آموزش گرفتن وقت سفارت از ویزا متریک

آموزش گرفتن وقت سفارت از ویزا متریک

برای مهاجرت به کشورهای خارجی لازم است به سفارت آن‌ها مراجعه کنید. برای این کار لازم است تا از قبل وقت سفارت بگیرید. مامور سفارت مدارک شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و با شما مصاحبه حضوری خواهد داشت.

فرآیند دریافت وقت شامل مراحل مختلفی است. در دنیای امروز کمتر کسب و کاری را می‌توانید پیدا کنید که وب‌سایت اختصاصی نداشته باشد. یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای دریافت وقت سفارت به‌صورت آنلاین است. از این طریق می‌توانید از مشاوره آنلاین کارشناسان نیز بهره ببرید.

در ادامه به آموزش گرفتن وقت سفارت از ویزامتریک می‌پردازیم. تا انتها با ما باشید.

چگونه وقت سفارت بگیریم؟

این کار شامل مراحل مختلفی است. ابتدا متقاضی باید فرم پر کند و سپس به ارسال درخواست خود بپردازد. پس از انجام این کار فرم او توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد و باید تاییدیه‌ای به او ارسال شود. متقاضی پس از دریافت تاییدیه ملزم به پرداخت هزینه‌های مرتبط است. پس از پرداخت هزینه وقت سفارت برای او تعیین می‌شود و در آن زمان باید در سفارت حضور پیدا کند.

بسیاری از افراد از ویزا متریک وقت سفارت آلمان می‌خواهند. باید بگوییم فرآیند درخواست برای رزرو وقت بستگی به مدت زمانی دارد که شخص می‌خواهد در آن کشور حضور داشته باشد. در سایت ویزا متریک آلمان متقاضی باید تعیین کند که چند روز قصد اقامت در آلمان دارد.

اگر شخص زیر 90 روز بخواهد بماند به او وقت کوتاه مدت صادر خواهد شد. منظور از اقامت کوتاه مدت مواردی مثل سفرهای توریستی، تجاری، دیدار با آشنایان، حضور در کنفرانس‌ها، برنامه‌های ورزشی و درمان‌های پزشکی است.

اگر بخواهید در زمان‌های پرسفر سال وقت سفارت بگیرید ممکن است دیرتر وقت سفارت نصیبتان شود. اگر در این زمان می‌خواهید به خارج از کشور سفر کنید ممکن است مجبور شوید تا به‌ آدرس ویزا متریک آلمان

به‌طور حضوری مراجعه کنید.

آموزش گرفتن وقت سفارت از ویزا متریک

اگر متقاضی بخواهد بیش از 90 روز سفر کند باید درخواست وقت بلند مدت بدهد. به‌عنوان مثال وقت بلند مدت تحصیلی برای 18 ماه آینده صادر می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن ویزا متریک آلمان تماس بگیرید.

نکته مهم این است که متقاضیان برای درخواست وقت سفارت باید گزینه رزرو قرار ملاقات را از قبل رزرو کرده باشند. به‌طور کلی مراحل ثبت درخواست شامل موارد زیر است.

  • پرداخت هزینه تایید مدارک و تعیین کشور مقصد

ابتدا باید مشخص کنید که می‌خواهید به کدام کشور سفر کنید. هر شخص باید حدود 6000000 ریال برای رزرو وقت ملاقات بپردازد. برای همه افراد این مبلغ باید به‌طور کامل پرداخته شود. افرادی که قصد دارند ویزا ملی- دانشجویی بگیرند باید 9 میلیون ریال واریز کنند.

لازم به ذکر است که امکان دریافت وقت گروهی یا خانوادگی نیز وجود دارد اما باید مبلغ مربوطه به‌طور بک‌جا و در یک فیش واریز شود.

  • ثبت نام

پس از واریز هزینه ویزا متریک می‌توانید ثبت نام کنید. تصویر فیش را باید به ایمیل ویزامتریک به آدرس irancustomersupport@visametric.com ارسال کنید. در پرداخت‌های آنلاین می‌توانید تاریخ پرداخت و شماره کارت را در سایت وارد کنید تا بتوانید ثبت نام کنید.

  • ارسال مشخصات فردی

در این مرحله باید در فرم ویزا متریک مشخصاتی مثل نام، نام خانوادگی، شماره کارت شناسایی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، آدرس ایمیل و شماره تلفن را در فیلدهای مربوط به آن‌ها وارد کنید.

  • انتخاب قرار ملاقات

پس از ثبت و تایید مشخصاتتان در سیستم باید به سیستم تقویمی مراجعه کنید و از آن‌ جا قرار ملاقات بگیرید. وقت‌ها با توجه به قوانین و مقررات سفارت داده می‌شوند. پس از اینکه وقت تعیین شده شما تایید شد یک ایمیل دریافت خواهید کرد. همچنین دو روز قبل از قرار ملاقات ایمیل یادآوری به شما ارسال خواهد شد.

آموزش گرفتن وقت سفارت از ویزا متریک

نکاتی که باید در آموزش گرفتن وقت سفارت از ویزا متریک بدانید

بسیاری از کشورها در ایران سفارت‌خانه ندارند به‌همین دلیل مردم کشور ما برای دریافت ویزا باید به کشورهای واسط سفر کنند. وقت سفارت برای نظم‌دهی به کار سفارت‌ها تعیین می‌شود و نیازی نیست تا متقاضیان در صف‌های طولانی منتظر بمانند.

متقاضی می‌تواند وقت سفارت خود را تنها تا 72 ساعت قبل از وقتی که قبلا گرفته بود تغییر دهد. اگر شخص در وقت تعیین شده مراجعه نکند هزینه‌ای که واریز کرده بود پس داده نمی‌شود. در چنین شرایط درخواست‌دهنده باید پرداخت و ثبت نام مجدد انجام دهد.

متقاضیان می‌توانند از سرویس‌های زیر در زمان قرار ملاقات خود استفاده کنند:

  • فرم درخواست
  • عکس بیومتریک
  • ارسال پاسپورت با پست
  • فتوکپی، فکس و پرینت
  • سرویس‌‌های اطلاع رسانی اس ام اس، ایمیل یا تماس تلفنی
  • بیمه سلامت سفر

در زمان رزرو وقت سفارت آلمان ممکن است مشکلاتی به وجود آید. به‌عنوان مثال شخص در زمان درج اطلاعات شخصی خود اشتباه تایپی داشته باشد. در چنین شرایطی متقاضی می‌تواند مشکل را با ارسال ایمیل و ارائه توضیحات شفاف و کافی برطرف کند. ایمیل ارسالی باید به زبان انگلیسی نوشته شود. روش دیگر برای حل چنین مشکلی این است که اقدام به تعویض پارسپورتتان کنید و درخواست خود را با ایمیل جدید مجددا ارسال کنید.

توصیه می‌کنیم در زمان وارد کردن اطلاعات از صحت و نداشتن اشتباه تایپی مطمئن شوید.

شما باید دقیقا در وقت تعیین شده در سفارت حاضر شوید. در صورت تغییر سفارت شما را نمی‌پذیرد و مجبور به دریافت وقت مجدد خواهید شد.

برای صدور ویزا باید هزینه را به‌صورت یورو یا دلار به همراه داشته باشید.

ورود به سفارت با انواع سلاح سرد و گرم و وسایل دیجیتال مثل گوشی یا ساعت هوشمند ممنوع است.

آموزش گرفتن وقت سفارت از ویزا متریک

سخن نهایی

در این مطلب به آموزش گرفتن وقت سفارت از ویزا متریک پرداختیم. برای اخذ وقت سفارت لازم است هزینه اولیه‌ای بپردازید و مشخصات فردی خود را به‌درستی وارد کنید. پس از تایید مشخصات می‌توانید از بین زمان‌های موجود در تقویم سیستمی وقت مناسبی برای خود انتخاب کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست