phoneenvelopphone

آخرین اخبار

آخرین اخبار

dominica

دومینیکا

پاسپورت

مشاهده بیشتر

پر طرف دارترین اخبار

  کشور مشترک‌المنافع دومینیکا، جزیره‌ای کوچک واقع در شرق دریای کارائیب است. این کشور پاسپورت بسیار معتبری دارد و رتبه 64 را به‌خود اختصاص داده که این نشان از قدرتمند بودن گذرنامه این جزیره است. شما با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید به بیش از ۱۴۰ کشور بدون احتیاج به ویزا سفر کنید. به همین خاطر، هر ساله متقاضیان زیادی وجود دارند که برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست می‌دهند. 

  با توجه به مزایای پاسپورت دومینیکا، در سال‌های اخیر افراد زیادی برای دریافت آن اقدام کرده‌اند. از طرف دیگر، این پرسش در ذهن برخی افراد وجود دارد که مدت اعتبار پاسپورت دومینیکا در سال ۲۰۲۳ چقدر است؟ بر همین اساس، در ادامه قصد داریم به بیان توضیحاتی در رابطه با مدت اعتبار پاسپورت این کشور، معرفی و نحوه تمدید آن بپردازیم.

  مزایای داشتن پاسپورت دومینیکا چیست؟

  پاسپورت دومینیکا مزایای زیادی دارد؛ علاوه‌بر‌این که شما می‌توانید به کشورهای زیادی بدون ویزا سفر کنید،  نیازی به ارائه مدرک زبان یا مصاحبه هم ندارید. همچنین زمان پروسه گرفتن این ویزا نیز کوتاه است و تنها به ۳ تا ۶ ماه زمان احتیاج است. به‌علاوه اینکه در دومینیکا مالیاتی بر ثروت وجود ندارد و فقط در صورتی نیاز به پرداخت مالیات دارید که در این کشور ساکن باشید. 

   

  افرادی که پاسپورت دومینیکا را دارند، می‌توانند به مدت ۱۸۰ روز در کشورهای مجاز اقامت داشته باشند. در این مدت می‌توانند به تحصیل در دانشگاه کشور جدید بپردازند. شما با اخذ پاسپورت دومینیکا می‌توانید برای کار، تحصیل یا زندگی به همراه خانواده خود به این کشور سفر کنید؛ به‌همین‌ دلیل، افراد زیادی در پی اخذ پاسپورت این کشور هستند. پس اگر به‌دنبال گرفتن پاسپورت دوم برای خود و خانواده خودتان هستید، پاسپورت دومینیکا یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای شماست.

  پاسپورت دومینیکا

  با پاسپورت دومینیکا به چه کشورهایی می‌توان سفر کرد؟

  همانطور که قبلا اشاره کردیم، با در دست داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید به بیش از 140 کشور بدون ویزا سفر کنید. با داشتن پاسپورت این کشور شما می‌توانید به انگلستان و کشورهای حوزه شینگن مسافرت کرده و تا 180 روز اقامت داشته باشید. علاوه‌براین می‌توانید به کشورهای دیگری مثل رومانی، اسلواکی، صربستان، جنوب شرق آسیا و تمام قاره آفریقا و همچنین بخش عمده آمریکای جنوبی سفر کنید. دارندگان پاسپورت دومینیکا می‌توانند برای ویزای مالتی ۱۰ ساله آمریکا و کانادا درخواست دهند.

  قیمت خرید پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

  یکی از بزرگ‌ترین محدودیت‌های پاسپورت دومینیکا، هزینه بالای آن است. در این قسمت قیمت پاسپورت دومینیکا را با توجه به تعداد اعضای خانواده بررسی کرده‌ایم:

  •  متقاضی اصلی – 25 هزار دلار آمریکا

  •  خانواده تا 4 نفر – 35 هزار دلار آمریکا

  •  خانواده حداکثر 6 نفر- 50 هزار دلار آمریکا

  •  در صورتی که مجموع تعداد افراد خانواده بیشتر از ۶ نفر باشد به ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال باید مبلغ ۲۵ هزار دلار آمریکا پرداخته شود. همچنین اگر فرزندان از ۱۸ تا ۳۰ سال سن داشتند این مبلغ به ۵۰ هزار دلار تغییر می‌کند.

  گرفتن پاسپورت دومینیکا

  ۲ روش برای گرفتن پاسپورت دومینیکا

  یکی از بهترین راه‌ها برای گرفتن پاسپورت دومینیکا سرمایه‌گذاری در این کشور است. این سرمایه‌گذاری به معنی خرید ملک و خانه نیست؛ زیرا با خرید و سرمایه‌گذاری بر روی مسکن، امکان اخذ پاسپورت این کشور را ندارید.

  برای سرما‌یه‌گذاری در این کشور ۲ روش وجود دارد که در این قسمت به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم:

  کمک مالی بلاعوض به دولت دومینیکا:

  در روش کمک مالی بلاعوض به دولت دومینیکا برای تأ‌مین هزینه توسعه زیرساخت‌های آموزشی و بهداشتی این جزیره است که در این برنامه فرد باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا را به‌عنوان هزینه کمک بلاعوض به دولت پرداخت کند. 

  سرمایه‌گذاری در بازار ملک دومینیکا:

   روش سرما‌یه‌گذاری در بازار ملک دومینیکا شامل تمامی پروژه‌های ساخت‌وساز مورد تایید دولت است که هزینه آن ۲۲۰ هزار دلار آمریکا است.

  اعتبار زمانی پاسپورت دومینیکا 

  اعتبار پاسپورت دومینیکا برای افراد بزرگسال ۱۰ سال و برای کودکان زیر ۱۶ سال، ۵ سال است. بعد از پایان اعتبار پاسپورت دومینیکا افراد برای استفاده از آن ملزم به تمدید این پاسپورت هستند. در غیر این صورت پاسپورت منقضی شده شما دیگر کاربردی ندارد.

  تمدید پاسپورت دومینیکا

  بعد از این که اعتبار پاسپورت شما تمام شد، می‌توانید برای تمدید آن درخواست دهید. برای این کار، در هنگام مراجعه به سفارتخانه دومینیکا مدارک لازم را به همراه داشته باشید. مثل کشورهای کانادا و آمریکا، دومینیکا نیز در ایران سفارتخانه ندارد. به‌همین دلیل، جهت دریافت و یا تمدید پاسپورت خود باید به یکی از کشورهایی که سفارتخانه دومینیکا در آن قرار دارد مراجعه کنید. نزدیک‌ترین سفارت دومینیکا به ایران در کشور امارات واقع شده است. 

   

  در این قسمت به معرفی مدارک لازم برای تمدید پاسپورت دومینیکا منقضی شده می‌پردازیم:

  • پاسپورت منقضی شده دومینیکا

  • سند ازدواج ( درصورت تاهل)

  • عکس استاندارد و مورد تایید

  • گواهی شهروندی دومینیکا

  • شناسنامه ترجمه شده

  پاسپورت دومینیکا، گزینه مناسب برای متقاضیان اخذ پاسپورت دوم

  پاسپورت دومینیکا یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای دریافت پاسپورت دوم در میان ایرانیان محسوب می‌شود. با در نظر گرفتن مزایای فراوان این پاسپورت از جمله امکان سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور و همچنین قدرت اقتصادی بالای آن، توصیه می‌شود افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند، گزینه پاسپورت دومینیکا را به طور جدی مد نظر قرار دهند. البته با توجه به هزینه‌های بالای آن، لازم است متقاضیان تحقیقات کافی انجام داده و با مشاوره آژانس‌های معتبر، گام‌های بعدی را بردارند.

  شریف تریپ، برای تمدید پاسپورت دومینیکا در کنار شماست

  اگر به فکر دریافت پاسپورت دومینیکا هستید یا پاسپورت شما منقضی شده است، می‌توانید از شریف تریپ در این مسیر کمک بگیرید. شریف تریپ یک آژانس گردشگری معتبر است که در زمینه اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا فعالیت می‌کند و تا به امروز بیش از ۴۰۰ پرونده موفق در کارنامه خود ثبت کرده است. در نتیجه، این شرکت کار شما را برای گرفتن اقامت آسان می‌کند.

  آژانس گردشگری شریف تریپ در سال ۱۴۰۱، با تاسیس شرکت شریف استار در امارات و دریافت مجوز از دولت دومینیکا، به‌عنوان نماینده رسمی دولت دومینیکا فعالیت خود را گسترش داده است. پس اگر قصد تمدید پاسپورت دومینیکای خود را دارید، به آژانس گردشگری شریف تریپ مراجعه کنید و از این تیم کمک بگیرید.