسقف اعظم سانتیاگو تاسیس گردید. دانشجویان در این دانشگاه با هدف تحصیل در رشته‌های هنر، علوم انسانی و اخلاق کاتولیگ به یادگیری دروس می‌پردازند. از این رو، دانشجویان نه تنها از لحاظ فنی و عملی برای حضور در جامعه آماده می‌شوند بلکه برای پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی و تاثیرگذاری در جامعه نیز آماده می‌گردند.

این دانشگاه با 124 سال تجربه جزو یکی از بهترین دانشگاه های دومینیکا محسوب می‌شود. در این دانشگاه 21 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند و رشته هایی که در آن تدریس می‌شوند عبارتند از:علوم طبیعی، علوم اجتماعی، اقتصاد، بهداشت، کشاورزی، فلسفه، الهیات، هنر و … رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد نیز شامل معماری، حقوق، علوم سیاسی، مهندسی صنایع و غیر هستند.

گفتنی است که هزینه تحصیل در رشته های مختلف با یکدیگر متفاوت است و به طور میانگین 1500 الی 9000 دلار آمریکا به صورت سالیانه تخمین زده شده است.

دانشگاه های دومینیکا و شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور را بشناسید

دانشگاه سانتو دومینگو

دانشگاه سانتا دومینگو در شهر دومینگو یکی از دانشگاه های دومینیکا است که در سال 1538 تاسیس شد. از آنجایی که این دانشگاه به طور رسمی مورد تایید وزارت تحصیلات عالی دومینیکا می‌باشد از اعتبار بالایی برخوردار است.

این دانشگاه هم‌اکنون 45 هزار دانشجو در رشته‌های مختلف تحصیلی دارد و مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد ودکترا را ارائه می‌دهد. از جمله رشته‌های ارائه شده در دانشگاه سانتا دومینگو، فلسفه،عمران،جغرافی،اقتصاد،حسابداری، حقوق، ادبیات، مهندسی آی تی، هتلداری، رادیوگرافی و دندانپزشکی است.

حتما بخوانید: شرایط دریافت اقامت دومینیکا

دانشگاه کاتولیک مدری میسترا

این دانشگاه یک موسسه خصوصی وابسته به مذهب کاتولیک است که در سال 1962 در شهر سانتیاگو دو لوس تاسیس شده است، رتبه این دانشگاه در کشور دومینیکا 2 می باشد و در سطح جهانی در جایگاه 4201 قرار گرفته است.

در این دانشگاه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می گردد. رشته‌هایی همچون مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازرگانی، مدیریت جهانگردی، بازاریابی مالی، مدیریت ریسک و خزانه داری، مدیریت کیفیت و امنیت غذایی، طراحی داخلی، روانشناسی بالینی، مطالعات سیاسی و … در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود. شایان ذکر است که اکثر این رشته ها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند.

دانشگاه های دومینیکا و شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور را بشناسید

سخن پایانی

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، در این مقاله به بررسی برترین دانشگاه های دومینیکا و جزئیات آن پرداختیم. با شریف تریپ برای مقاله های بیشتر در زمینه کشور دومینکا همراه باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست