تفاوت اخذ شهروندی دومینیکا و جمهوری دومینیکن

کشورهای دومینیکا و جمهوری دومینیکن هر دو در حوزه دریای کارائیب قرار دارند و گاهی به دلیل نام‌های مشابه خود، در برنامه‌های اخذ شهروندی و پاسپورت با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند.

اما بهتر است بدانید این دو کشور کاملا جدا و مستقل هستند و ربطی به یکدیگر ندارند. در این مطلب قصد داریم مرور خلاصه‌ای داشته باشیم روی تفاوت‌های اخذ شهروندی هر کدام از این کشورها و ببینیم هر یک چه شرایطی برای دریافت پاسپورت به متقاضیان ارائه می‌دهند. همراه ما باشید.

اخذ شهروندی دومینیکا

پاسپورت کشور دومینیکا یکی از پر طرفدارترین پاسپورت‌های دنیا است، به این خاطر که افراد تبعه این کشور از مزایای زیادی همراه با اخذ پاسپورت و شهروندی آن بهره مند خواهند شد.

 

یکی از مهم‌ترین مزایایی که باعث محبوبیت پاسپورت کشور دومینیکا شده است، قابلیت سفر به بیش از 140 کشور با استفاده از پاسپورت آن و بدون ویزا است.

یعنی زمانی که پاسپورت این کشور را دریافت کنید، دیگر نیازی نیست برای ورود به بیش از 140 کشور دنیا که رقم قابل توجهی است، دردسرهای تهیه ویزا را تقبل کنید.

چهار مرحله اصلی دریافت پاسپورت دومینیکا به شکل خلاصه عبارت هستند از:

  1. مرحله اول: عقد قرارداد، تکمیل فرم‌ها و دریافت فایل نامبر. هزینه مورد نیاز برای تکمیل این مرحله حدود 4.300 دلار است.
  2. مرحله دوم: ترجمه مدارک و ارسال آن‌ها به دفتر دومینیکا و آغاز تحقیقات امنیتی. هزینه مورد نیاز برای تکمیل این مرحله به ازای هر نفر 7.500 دلار است.
  3. مرحله سوم: به پایان رسیدن تحقیقات پلیس دومینیکا درباره متقاضی و ارسال نامه رسمی مبنی بر موفق بودن فرآیند
  4. مرحله چهارم: در مرحله آخر باید وجوه دولتی را واریز و سپس پاسپورت دومینیکا را دریافت کنید.

دومینیکا دو روش برای ارائه پاسپورت خود در اختیار افراد خارجی ارائه می‌دهد، روش اول از طریق کمک بلاعوض به دولت دومینیکا و روش دوم از طریق خرید پروژه‌های تعیین شده در این کشور است.

البته به جز هزینه اخذ پاسپورت به این روش‌ها، هزینه‌های دیگری را نیز مانند هزینه بررسی پرونده ، هزینه صدور گواهی شهروندی و هزینه صدور پاسپورت باید پرداخت کنید.

همچنین دقت داشته باشید برای اخذ شهروندی دومینیکا به روش کمک بلاعوض به دولت:

  • به ازای هر یک نفر باید 100.000 دلار آمریکا پرداخت کنید.
  • به ازای یک خانواده چهار نفره با فرزندان زیر 16 سال باید 175.000 دلار آمریکا پرداخت کنید.

دومینیکا را با دومینیکن اشتباه نگیرید!

اخذ شهروندی جمهوری دومینیکن

یکی از مهم‌ترین و تعیین کننده‌ترین نکات در ارزش پاسپورت یک کشور، تعداد کشورهایی که است که می‌توان با داشتن آن پاسپورت دوم و بدون اخذ ویزا به آن‌ها سفر کرد.

درباره کشور جمهوری دومینیکن بهتر است بدانید قدرت پاسپورت آن به اندازه ارزش پاسپورت دومینیکا نیست و با در دست داشتن پاسپورت دومینیکن فقط می‌توانید به 58 کشور دنیا سفر کنید که از این 58 کشور، 39 مورد آن‌ها نیازمند ویزای کشور مقصد یا visa on arrival هستند.

این کشور چندین روش را برای اخذ پاسپورت و شهروندی خود به افراد خارجی ارائه می‌دهد که به شرح زیر هستند:

  • از طریق تولد در خاک دومینیکن
  • از طریق داشتن تبار و نیاکان در دومینیکن
  • از طریق اقامت در دومینیکن به مدت 5 سال
  • از طریق تحصیل

بنابراین در پایان باید نتیجه بگیریم افرادی که برای اخذ شهروندی دومینیکا اقدام می‌کنند، از مزایای زیادی برخوردار می‌شوند که شهروندی جمهوری دومینیکن این امکان را برایشان فراهم نخواهد کرد.

 

چطور برای دومینیکا درخواست بدهیم؟

شریف تریپ همراه شما برای اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا

اگر شما هم با مطالعه تعدادی از مهم‌ترین مزایای شهروندی دومینیکا ترغیب به اخذ پاسپورت آن شده‌اید، بهترین گزینه برای همراهی شما در این مسیر، شریف تریپ است.

شما می‌توانید با برقراری ارتباط با این تیم مجرب، مسیر اخذ پاسپورت دومینیکا را به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ مشکلی طی کنید. برای شروع، بهتر است با استفاده از مشاوره آنلاین این تیم، هفت روز هفته 24 ساعت شبانه روز با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

 

 

اخبار و مقالات دومینیکا

 

, ,

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست