داشتن پاسپورت دوم ثبات، امنیت، آزادی بیشتر فرصت‌ها و تحرک جهانی را برای جهانیان فراهم می‌کند. تابعیت مضاعف از یک کشور کوچک و صلح‌آمیز، در مواقع بی‌ثباتی، بهترین گزینه‌ای است که پیش روی افراد قرار دارد. دومینیکا یکی از کشورهایی است که به‌دلیل ارزش پاسپورت خود، گزینه محبوبی برای تابعیت دوم است. آیا ارزش پاسپورت دومینیکا بالا است؟ مزایای اخذ شهروندی دومینیکا چیست؟

دریافت پاسپورت دوم ممکن است فرآیندی دلهره‌آور به‌نظر برسد اما زمانی که بحث شهروندی دومینیکا باشد، این فرآیند بسیار ساده است. در این مطلب با بررسی پاسخ دو پرسش بالا، به شما می‌گوییم که چرا باید به‌دنبال دریافت پاسپورت دومینیکا باشید.

ارزش پاسپورت دومینیکا

ارزش پاسپورت دومینیکا

در حال حاضر و بر اساس شاخص رتبه‌بندی جهانی پاسپورت، پاسپورت دومینیکا در رتبه سی و چهارم جهان قرار دارد. این در حالی است که در همین زمان پاسپورت ایران در جایگاهی بسیار پایین‌تر و در رتبه نود و هشتم قرار دارد. نگاهی به این رتبه‌بندی نشان می‌دهد که چرا دریافت پاسپورت دومینیکا برای بسیاری از ایرانیان ارزشمند است.

رتبه‌بندی جهانی پاسپورت، براساس تعداد کشورهایی است که دارندگان پاسپورت می‌توانند بدون نیاز به دریافت ویزا، از آن‌ها بازدید کنند. رتبه‌بندی خوب پاسپورت دومینیکا به‌دلیل 142 کشوری است که دارندگان ویزا بدون نیاز به ویزا می‌توانند از آن دیدن کنند.

رتبه‌بندی پاسپورت دومینیکا نیز براساس مجموع کشورهایی است که دارندگان گذرنامه بدون نیاز به ویزا از آن بازدید می‌کنند و کشورهایی که دارندگان ویزا می‌توانند در بدو ورود به آن‌ها ویزا دریافت کنند.

عمده ارزش پاسپورت دومینیکا به 112 کشوری است که شهروندان دومینیکا می‌توانند بدون نیاز به ویزا از آن‌ها دیدن کنند. همچنین 28 مقصد وجود دارند که شهروندان دومینیکا می‌توانند در بدو ورود ویزای آن‌ها را دریافت کنند. سنگاپور، بریتانیا، روسیه، اسرائیل و کل اتحادیه اروپا، در این دسته قرار می‌گیرند.

متاسفانه شهروندان ایرانی که برای پاسپورت دومینیکا اقدام می‌کنند، با تابعیت دوم خود نیز نیاز خواهند داشت برای بازدید از کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و استرالیا از قبل ویزا تهیه کنند. به‌جز آمریکا و استرالیا، 85 کشور دیگر نیز وجود دارند که شهروندان دومینیکا برای ورود به آن‌ها باید از قبل ویزا تهیه کنند.

درخواست پاسپورت دومینیکا

اگر قصد دارید تا برای دریافت تابعیت دومینیکا اقدام کنید، باید واجد شرایط زیر باشید:

  • سن شما بالای 18 سال باشد.
  • شخصیت برجسته‌ای داشته باشید.
  • در سلامت کامل باشید.
  • سابقه کیفری نداشته باشید.
  • گواهی نداشتن سوپیشینه داشته باشید.
  • دانش اولیه‌ای از زبان انگلیسی داشته باشید.

آیا باید برای دریافت پاسپورت در دومینیکا بمانم؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که به ارزش پاسپورت دومینیکا اضافه می‌کند، بی‌نیازی شما به اقامت در این کشور است. شما تنها نیاز دارید تا هزینه درخواست خود را بپردازید و به خرید یک ملک با حداقل هزینه در نظر گرفته شده برای سرمایه‌گذاری در این کشور بپردازید.

افرادی که بخواهند پس از دریافت شهروندی در دومینیکا اقامت کنند، این امکان برای آنان فراهم است و از تمام خدمات و حقوق شهروندان بومی بهره‌مند خواهند بود.

ارزش پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا با سرمایه گذاری

دومینیکا به‌منظور بهبود زیرساخت‌های خود، شهروندی خود را تنها در صورت سرمایه‌گذاری به اتباع خارجی اهدا می‌کند. بنابراین سرمایه‌گذاران و تاجران می‌توانند پس از طی کردن مراحل لازم، ظرف مدت 4 ماه شهروندی و پاسپورت دومینیکا را برای خود و اعضای خانواده خود دریافت کنند.

برای سرمایه‌گذاری در دومینیکا و دریافت شهروندی، دو راه پیش روی شما قرار دارد. گزینه اول پرداخت کمک مالی غیرقابل استرداد 100 هزار دلاری به صندوق تنوع اقتصادی دومینیکا به‌منظور بهبود زیرساخت‌ها است. گزینه دوم خرید املاک یا مستغلات با ارزش حداقل 220 هزار دلار است.

برای مثال یک خانواده چهار نفره برای مهاجرت به دومینیکا با پرداخت کمک مالی غیرقابل استرداد، چیزی در حدود 175 هزار دلار است.

چگونه با سرمایه گذاری تابعیت دومینیکا را دریافت کنیم؟

بعد از آن‌که انتخاب کردید به کدام روش قصد سرمایه‌گذاری در دومینکا دارید، باید برای سرمایه‌گذاری و دریافت پاسپورت اقدام کنید. روند درخواست سرمایه‌گذاری بسیار ساده و آسان است. شما برای این‌کار نیاز دارید تا یک نماینده مجاز را برای رسیدگی به درخواست و سرمایه‌گذاری خود انتخاب کنید.

یکی دیگر از چیزهایی که ارزش پاسپورت دومینیکا را برای متقاضیان آن افزایش می‌دهد، رسیدگی سریع به درخواست افراد است. شما می‌توانید ظرف مدت 4 تا 6 ماه بعد از انجام سرمایه‌گذاری پاسپورت دومینیکای خود را دریافت کنید.

البته برای آن‌که بتوانید پاسپورت دریافت کنید، باید در ارزیابی‌های واحد سرمایه‌گذاری دومینیکا نتایج رضایتمندی را کسب کنید. پس از کسب نتایج، اگر شرایط را برآورده کرده باشید، درخواستتان تایید خواهد شد. به‌این ترتیب با صدور یک گواهی ثبت نام، خواهید توانست برای پاسپورت اقدام کنید.

مزایای شهروندی دومینیکا

چیزی که ارزش پاسپورت دومینیکا را بالا می‌برد، تنها رتبه خوب آن در شاخص رتبه‌بندی جهانی پاسپورت نیست. مزایای متعدد آن نیست در این ارزش بی‌تاثیر نیست. از مهم‌ترین مزایای آن می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • همه اعضای خانواده می‌توانند در عرض 3-4 ماه تابعیت دریافت کنند
  • افراد و اعضای خانواده آن‌ها نیازی به اقامت در دومینیکا برای دریافت پاسپورت ندارند.
  • قوانین مالیاتی خوبی دارد که افراد را از پرداخت مالیات بر اموالی مانند درآمد، ارث و سود سپرده معاف می‌کند.

آیا پاسپورت دومینیکا ارزش داشتن دارد؟

دومینیکا یکی از ایده‌آل‌ترین انتخاب‌های افرادی است که برای تجارت و گردش در کشورهای مختلف، به داشتن یک پاسپورت معتبر نیاز دارند. به‌همین دلیل ارزش پاسپورت دومینیکا برای این افراد بالا است و به‌دنبال دریافت آن هستند.

علاوه‌بر این افراد، برای کسانی که به‌دنبال تحرکات جهانی برای خود و اعضای خانواده خود، دنبال مکانی زیبا برای زندگی یا بازنشستگی هستند که در آن بی‌نیاز از پرداخت مالیات باشند، دومینکا گزینه مناسبی است.

بنابراین با توجه به این‌که این سرمایه‌گذاری در دومینکا یک راه مطمئن و مقرون به صرفه برای دریافت پاسپورت دوم است، دریافت پاسپورت این کشور دومینیکا برای افرادی که به‌دنبال دریافت سریع و مطمئن یک پاسپورت هستند، بسیار توصیه می‌شود.

ارزش پاسپورت دومینیکا

سخن نهایی

در سال‌های اخیر ایرانیان بی‌شماری به‌دلیل بی‌اعتباری پاسپورت ایران در صف سفارتخانه‌ها مانده‌اند و در نهایت نیز نتوانسته‌اند از آن‌ها ویزا دریافت کنند. در چنین شرایطی تاجران و افرادی که گردشگری را با جدیت بیشتر دنبال می‌کنند، به یک پاسپورت معتبر نیاز پیدا می‌کنند. ارزش پاسپورت دومینیکا و رتبه خوب آن در جهان، این کشور را تبدیل به گزینه ایده‌آلی برای تابعیت دوم می‌کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست