حتما تابحال درمورد اعتبار پاسپورت شنیده‌اید. آیا از معنی دقیق این عبارت اطلاعی دارید؟

اینکه بالا بودن اعتبار پاسپورت یک کشور چه مزایایی را دربر دارد؟ و بهترین پاسپورت را بر اساس چه معیاری می‌توان انتخاب کرد؟

موضوع دریافت شهروندی دومینیکا این روزها بسیار مورد توجه است. همین مورد دلیلی شد تا در این مطلب از وب‌سایت شریف تریپ به بررسی اعتبار پاسپورت دومینیکا و مزایایی که در پی دارد بپردازیم و این موضوع را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

درباره کشور دومینیکا

دومینیکا یکی از کشورهای جزیره‌ای واقع شده در دریای کارائیب است. این کشور یکی از مقاصد مورد توجه گردشگری و همچنین دریافت شهروندی و پاسپورت دوم برای بسیاری از افراد است. بخش قابل توجهی از منابع مالی دولت این کشور با استفاده از ارائه برنامه‌های سرمایه‌گذاری و اعطای شهروندی به متقاضیان از سرارسر دنیا تامین می‌شود.

دومینیکا کشوری با آب و هوای گرمسیری و دارای طبیعتی بکر و منحصربفرد است. طبیعت دست‌نخورده دومینیکا باعث شده است تا این جزیره‌ی زیبا، لقب (جزیره طبیعت کارائیب) را از آن خود کند. این جزیره از لحاظ زمین‌شناسی از جوان‌ترین جزایر آنتیل کوچک محسوب می‌شود.

دومینیکا توسط کریستف کلمب در سال 1493 کشف شده است. این جزیره در روز یکشنبه کشف شده است و کلمه دومینیکا در زبان لاتین به معنای یکشنبه است، که برای این جزیره انتخاب شد. زبان رسمی این کشور انگلیسی بوده و در برخی از مناطق به زبان فرانسه نیز صحبت می‌شود.

قدرت پاسپورت دومینیکا

دومینیکا دارای یکی از قدرتمنترین پاسپورت‌های دنیا است. اعتبار پاسپورت دومینیکا را بنابر اطلاعات ارائه شده در Passportindex در رنکینگ جهانی 34 است.

این بدان معناست که با برخورداری از پاسپورت این کشور امکان سفر به بیش از 140 کشور جهان بدون ویزا برای دارندگان آن مهیا است. با در دست داشتن پاسپورت این کشور و بر اساس اعتبار پاسپورت دومینیکا می‌توان به 115 کشور بدون ویزا و تعدادی دیگر با استفاده از ویزای فرودگاهی وارد شد.

حتما بخوانید: سفر به امریکا با پاسپورت دومینیکا

این در حالی است که پاسپورت ایرانی در رنکینگ 104 جهانی قرار دارد و با استفاده از آن تنها می‌توان به 39 کشور دنیا، بدون ویزا سفر کرد. بنابراین اگر از جمله افرادی هستید که علاقه‌مند به دریافت شهروندی و پاسپورت دوم برای سهولت در سفر به کشورهای دلخواه خود هستید، می‌توانید با بررسی برنامه‌های سرمایه‌گذاری و اعطای شهروندی این کشور از قدرت پاسپورت دومینیکا و مزایای آن برخوردار شوید.

مزایای داشتن پاسپورت دومینیکا

مزایای پاسپورت دومینیکا

برخورداری از پاسپورت این کشور با توجه به میزان قدرت پاسپورت دومینیکا، مزایای بسیاری را برای افراد دارنده‌ی آن دربر دارد.

از جمله‌ی این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • برخورداری از پاسپورت دومینیکا امکان سفر بدون ویزا به بیشتر از 140 کشور را به همراه دارد.
 • با دریافت این پاسپورت، از تابعیت و امکانات شهروندی این کشور نیز برخوردار خواهید بود.
 • دریافت پاسپورت و تابعیت کشور دومینیکا در مدت زمانی کوتاه بین 4 تا 6 ماه امکان‌‌پذیر است.
 • برای دریافت پاسپورت معتبر دومینیکا نیارمند برخورداری از مدرک زبان نیستید.
 • این پاسپورت بدون نیاز به مصاحبه حضوری اعطا می‌شود.
 • متقاضی دریافت پاسپورت دومینیکا می‌تواند به دریافت تابعیت برای سایر افراد خانواده خود نیز اقدام نماید.
 • امکان برخورداری از اقامت کامل، با برخورداری از حق زندگی و کار در کشور دومینیکا
 • عدم نیاز به حضور و زندگی در دومینیکا بعد از دریافت شهروندی

پاسپورت دومینیکا در مقایسه با ترکیه

با توجه به اینکه اقدام به دریافت پاسپورت ترکیه و سرمایه‌گذاری و خرید ملک در این کشور در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه بوده است، برآن شدیم تا به مقایسه‌ی اجمالی اعتبار پاسپورت دومینیکا و ترکیه بپردازیم.

پاسپورت دومینیکا دارای رنکینگ جهانی 32 و پاسپورت ترکیه دارای رنکینگ جهانی 54 است. با توجه به این موضوع با در دست داشتن پاسپورت دومینیکا می‌‌توان به 143 کشور، بدون ویزا سفر کرد. این در حالی است که پاسپورت ترکیه امکان سفر بدون ویزا به 113 کشور را به شما می‌دهد.

کشورهایی که با استفاده از قدرت پاسپورت دومینیکا می‌توانید به آن سفر کنید، اما در لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ترکیه قرار ندارند تعدادی از کشورهای بی‌نظیر اروپایی نظیر سوئیس، اتریش، اسپانیا، آلمان، هلند و … هستند. از لحاظ نیاز به حضور برای دریافت پاسپورت دو کشور به طور یکسان عمل می‌کنند و نیازی به حضور متقاضی در این کشورها نیست و می‌توان به راحتی تمام امور را دورادور انجام داد. شما می‌توانید با داشتن پاسپورت هریک از این کشورها برای افراد وابسته و خانواده خود نیز اقدام به دریافت پاسپورت نمایید. تنها تفاوت موجود در تعداد افرادی است که این امر برایشان مهیا است.

حتما بخوانید: پاسپورت دومینیکا بهتره یا ترکیه؟!

پاسپورت دومینیکا امکان دریافت اقامت دومینیکا برای همسر، فرزندان زیر ۳۰ سال وابسته، خواهر و برادر و پدر و مادر را به شما می‌دهد، اما فرد دارای پاسپورت ترکیه تنها امکان دریافت اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را دارد. همچنین هریک از این پاسپورت‌ها را طی مدت زمانی کوتاه و چند ماهه می‌توان دریافت کرد.

شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا

شرایط و مراحل اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا

برای دریافت پاسپورت این کشور و برخورداری از مزایای قدرت پاسپورت دومینیکا لازم است شرایطی را داشته باشید.

 • فرد متقاضی حتما باید بالای 18 سال باشد.
 • در سلامت کامل به سر ببر.
 • دارای هیچ گونه  سابقه کیفری نباشد و تا حدودی با دانش زبان آشنایی داشته باشد.

با وجود این شرایط می‌توانید با جمع‌آوری و تکمیل مدارک موردنیاز قدم در را دریافت پاسپورت خود بگذارید. بدین ترتیب اقدام به ثبت درخواست نموده و هزینه‌های لازم را به وزارت مربوطه پرداخت نمایید.

پس از آن در دفاتر کنسولگری این کشور به مصاحبه با بازرس پرداخته و مدارک لازم را که به طور دقیق جمع‌آوری کرده‌اید، ارائه دهید. در صورت انجام هریک از این مراحل به درستی در مدت زمان اعلام شده موفق به دریافت پاسپورت خود می‌شوید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست