مزایای اقامت دومینیکا

اقامت دومینیکا | Dominca Residence Permit

null

تسهیل روند اخذ پاسپورت دومینیکا

null

امکان افتتاح حساب بانکی بین‌المللی

null

سهولت در دریافت ویزای کانادا و آمریکا

معرفی دومینیکا

پرچم دومینیکا

دومینیکا کشوری جزیره‌ای است که در دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی واقع شده است. این جزیره‌ی زیبا در نیمه‌ راه پورتوریکو و ترینیداد و توباگو قرار دارد.

نظام حکومتی این کشور دموکراسی پارلمانی است. پایتخت دومینیکا روزو است و رئیس جمهور به عنوان رئیس دولت شناخته می‌شود، اما قدرت اجرایی در اختیار کابینه‌ای به ریاست نخست وزیر است.

کشور دومینیکا به دلیل محیط طبیعی و زیبای خود به عنوان جزیره‌ی طبیعی کارائیب لقب گرفته است و جوان‌ترین جزیره در آنتیل است. جنگل‌های بارانی، کوهستانی و سرسبز بسیاری در این جزیره قرار دارد که به عنوان زیستگاه گونه‌های کمیابی از پرندگان، گیاهان و جانوران است.

طوطی آمازون امپراتور (سیسرو) یکی از همین پرندگان کمیابی است که فقط در دومینیکا یافت می‌شود و می‌توان آن را پرنده ملی این کشور دانست که بر روی پرچم کشور دومینیکا به چشم می خورد.

این کشور عضور مشترک‌المنافع سازمان ملل متحد، سازمان کشورهای آمریکایی و سازمان کشورهای حوزه کارائیب شرقی است. واحد پول دومینیکا دلار کارائیب شرقی می‌باشد. این کشور در سال 2006 به دستاوردهای گردشگری، ساخت و ساز، خدمات فراساحلی و سایر خدمات در برخی از بخش‌های فرعی (صنعت موز) دست پیدا کرد.

زبان رسمی این کشور انگلیسی است. البته به دلیل مهاجرت فرانسوی‌ها به این جزیره بخش‌هایی مثل کریول دومینیکن و کریول آنتیلی بر پایه زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.

اقامت دومینیکا

دریافت اقامت دائمی و طی کردن مسیر شهروندی این کشور علاوه بر برخورداری از شرایط و امتیازات منحصربفردی که برای متقاضی درپی دارد، یکی از بهترین راه‌های موجود برای اخذ پاسپورت دوم است.

برای دریافت امکان اقامت در این کشور می‌توان به 2 صورت عمل کرد:

 1. دریافت پاسپورت و تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری
 2. دریافت پاسپورت و تابعیت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض به دولت دومینیکا

سرمایه‌گذاری‌های موردنظر درمورد اعطای مبلغی در پروژه‌های دولتی و توسعه ‌بخش این کشور است که علاوه بر دریافت اقامت، به عنوان سرمایه‌ای در دومینیکا برای شما قلمداد می‌شود.

کمک بلاعوض نیز همانطور که از نامش مشخص است، پرداخت مبلغی بدون بازگشت به دولت دومینیکا می‌باشد که مجوزی برای دریافت اقامت شما خواهد بود.

با برخورداری از اقامت و پاسپورت دومینیکا امتیازات بسیاری را کسب خواهید کرد. مواردی از قبیل امکان سفر به بیش از 145 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا، امکان انتقال اقامت به نسل‌های بعدی، دریافت پاسپورت در مدت زمانی بسیار کوتاه و در حدود 3 تا 6 ماه و…

اقامت دومینیکا
اخذ اقامت دومینیکا با شریف

چگونه اقامت دومینیکا را دریافت کنم؟

برای دریافت اقامت دومینیکا می‌توان به دو روش سرمایه‌گذاری و یا پرداخت کمک بلاعوض به دولت دومینیکا اقدام کرد. برای سرمایه‌گذاری در این کشور و در ادامه دریافت اقامت دومینیکا لازم است به سراغ پروژه‌های عمرانی و مورد تایید دولت بروید.

این پروژه‌ها می‌تواند شامل هتل‌ها، ویلاها و مواردی از این دست باشد. با این وجود لازم است هرشخص حداقل مبلغی در حدود 200.000 دلار را برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها مدنظر داشته باشد.

همچنین لازم است مبلغ پرداخت شده حداقل به مدت 5 سال در بخش موردنظر سرمایه‌گذاری شود تا بتوان به اخذ شهروندی دومینیکا دست یافت.

درمورد دریافت اقامت در ازای پرداخت پول به دولت نیز لازم است مبالغی تعیین شده را پرداخت نمایید. عدد مربوط به مبلغ پرداختی برای شخص متقاضی 100.000 دلار

بوده و به تناسب تعداد اعضای خانواده و همراه وی این مبلغ افزایش می‌یابد. در واقع پول دریافت شده از این طریق به حمایت از طرح‌‌های دولتی و غیردولتی دومینیکا، توسط صندوق تنوع اقتصادی می‌پردازد.

پروژه‌هایی با محوریت آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، گردشگری و … از مواردی هستند که مبلغ پرداخت شده در جهت انجام آن صرف می‌شود.

شرایط و مراحل اخذ اقامت دومینیکا

در صورتی که تصمیم به دریافت اقامت دومینیکا دارید، لازم است در ابتدای امر به کارگزاری رسمی دولت دومینیکا مراجعه نمایید و در آنجا نسبت به افتتاح پرونده‌ای در این خصوص اقدام کنید.

سپس اقدام به پر کردن فرم‌های مرتبط با مهاجرت به دومینیکا  و جمع‌آوری مدارک مربوطه و تکمیل پرونده خود نمایید.

با تکمیل پرونده و اقدام به انگشت‌نگاری و تکمیل و ارائه تمامی مدارک درخواستی، در مرحله‌ی بعدی این پرونده توسط دولت دومینیکا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این بررسی از لحاظ امنیتی و درمورد عدم برخورداری از سوءسابقه و … می‌باشد. در صورت نبود موردی خاص، نامه‌ای به عنوان موافقت‌نامه از طرف دولت دومینیکا تنظیم می‌شود.

پس از آن لازم است تا در پی دریافت نامه رسمی اقدام به پرداخت مبالغ موردنظر و در ادامه دریافت پاسپورت دومینیکا نمایید.

مدارک لازم برای درخواست اقامت دومینیکا

برای اقدام به دریافت اقامت دومینیکا لازم است مدارکی را تهیه و تکمیل نمایید. این مدارک عبارتند از:

 • تهیه و تکمیل فرم درخواست اقامت برای متقاضی و تمام افراد همراه و کپی آن
 • اقدام به تهیه توصیه‌نامه شخصی برای متقاضی و همراهان وی (فرزندان بالای 18 سال) توسط دو نفر از افرادی که از اعضای خانواده نبوده و بیش از 5 سال با متقاضی در ارتباط بوده باشند.
 • اقدام به تهیه توصیه‌نامه کاری و حرفه‌ای توسط فردی با حداقل 3 سال سابقه آشنایی با متقاضی
 • تهیه توصیه‌نامه مالی از طرف رئیس موسسه مالی که متقاضی حداقل به مدت 2 سال در آن حساب داشته و اطلاعاتی درمورد بانک.
 • عقدنامه و یا درصورت جدایی از همسر، ارائه نسخه محضری طلاق‌نامه
 • گواهی عدم سوءپیشینه برای متقاضیان بالای 16 سال
 • عکس پاسپورتی با تایید محضری 4 عدد
 • شناسنامه
 • نسخه محضری مدارک تحصیلی
 • گزارشات کامل پزشکی متقاضی و تمامی همراهان
 • تکمیل و ارائه فرم‌‌های مربوطه
 • اظهارنامه مبتنی بر تایید صحت اطلاعات ارائه شده
شرایط دریافت اقامت دائم دومینیکا

مشاوره تلفنی یا آنلاین: ۷ روز هفته – ۲۴ ساعت

320 پرونده موفق

فهرست